ANKARA-YENİMAHALLE KREŞ ve ANAOKULLARI
 • Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Ankara-Yenimahalle Kreşleri

  ANKARA-YENİMAHALLE KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Ankara-Yenimahalle ilçesindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Ankara-Yenimahalle ilçesindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Ankara-Yenimahalle ilçesindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  Akademi Minik kreş ve anaokulu

  Hakımızda;

  Dört katlı müstakil bir yapıda yerleşik Anaokulumuzda 60 m2 oyun salonu, yemekhane, müzik odası, faaliyet odaları, uyku salonu, spor odası, bilgisayar odası, sanat atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca çocuklarımız doğa ile iç içe, güvenle oynayabilecekleri bir oyun parkı, kendilerine ait sebze ekip büyüttükleri bahçesi ile trafikten ve şehir karmaşasından uzak bir ortamda eğitim görürler.

  2005 yılında IŞILAR adı altında açılmış olan kurumumuz, 2010'da AKADEMİ MİNİK yeni adıyla ve yeni bakış açısıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

  AKADEMİ MİNİK, 2 - 6 yaş grubunu içeren tam veya yarım günlük eğitim programları uygular. Çalışma saatlerimiz 08:00 – 18:30 arasındadır.

  Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının uygulandığı okulumuzda, okul öncesi eğitim alanında deneyimli pedagojik formasyona sahip çocuk gelişimci sorumlu müdürümüz rehberliğinde; tecrübeli öğretmen kadrosu, İngilizce/Almanca öğretmeni, seramik ve güzel sanatlar öğretmeni, piyano öğretmeni, satranç öğretmeni, aşçısı, bakım elemanı ve servisiyle hizmet verilmektedir.

  AKADEMİ MİNİK, 2 - 6 yaş çocuklarının Bedensel, Sosyal, Duygusal, Zihinsel Ve Psikomotor gelişimini destekleyecek nitelikte program uygular.

  Eğitim Anlayışımız;

  AKADEMİ MİNİK’te öğrenme sürecinde ne öğrenileceğini öğretmen değil çocuğun merakı belirler. Güler yüzlü, şefkatli, donanımlı sevgi dolu, işini seven öğretmenlerle birlikte maksimum 10 çocukla sınırlı sınıflarda en iyi ve en güzeli öğrenmek yolunda çocuklarımız araştırmacı, gözlemci ve ve yaratıcı olma becerileri kazanır.

  Erken çocukluk döneminde bulunan 0-6 yaş grubu çocuklarının gelişim alanlarını bilmek; onların normal, sağlıklı ve yaşına uygun bir gelişim gösterip göstermediğini anlamak çok önemlidir. çünkü çocukları geleceğe en iyi şartlarda hazırlayabilmek onlara verilecek kaliteli bir eğitim sistemiyle doğrudan ilişkilidir. İnsan zekasının %75'inin okul öncesi dönemde kazanıldığı gerçeği de bu önemi desteklemektedir. Yapılan araştırmalar doğru bir okul öncesi eğitiminin çocukları uzun vadede daha üretken, daha yaratıcı, sorun çözmede daha etkin ce sosyal becerilere sahip birey olarak yetiştiklerini ortaya koymaktadır.

  Okulumuzun eğitim programları; Gardner'ın Çoklu Zeka Kuramı'nı, Montessori ve High Scope (etkin öğrenme) yöntemleriyle sentezleyerek okul öncesinden başlayarak çocuklara kendilerini keşfedecekleri zengin bir öğrenme ortamı sunmakta, çocuğun zekasını 8 farklı alanda geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu eğitim anlayışı çocukların ne yapabildiğini değil, neyi yapabileceğine bakarak onları geliştirmeyi hedeflemektedir.

