BURSA YILDIRIM KREŞLERİ-OKUL ÖNCESİ HERŞEY
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Bursa Kreşleri   >   Yıldırım Kreşleri

  BURSA YILDIRIM KREŞLERİ

  Gökkuşağı Kreş

  Hakkımızda;

  Okulumuz

  Okulumuz 3 katlı binasında 15 yıldır okul öncesi eğitime hizmet vermektedir. Yılın 12 ayı açık olan okulumuz Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlıdır. Sınıflarımız yaş gruplarına göre düzenlenmiş olup sınıflarımızda eğitim-öğretim dönemi boyunca her grubun ihtiyacına göre yıllık ve günlük planlar uygulanmaktadır. Eğitim kadromuz çocuk gelişimi alanında eğitim almış, deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Yemeklerimiz okulumuzun mutfağında hazırlanmaktadır ve sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde 3 öğün yemek servis edilmektedir. Servislerimiz Yıldırım ilçesi ve yakın çevresine hizmet vermektedir.

  Eğitim sistemimiz etkin öğrenme temeline dayalı olup çocuklarımızın psiko-motor, bilişsel, sosyo-duygusal, dil ve öz bakım alanlarındaki gelişimlerini desteklemektedir. Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği müfredatı High/Scope, Creative Curriculum ve PYP eğitim modelleriyle desteklemekteyiz. Çocuklarımız gün içinde sanat, drama, fen ve doğa, okuma yazmaya hazırlık ve Türkçe dil etkinlikleriyle ilköğretime hazırlanırken; müzik, sanat, bahçe, hareket ve oyun etkinlikleriyle sosyalleşip çocukluklarının tadını çıkıyorlar. Ayrıca aylık alan gezilerimizle ve tiyatro, sinema, sergi gibi etkinliklere katılarak çocuklarımızın kültürel yönden de bilinçli bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz.

  İdeal çocuk/yetişkin oranının korunduğu, yaş grubu özelliklerine uygun olarak donatılmış sınıflarımızda uzman eğitim kadromuzla çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için hizmetinizdeyiz.

  Vizyonumuz

  Hedefimiz, yaşamın ilk 6 yılının kişilik gelişiminin temelini oluşturduğu bilinciyle;

  •Başarılı

  •Özgüveni yüksek

  •Yaratıcı

  •Sorgulayıcı

  •Paylaşımcı

  •Dürüst

  •Doğaya ve insana duyarlı

  •Kendine ve çevresine saygılı

  •Geleneksel değerlerimizle birlikte evrensel değerlerin de farkında olan bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

  Misyonumuz

  Çocuklarımızın psiko-motor, bilişsel, sosyo-duygusal, dil ve öz bakım alanlarındaki gelişimlerini destekleyen bütüncül bir eğitim programını benimsemekteyiz. Bu şekilde çocuklarımızı örgün eğitim sistemi yanı sıra hayata da hazırlamaktayız.

  Günlük programımızda Türkçe dil etkinlikleri, okuma- yazmaya hazırlık çalışmaları, müzik etkinlikleri, sanat etkinlikleri, oyun ve hareket saati, fen ve doğa etkinlikleri ve drama etkinlikleri dengeli biçimde dağılmıştır. Etkin öğrenme programımıza dahil olan şanslı çocuklarımızı hayatın her alanında başarılı, kendine güvenen, milli-manevi ve kültürel değerlerimize bağlı, özgürlükçü bireyler olarak yetiştirmekteyiz.

  İletişim;

  Adres:Yıldırım Mh. Yıldırım Cd. No:42 (Yıldırım Beyazıt Camii Karşısı) Yıldırım

  Telefon:0 224 361 1082

  İpekböceği Anaokulu

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:0 224 329 0655

  Kartenesi Kreş

  Hakkımızda;

  Misyonumuz;

  Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaçları doğrultusunda bünyesinde öğrenim gören herkezi Türk Milleti'nin milli ahlaki insani manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini milletini ve tüm insanlığı seven bireyler yetiştirmek.

  Sabahları Güler yüzle karşılamak,Gün Boyu sevgi ile Kucaklamak

  ve;

  Akşam eve Mutlu Çocuklar Göndermek.

