Çocuklar İçin Bilgi Yolu Oyunları
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Okul Öncesi   >   Bilgi Yolu Oyunları

  BİLGİ YOLU

  OKUL ÖNCESİ DÖNEM ÇOCUKLARI İÇİN BİLGİ YOLU ÇALIŞMALARI

 • GENEL BİLGİLER
 • İNGİLİZCE KELİMELER
 • Bilgi Yolu Oyunları;

              Bilgi yolu oyunları bir zar eşliğinde oynanan, bilgi kadar şansında kullanıldığı bir oyundur.

               Oyuncular kendilerine birer piyon seçerler ve başlangıç noktasına gelirler, okul öncesi dönem çocukları için zarlarda sayı yerine renkler bulunur ve parkurdaki aşamalar da zarlardaki renklere göre renkli olarak sıralanır, zarı atan oyuncu rengindeki soruyu cevaplamaya çalışır, doğru cevaplar ise o renge gider, yanlış cevap verir ise olduğu yerde kalır, oyuncular sıra ile aynı işlemi uygularlar.

               Çocuklara bir şey öğretmenin et etkili yolu oyun oynayarak öğretmek olduğu düşünüldüğünde çocuklarınıza istediğiniz şeyleri öğretmek için bundan güzel bir oyun bulamazsınız. Parkurdaki kısımlarda sorulan sorular doğru cevaplandırılmadan oyunun bitmeyeceği için çocuk o sorunun cevabını öğrenmek zorunda kalacaktır.

               Birçok okulda bu oyunlar İngilizce eğitiminde kullanılmaktadır. Parkurdaki İngilizce kelimeleri çocukların bilmeleri istenmektedir. Bu oyunun güzel yönü defalarca oynanabilmesidir, çünkü bir oyun ne kadar çok oynanırsa o kadar çok tekrar edilmiş olur ve öğrenme o kadar etkili ve kalıcı olur.

               Sadece bilgi değil çocuklara yapmaması gerekenler, öz bakım çalışmalarını, doğruyu, yanlışı, birçok şeyi bu oyunlar ile öğretirsiniz. Okuloncesihersey.net yazarları bu konuda sizler için farklı kategorilerde birçok bilgi yolu hazırlamış olup bu oyunlar çocuklar üzerinde denenerek gözden geçirilmiştir.

               Bilgi yolu oyunları çocukları ile fazla zaman geçiremeyen anne ve babaların onlar ile kaliteli zaman geçirmesini sağlamaktadır, bu oyun esnasında hem çocuğunuz oyun oynamış, hem eğlenmiş, hem de bir çok yeni kavram öğrenmiş ve beyin egzersizi yapmış olur.

  Anahtar Kelimeler;

  çocuk bulmacaları, okul öncesi bulmaca, okul öncesi çocuk bulmacaları, çocuklar için bulmaca bilgi yolu çalışmaları, bilgi yolu oyunu, bilgi ve beceri oyunu,Bilgi yolu oyunu, bilgi yolu, bilgi ve yetenek yolu, çocuklar için eğitici oyun, çocuk için eğitici oyun, çocuklar için öğretici oyun, bedava eğitici oyun, çocuklar çin bedava eğitici oyun, ücretsiz eğitici oyun