  Okulumuzda; bu eğitim anlayışı esas alınarak birbirleriyle entegre, Open Classes (açık sınıflar) şeklinde düzenlenen ve çocuklarımızın bireysel öğrenme tarzlarına göre zengin eğitsel uyarıcılarla donatılmış 9 adet çalışma atölyesi bulunmaktadır. Çocukların her yaş grubuna göre sınıfları ve öğretmenleri bulunmakta olup eğitim saatlerindeki zaman çizelgesine göre günlük etkinliklerden ve branş derslerinden faydalanmaktadırlar.

  Çocukları okula başladıktan bir süre sonra Çocuk Sağlığı ve Eğitim Uzmanı tarafından "Denver Gelişimsel Tarama Testi" uygulanır. "Çoklu Zeka" değerlendirmeleri yapılır, ailelerin görüşleri alınır. Varolan yetenekleri dikkate alınarak ilgi ve yeteneklerine göre etkinliklere yönlendirilerek katılımları sağlanır. Böylelikle alabilecekleri en iyi ve doğru eğitim olanaklarıyla gelişimleri en üst seviyeye çıkartılır. Her dönem sonu itibariyle her çocuğun gelişim raporları velilere sunulur.

  Branş derslerimiz;

  İngilizce: Haftanın her günü İngilizce eğitimi veriyoruz. Bu etkinlik sırasında daha çok resim boyamalar ile kelime dağarcığı, şarkılar, tekerlemeler ve minik hikayeler ile hafızada kalıcılık sağlanır. Bu sayede çocuk oyun oynadığını düşünürken fark etmeden dil eğitimi almaktadır.

  ORFF Eğitimi: ORFF eğitimi söz, müzik ve dansın bir arada kullanıldığı bir sistemdir. Bu üç dalın ortak yanı, ritm esaslı olmasıdır. ORFF öğretimi konuşma, şarkı söyleme ve ses oluşturma, hareket dans ve vurmalı çalgıların kullanılmasıyla uygulanır. Keşfederek öğrenme, doğaçlama yolları ile kendilerine dil, müzik ve dans ile ifade etmeleri ve yaratıcılıkları teşvik edilir.

  Yaratıcı Drama: Çocuğun kendini ve başkalarını tanıma, kendini ifade etme ve kendini başkalarının yerine koyma becerilerini geliştirmek amacıyla yoğun bir şekilde dramatizasyon çalışmaları yapıyoruz. Oyunlarla geliştirilen yaratıcı drama çalışmaları eğitim sistemimizin önemli bir parçasıdır.

  Satranç: Yüksek konsantrasyon gerektiren bir oyun olan Satranç eğitimi, çocuğun okul yaşantısında derslerine karşı ilgili olmasını ve odaklanmasına yardımcı olur. 5-6 yaş grubu, ileri yaşlarda çok yararlı bir hobi olabilecek olan satranç oyunu ile burada tanışıyorlar. Haftada bir gün uzman bir eğitmen tarafından eğitim alıyorlar.

  Bilgisayar: Öğrencilerin yaş ve gelişim düzeylerini dikkate alarak, bilgisayarı doğru kullanabilmeleri ve el becerilerini geliştirebilmeleri için eğitici CD'lerden yararlanan bir eğitim veriyoruz.

  Minik Şefin Mutfağı: çocuklarımız haftada bir saat okulumuzun mutfağında birbirinden lezzetli yemekler yapıyor, böylelikle kendi yaptıkları yemekleri yemenin heyecanını duyuyorlar.

  İletişim;

  Adres:Çayyolu, Ahmet Taner Kışlalı Mh, 103. cd, Orun Villaları, No:33 Yenimahalle

  Telefon: 0 312 242 13 63

  Asımın Nesli Kreş Ve Gündüz Bakımevi

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:

  Batıkent İlkyerleşim Anaokulu

  Tarihçemiz;

  Okulumuz Yenimahalle ilçesine bağlı, Batıkent ilkyerleşim İlkokulu olarak eğitim öğretime açılmıştır. 8 yıllık zorunlu eğitime geçilmesiyle İlköğretim Okulu olarak eğitime devam etmiş, fiziksel donanımı İlköğretim Okulu olarak ihtiyaçları karşılamadığından 2005-2006 eğitim- öğretim döneminde kapatılması kararı alınmıştır.