  Vizyonumuz;

  Eğitim öğretim basamaklarının en başında olan Okul öncesi eğitimde Kartanesi Anaokulu olarak yönetici,Öğretmen,öğrenci ve velilerimiz ile iş birliği yaparak öğrencilerimize evrensel ahlak değerlerini kazandıran öğrencileri kabiliyetleri doğrultusunda yönlendiren sürekli gelişen ve geliştiren kaliteli bir eğitim anlayışı ile her türlü çağa ayak uydurmak için geleceğe yelken açtık.

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:0 224 364 0161

  Kutlu Kreş ve Anaokulu

  Hakkımızda;

  Eğitim Anlayışımız

  Çocuklarımızın gelecekte ne olacağı değil, bugün de bir birey olduğunuz düşünmek.

  • Çocuklarımızı sevmek, değer vermek.

  • Çocuklarımızı dinlemek.

  • Çocuklarımızın çabalarına saygı göstermek.

  • Çocuklarımıza karşı koruyucu değil kollayıcı olmak.

  • Çocuklarmızın olumlu yönlerini destekleyip, olumsuzlukları sevgiyle yok etmez.

  • Çocuklarımızın eğlenerek, oynayarak öğrenmelerini sağlamak.

  • Çocuklarımıza uygulamadığımız tüm eğitim yöntemlerinin bilimsel tabanlı ollmasını sağlamak.

  • Çocuklarımızın zekalarının sürekli gelişmekte olduğunu ve enerjik yapılarını gözönünde bulundurarak alanımızdaki tüm eğitim modellerinden sentezlenen bir programı, renkli aktivitelerle onlara sunmak.

  • Program ve uygulamaların yetkin ve uzman kadrolarca yapılmasını sağlamak.

  • Kaliteden asla ödün vermemek

  OKULUMUZUN HEDEFLERİ Okul öncesi ilke ve yöntemlerine uygun çocuğun psiko-motor,sosyal –duygusal , dil ,bilişsel , öz bakım becerilerini geliştirerek ,kendine güvenen , yaratıcı , problem çöze bilen , kendini ifade eden,merak eden ,araştıran ,sorgulayan ,bilgiye istekli,bilgiyi alan ve kullanan sorumluluk alabilen, sahip olduğumuz kültürün değer yargılarını bilen,ahlaklı, saygılı,dürüst bireyler yetiştirmektir.

  MİSYONUMUZ

  _ Çocuklarımıza okulu sevdirmek.

  _ Milli ve ahlaki değerlerimizi kazandırmak

  _ Yaşayarak ve gözlemleyerek öğrenmelerine fırsat vermek.

  _ Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunabilecek sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek.

  VİZYONUMUZ

  Okul öncesi eğitimle başladığımız eğitim sektörüne kreş ve anaokullarımızı tüm Bursa’ya hizmet verecek sayıya ulaştıktan sonra 0 -12 yaş çocuk geliştirme merkezi kurarak çocuk gelişiminde yeni bir açılım sağlamak ve bu merkezle çocuklarımızın ilgi alanlarını tespit konusunda uzman psikolog ve rehberlik araştırma uzmanlarımızla erken tanı ile geleceğimiz olan çocuklarımızı en başarılı oldukları alanlarda yönlendirmek ve temel eğitimlerini kusursuz bir şekilde vermektir.Açacağımız ilk ve orta öğretimle bu alt yapısı sağlam çocuklarımızı üniversite eğitim öğretimine hazırlamak olacaktır. Amacımız vatanı milletinin seven topluma ve ülkesine bağlı bilimsel çalışmalarla tüm dünya insanlığına hizmet edecek nesiller kurmaktır.

  İletişim;

  Adres:Akçağlayan Mahallesi Çiçek Caddesi Akçağlayan Toki Konutları Sitesi No:14 Yıldırım / Bursa

  Telefon: 326 5252

  Özbay Kreş

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:0 224 366 8797

  Pıtırcık Anaokulu

  Hakkımızda;

  İletişim;

  Adres:

  Telefon: 0 224 327 7614

  Uğur Böceği Kreş

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:90 224 225 4760

  Yumurcak Kreş 2

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:0 224 326 6959

  Anahtar kelimeler

  Yıldırım kreşleri, Yıldırım'daki kreşler,Yıldırım kreş,Yıldırım kreşler, Yıldırım anaokulu, Yıldırım özel anaokulu,Yıldırım 'daki özel anaokulları, Yıldırım'daki anaokullarının telefonları; Yıldırım'daki kreşlerin telefon numaraları, Yıldırım'daki kreşlerin adresleri,