, İngilizce Eğitici Kartlar
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Okul Öncesi Eğitimi   >   Eğitici Kartlar

  Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

               Her konuda olduğu gibi İngilizce de küçük yaşlarda öğrenilmesi çok daha kolay bir kavramdır. Bilimsel araştırmalar ve tecrübelerin bize vermiş olduğu sonuçlara böre İngilizce öğrenmeye başlangıç için en uygun yaş 3 tür. Zaten Türkçe bir çok kelimeyi öğrenmiş olan çocuğumuz bilgiye açlığı ve sürekli öğrenme isteği ile öğrendiği Türkçe kelimelerin İngilizce karşılıklarınıda çok rahat öğrenecek ve bu yaşta öğrenilmiş kelimeler kolay kolay unutulmayacaktır.

               Çocuklara İngilizce öğretmeye çalışırken onları asla sıkmadan mümkün olduğunca oyun oynayarak yapmalıyız. Çocuğun oyun dağarcığına İngilizde öğremek bir oyun olarak işlenmelidir. Bu durumda göreceksiniz ki çocuklar belli bir süre sonra kendileri gelip İngilizce öğrenmece oynayalım diyecek. Örnek verecek olursak; renklerin ingilizce karşılıklarını çonuklarımıza öğreteceğiz, Farklı renklerden oluşan balonları yanyana koyun ve balonlardan uzak bir yere gidin. Sonra o balonların renklerini söyleyin ve getirmesini isteyin. Bana blue getir, bana red getir, vs. Sonra bunu bir yarışa dökün, Çocuğunuz bir renk söylesin ama ingilizce, beraber koşun ve ilk kim o balonu alırsa o yarışı kazansın. Tabi bu oyunları çoğaltabiliriz, resimler üzerinden olabilir, evdeki eşyalar veya eşyaların renkleri , vs. Mesela onunla evilik oynarken çayı ingilizce isteyin, tabağın bardağın ingilizcesini söyleyin. Unutmayın çocukları ençok mutlu eden şey anne ve babalarıyla oyun oynamaktır ve mutlu olduklarında daha koyal öğrenir. Çocuklar okuma yazma bilmedikleri için herşeyi duyarak ve görerek öğrenirler, Bunu unutmayın ne kadar sık tekrarlanırsa o kadar iyi öğrenilir ve unutulmaz.

               İngilizce şu an dünyada en çok konuşulan dillerden biri, teknoloji ve bilim konularında ise ana dil olarak kabul edilmektedir. Değişen zamanda ingilizce öğrenmek artık bir ihtiyaç durumuna gelmiştir, bu önümüzde zamanlarda daha da atacak durumdadır. Çocuklarımızın çağa ayak oydurabilmesi ve kendini daha rahat geliştirebilmesi için onları daha küçük yaşlarda İngilizce ile tanıştırmak gerekmektedir. Aslında Çocuklara ingilizce öğretmek için özel dersler verdirilmesine hatta anne ve babaların ingilizce bilmelerine bile gerek yoktur. Onların sadece ihtiyacı kelime öğrenmektir ve bunu okuma yazma bilen herkez yapabilir. Bunu şu duruma benzetebiliriz; Çocuklar konuşmaya başladıkları zaman sadece kelime kelime konuşurlar, ama daha sonra bu kelimeleri birleştirerek cümle kurarlar. Siz onlara ihtiyacı olan kelimeleri verin, onlar gerisini kendileri tamamlayacaktır.

               Çocukların sıfır ve 6 yaşları arasındaki öğrendikler, 6 ve 18 yaşları arasındaki öğrendiklerinden daha fazladır. Bu durum gösteriyor ki çocuklar küçük yaş aralıklarında öğrenmeye daha açıktırlar ve bu öğrenimler daha kalıcıdır.

               Türkiye'ye İngilizce öğrenmeye başlangıç yaşının 10 olguğunu düşündüğümüzde 3 yaşlarında ingilizce öğrenmeye başlamış bir çocuğun yaşıtlarından ne kadar önce ve avantajlı olduğunu unutmayın...

               Bizler okuloncesihersey.net ekibi olarak çocuklarımızın ingilizce eğitimlerine önem vermekteyiz ve bu sebeple de sizler ve çocuklarınız için okul öncesi ingilizce eğitim sayfasını hazırladık ve yayına aldık.

               Bu kısımda bir eğitmene ihtiyaç duymadan kendi imkanlarınız ile çocuklarınızın ingilizce eğitimlerine katkıda bulunabileceğiniz ve ilerleteceğiniz görsel ağırlıklı alıştırma ve dökümanlara ulaşabilirsiniz.

  Anahtar Kelimeler;

  ingilizce, okul öncesi, çocuk, kreş, anaokulu, çocuklar için ingilizce, okul öncesi ingilizce, okul öncesi ingilizce eğitimi