  Batıkent bölgesinin ihtiyaçları doğrultusunda anaokuluna dönüştürülmesi kararlaştırılarak, Batıkent İlkyerleşim Anaokulu olarak 2007-2008 eğitim-öğretim döneminde 17.12.2007 tarihinde 2 derslik 53 öğrenci ile eğitime başlamıştır.

  2012-2013 Eğitim- Öğretim yılında 5 derslik ve 107 öğrenci ile eğitim hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

  Hakkımızda;

  MİSYONUMUZ

  Türk milletinin, milli ve manevi değerlerini özümseyen, hür ve bilimsel düşünce gücüne, çağdaş dünya görüşüne sahip, benlik saygısı gelişmiş, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bireyler yetiştirmek.

  VİZYONUMUZ;

  Okul öncesi eğitimde

  çağdaş eğitim anlayışıyla kalitede öncü bir kurum olmak.

  İLKELERİMİZ

  Öğrenci ve veliler her zaman ve her koşulda güler yüzle karşılanır.

  Okulumuzda öğrenci merkezli ve proje yaklaşımı tabanlı eğitim modeli önemlidir.

  Okulun tüm birimlerinde temizlik ve hijyen kurallarına uyulur.

  Eğitim- öğretim materyalleri ihtiyaç doğrultusunda; okul araç gereçleri verimli ve tasarruflu kullanılır. Okulumuzda “ Enerji verimliliğini arttırmak ” ve “ Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam ”esastır.

  Okul aile işbirliği her koşulda sağlanır.

  Okulumuzda çocukların yaratıcılığı etkinliklerle desteklenir, yapılandırılmamış etkinliklere yer verilir.

  DEĞERLERİMİZ

  Okulumuzda olumlu ve olumsuz düşünceler ilgili kişilere açıkça ifade edilir. (Eleştiri, Takdir, Öneri vb.)

  Okulumuz çatısı altında tüm çocuklarımız eşittir, tüm çalışanlar değerlidir, paylaşım ve güven ön plandadır.

  Çocukların ilgi, ihtiyaç ve istekleri önceliklidir.

  Okulumuzda görev yapan tüm personel görev ve sorumluluklarını bilir ve gereğini yerine getirir.

  İletişim;

  Adres:Batıkent, İlkyerleşim Mh, 1901. Cd, No:1 Yenimahalle

  Telefon: 312 385 89 90

  Belma Çocuk Akademisi

  Neden Biz;

  GÜVENLİK

  Çocukların bulunduğu her türlü kurumda güvenlik ve sağlık koşulları bakımından yeterli önlemlerin alınması çok önemlidir. Önlemler şansa yer vermeyecek şekilde alınmalıdır. Belma Çocuk Akademisi yaşanabilecek tehlikelere karşı çocuklarımızın güvenliğini kontrol altına almıştır.

  Okulumuzda yaşanabilecek yangın tehlikesine karşılık ışıklı yangın cihazları,yangın merdiveni ve her katta yangın söndürme tüpleri mevcuttur. Ayrıca, bütün bölümlerde duman dedektörü vardır. Mutfak ve kazan dairesinde de bunlara ek olarak gaz dedektörü yer almaktadır. Ayrıca binamızın kapasitesine uygun olarak paratoner (yıldırımsavar) bulunmaktadır. Eşyalar ve mobilyalar duvara sabitlenmiştir. Tuvaletlerde, duvara sabit blok lavobolar kullanılmıştır. Binamız ve kapılarımız güvenlik standartları dikkate alınarak geniş ve birbirine çarpmayacak biçimde, dışarı açılır şekilde inşaa edilmiştir. Akademimizde kullanılan camların bütünü tamperli camdır. Binamızın çevresi, kameralı sistem ile 24 saat izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

