Arnavut Ciğeri Tarifi
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Yemek Tarifleri   >   Etli Yemekler   >   Arnavut Ciğeri

  Arnavut Ciğeri Tarifi

             Arnavut ciğeri yapımı çok pratik bir et yemeğidir. Çok kolay olmasına rağmen gerçek tadı yakalamanız için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Tarifimizi verirken bu noktalara değinecez ve maksimum tadı yakalamanızı sağlayacağız.

  Arnavut Ciğeri

  MALZEMELER;

  -500 gr kuzu ciğeri

  -2 yemek kaşığı un

  -1 çay kaşığı toz kırmızı biber

  -1 tatlı kaşığı pulbiber

  -Tuz

  -Ayçiçek yağı

  HAZIRLANIŞI;

  -Ciğerleri küp küp doğrayın.

  -Karabiber, un ve karbonatı karıştırın ve ciğerlerin üzerine ilave ederek iyice harmanlayın. Eğer un fazla gelirse mutlaka sirkeleyin.

  -Bir tavada yağı kızdırın ve ciğerleri azar azar bu yağda kızartın. Hepsini tek seferde yapayım düşüncesini aklınızdan çıkarı, eğer ciğerler birbirine fazla değerse yapışırlar ve çıtırlığı kaybolur.

  -Bir tabağa kağıt havlu serin ve yağsasn aldığınız ciğerleri havlu üzerine yayıni bu da ciğerlerin yağının süzülmesini sağlayacaktır.

  -Artık Arnavut Ciğeriniz hazırdır.

  -Afiyet olsun...

  Anahtar kelimeler;

  Çocuğunuz için besleyici et yemekleri, et yemekleri, et yemeği nasıl yapılır, çocuklar için et yemeği çocuklar için et yemekleri tarifi, pratik et yemeği tarifi, şip şak et yemeği, canavar köfte yapımı, Arnavut Ciğeri nasıl yapılır, Arnavut Ciğeri tarifi, çocuklar için Arnavut Ciğeri, Arnavut Ciğeri Tarifi, çocuklar için iştah artırıcı yemekler, resimli yemekler, eğlenceli yemekler, pratik yemekler