  YEMEK

  Kuruluşumuzda yemekler sanayii tipi mutfağımızda aşçımız tarafından gıda rasyonlarına uygun şartlarda hazırlanmaktadır. Yemeklerimizden günlük olarak alınan numuneler uygun saklama ortamında 24 saat süre ile saklanmaktadır. Okulumuz, markalı ürünleri tercih etmekle beraber hazır meyve suları yerine mevsimine göre taze sıkılmış meyve suları yada komposto tercih etmektedir. Hazırlanan hamburger tarzı ürünlerde el yapımı köfteler kullanılmaktadır. Öğünlerimiz ise porselen tabak ve cam bardaklar ile servis edilir.

  SAĞLIK

  Okulumuzun en önem verdiği alandardan biri de sağlıktır. Özellikle okul öncesi çocuklarımızda daha sık meydana gelen rahatsızlıkları belirlemek yada kontrol altında tutmak için ayda bir doktor kontrollerimiz bulunmaktadır. Okulumuzda, acil müdahaleler ve sağlık kontrollerinin yapılabilmesi için “Sağlık Odamız” bulunmaktadır. Belma Çocuk Akademisi personelin sağlık kontrollerine de önem vermektedir.Çalışanların, periyodik olarak yapılan sağlık kontrollerinde, en az yılda bir göğüs radyografiği,portör, gaita ve sarılık testleri yapılmaktadır.

  SERVİS

  Kuruluşumuza ait iki adet servis aracımız bulunmaktadır. Şoförlerimiz tarafından kullanılan araçlar ile çocuklarımız güvenli bir şekilde evden alınıp yine eve bırakılmaktadır. Koltuklarımızda her çocuk için ayrı emliyet kemeri mevcuttur. Çocuklarımızın her türlü güvenliğini sağlamak amacı ile servislerimizde yardımcı öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda okullardan alınan çocuklarımıza da öğretmenlerimiz eşlik etmektedir. Servislerimiz, güzargahlara göre belirlenmekte olup saatler aile ve kurum tarafından ayarlanmaktadır.

  Biz kimiz;

  Belma Çocuk Akademisi 2011 yılında Ümitköy’de eğitim ve öğretimine başlamıştır. İlk olarak Eryaman bölgesinde 2005 yılında faaliyete başlayan okulumuz, bulunduğu çevrede yoğun ilgi ve başarılar sağlamıştır. Ancak yer kısıtlığı ve mülk sahibi olmamasından kaynaklı yerini Ümitköy’e taşımış ve kendi binasını inşaa etmiştir. 2005 yılından bu yana okulumuzun müdürlük görevini, sınıf öğretmenliğinde uzman ve ilimizde birçok başarılara imza atmış olan İjlal Kadılar yürütmektedir. GELECEĞİMİZİ OYUNLARA GİZLEDİK sloganı ile yola çıkan kurumumuz,

  Edilgen değil etken,

  Kabullenen değil sorgulayan,

  Ezberci yerine aktif öğrenen,

  Çevresine kulaklarını kapatmayan,

  Yaramaz ama söz dinleyen,

  Sevgi veren, saygı gören,

  Çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu amaçlar doğrultusunda eğitim kadrosunu oluşturan Belma Çocuk Akademisi, çocuğunuzun eğitimsel sürecinde sizlerin yanında oluyor.

  Okulumuz;

  Okulumuzda çocukların gelişimlerini daha rahat tamamlayabilmeleri için her detay düşünülmüştür. Binamız bu detaylara göre inşa edilmiştir. Okulumuzda kullanılan her bölüm ve alan çocukların yeni beceriler kazanmalarını destekleyecek şekildedüzenlenmiştir. 1400 metrekarelik kapalı alanı ile 4 katlı olan binamızda iç ve dış boyalar için JOTUN marka sağlığa zararlı olmayan, anti bakteriyel sertifikalı boya kullanılmıştır.

  Binamızda ısı yalıtımı için komple mantolama sistemi kullanılmıştır ve yoğuşmalı kalorifer sistemi ile çevreye duyarlı hale getirilmiştir. Sıcak suyumuz 3 sn içerisinde tüm musluklara ulaşarak zaman ve su tasarrufu sağlamaktadır. Camlar kırılmaz temperli ısı camdır. Güvenlik sistemi alarm ve kamera ile korunmaktadır. Çocuklarımızın korunması için paratöner bulunmaktadır. Aydınlatma led sistemli ışıklandırmayla tasarlanmıştır. Toplam 24 adet tuvalet bulunmaktadır.

  İletişim;

  Adres:0312 235 90 85

  Telefon:Ümitköy, Mutlukent Mah, 1961 Cd, No: 36 Ankara 06800

  Bizim Ev Anaokulu

  İletişim;

  Adres:37. Cd, Dostluk Villaları, No 34 Yenimahalle

  Telefon:0312 240 77 44

  Burç Akademi Ümitköy Kreş ve Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Ümitköy, 16 sk, No 4 Yenimahalle

  Telefon:0312 235 10 83

  Bülbül Kreş ve Etüt Merkezi

  İletişim;

  Adres:Batıkent, Yeni Batı Mh, 2377. sk, No: 62/63, Batı Villası Yenimahalle

  Telefon:312 255 09 35 - 312 255 92 25

  Çikolatam Kreş Ve Gündüz Bakım Evi

  Hakkımızda;

  FELSEFEMİZ

  Sosyal-duygusal, bilişsel, psiko-motor ve dil alanlarında yaşına uygun becerileri kazanmasına yardımcı olacak eğitim programlarıyla çocuğun ”bireyselliğini” desteklemektir.Çocuğun oynayarak, deneyerek, keşfederek dünyayı tanıması ve zekasını geliştirmesi için en önemli dönemdir. Bu nedenle çocuğa kendisini ifade edebileceği, dünyayı keşfedebileceği, hayal gücünü geliştirebileceği ve yeni öğrendiği becerileri uygulayabileceği bir ortam sağlamak.

  Çikolatam çocuklarını özgüvenli, sorumluluk alabilen, problem çözebilen, çevreye ve kendine saygılı, empati kurabilen, cesur, iletişim becerilerini kullanabilen mutlu topluma ve ailesine katkı sağlayan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler.

  EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

  Reggio Emilia Yaklaşımı ve Çoklu Zeka Kuramı

  Çocuklarımız; dünyaya geldikleri andan itibaren öğrenmeye, gelişmeye açık, doğaları gereği meraklı, öğrenmeye hevesli ve yaratıcıdırlar.

  Oyun yoluyla hayatı tanımaya, anlamaya çalışırlar. Çocuklar her ortamda öğrenebilirler. Ancak bazı ortamlar çocukların gelişimine daha çok destek sağlayabilir, daha etkin uyaranlarla bu süreci hızlandırabilir.

  Çocuklara somut yaşantılar sunularak, yeni keşifler yapmalarına fırsatlar sağlanmasıdır. Resim çizme, heykel yapma, dramatik oyun gibi eğitimlerle kendini ifade etme biçimini sağlamasıdır. Bu aşamada öğretmen öğretici değil ondan öğrenici ve yardımcı rolündedir.

  Eğitim anlayışımızın özünde şu prensipler yatmaktadır:

  *Çocuk, büyüme potansiyeli olan, meraklı ve diğer kişilerle iletişime geçmek isteyen kişidir;

  *Öğretmen, çocuğun merakını destekleyen ve birlikte araştırarak keşifler yapacağı kişidir;

  *Her düzeyde işbirliği çok büyük önem taşımaktadır; çocuklar kendi aralarında, öğretmen çocuklarla, öğretmenler kendi aralarında, öğretmenler ebeveynlerle, ebeveynler kendi aralarında, okul da toplumla işbirliği halindedir.

  Çikolatamda benimsediğimiz 5 önemli ilkemiz.

  *İletişim kurabilmek

  *Özbakım

  *Sevgi

  *Şefkat

  *İlgi

  Bunlara dayanarak;

  *Bağımsızlaşma süreci ve benlik gelişimini teşvik

  *Gelişimi destekleyici, pozitif disiplin yöntemleri

  *Duygu düzenlemesi ve öz-kontrol becerisi kazandırma

  *Bireysel özelliklerin anlaşılması

  *Zihinsel becerileri ve dikkat gelişimini destekleyici oyunlar

  *Dil ve iletişim becerilerini geliştiren ebeveyn yaklaşımları

  *Öfke nöbetleriyle başa çıkma

  *Ebeveynden ayrılma endişesi

  *Cinsel gelişim

  *Yeme problemlerini önleme

  *Gece uyanmaları, uykuya direnme, korkular gibi uyku problemlerinin çözümü

  *Akran ilişkilerinde rehberlik

  Öğrenmeye istek uyandırmak bizim işimiz, öğrenmek istemek çocuğun işi, bilgiyi doğru aktarmak bizim işimiz…

  İletişim;

  Adres:Töğko Sitesi 452. Sok. No 8 Ümitköy

  Telefon:0312 235 52 84

  Gonca Kreş;

  Neden Gonca;

  Çocukların zihinsel ve kişilik gelişiminin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Bu süre içerisinde kazanılan davranış biçimleri yaşam boyunca devam etmektedir.

  Öğrenme doğumla başlar. Hayat boyu sürecek öğrenmenin temeli ilk altı yılda atılır. Çocuk 0-6 yaş dönemi süresince, daha sonraki yıllarda öğreneceklerini destekleyecek bilgiler edinir ve beceriler geliştirir. Kendini ifade etmeyi öğrenir ve dilini geliştirir, yetişkinler ve diğer çocuklarla ilişki kurar, okula ve topluma uyum için temel olan sosyal becerileri geliştirir, matematik ve okuma-yazma öncesi becerilerini ve problem çözme, karar verme yetilerini geliştirebileceği deneyimler yaşar. Düşünmeyi ve anlamayı öğrenir. Toplum değerlerini ahlaki kuralları öğrenir.

  Amacımız; topluma, katılımcı ve girişimci çocuklar yetiştirmekse; o zaman çocuğun zihinsel, bedensel, kişilik gelişimine; beslenmesi, sağlığı ve çevre koşulları ile topluma katılımı, oyun alanı olanakları, gördüğü bakım ve ilgi dâhil çok kapsamlı bakmalıyız.

  Doğru düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirebilmesi için çocuk öğrenmeye aktif olarak katılmalıdır. Öğrenmeye aktif katılım; çocuğun çevresiyle ilişkisinde tüm duyularını kullanması (dokunması, koklaması, duyması, görmesi ve tat alması)çevresinde bol miktarda malzeme olması ve bu malzemeleri farklı şekillerde kullanabileceği ortamın hazırlanmasıdır.

  Gonca Okul Öncesi Eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin aktif katılımını sağlamaya çalışmaktayız.

  Çocuğun gelecekte topluma katkıda bulunmasını sağlayacak sosyal becerilerini geliştirebilmesi ve değerleri kavrayabilmesi için gerçek katılımı öğrenebileceği sosyal ortamların hazırlanması gereklidir. Nitelikli okul öncesi eğitim kurumları bu sosyal ortamları en iyi şekilde hazırlamaktadır.

  Bilimsel olarak; erken yaşların çocuğun zekâ, kişilik ve sosyal gelişiminde çok önemli olduğu ve bu yaşlardaki ihmâlin olumsuz etkilerinin sonraki dönemleri de etkilediği görülmüştür. Araştırmalar, çocukların büyüme ve gelişimini destekleyen deneyim fırsatlarının gelişimin hassas olduğu dönemlerde sağlanmasının önemini vurgulamaktadır.

  İnsan beyninin büyük bir kısmı ve beyin hücrelerinin çoğu doğumda oluşur. Bunlara eşlik eden sinir bağlantılarının yapılaşması yaşamın ilk iki yılında gerçekleşir. Özel durumlar hariç 6 yaşına kadar bu bağlantıların çoğu gerçekleşmiştir. Bu yüzden erken yaşlarda karmaşık algılama ve fiziksel deneyimler için fırsatlar sağlamak, ileriki yaşlardaki değişik öğrenme becerilerinin gelişimine olumlu yönde etki eder. Hatta bu olanaklar erken beslenme bozukluklarına bağlı eksiklikleri telâfi edebilir ya da en azından bir kısmını giderebilir.

  Çocuğun öğrendiklerinin yalnızca dil, matematik ve problem çözmeye temel oluşturması değil; aynı zamanda temel güveni, kendine saygıyı ,başkalarıyla etkileşimi ve öğrenmeyi kuvvetlendirmesidir. Bundan dolayı erken yaşlarda yapılan yatırımlar, çocuğun ileriki yaşamında başarılı olabilmesi için önemlidir. ‘’Erken Çocukluk Dönemi Programlarına’’ yapılan yatırımın kazancı, eğitimin diğer herhangi bir kademesine yapılan yatırımdan daha yüksektir.

  Okul Öncesi Eğitim programları herkes için temel eğitimi sağlamada önemli rol oynar. Çocukların gelişimini desteklerken, okulun evde başladığını bilmek özellikle önemlidir.

  Çocuğum benim için çok önemlidir ‘’diyorsanız; yarınlara güvenle bakmak ve onun yüzündeki gülücüğü soldurmamak istiyorsanız gelin ‘’GONCA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI’’ nda görüşelim.

  Hedefler;

  Kendini ifade edebilmeyi,

  Öğrencilerde öğrenmeye istek uyandırmayı,

  Bilgiyi içselleştirerek yaşantıya dönüştürmeyi,

  Öğrenilen davranış öğelerini gözlemlemeyi ve bu davranışları pekiştirenler yolu ile destekleyerek kalıcı hale dönüştürmeyi,

  Millet ve memleket sevgisini yerleştirmeyi,

  Öğrencilerimizin eğitimi grup bilinciyle değil, bireysel olarak değerlendirilmesi amacını gütmeyi,

  Beynin bilgi yığınları ile meşgul edilmesinden ziyade bilgiyi üretici olarak kullanmayı,

  Okuma yazma olgunluğu profesyonel yetkinlikte kazandırmayı,

  Oyunun çocuğun işi olduğu yaklaşımı ile bütün eğitimler oyun şeklinde vermeyi,

  İnsanlığın gereği olan erdem özellikleri (doğruluk, dürüstlük, yardımlaşma, sevgi, saygı, nezaket, sorumluluk, paylaşma vb.)kazandırmayı,

  Ana dilini etkin olarak kullanmanın yanında yabancı bir dile de yatkınlık kazandırmayı,

  Toplum önünde kendini rahat ifade edebilecek sosyal donanıma ulaştırmayı,

  Sanatseverliğin yanında çocuğa kendi sanat tarzını yakalatmayı,

  Kulüp etkinlikleri ile yeteneklerinin farkına varabilmelerini sağlamayı,

  Sağlıklı hijyenik beslenme olanakları ile bedensel gelişimini en üst seviyeye çıkarabilmeyi,

  Jimnastik hareketler, hareketli oyunlar, bahçe etkinlikleri ile öğrencilerine bedeni disipline etmeyi,

  Drama etkinlikleri ile duygularını rahat ifade etmenin yanında karşıdakinin de duygularını anlamayı,

  Sosyal ve duygusal zekâ (EQ) geliştirici etkinliklerle içinde bulunduğu toplumla kucaklaşarak bazen liderliği üstlenmeyi, bazen de lidere itaat etmeyi,

  Matematiksel zekâ etkinlikleri ile matematiği hayatın içinde öğrenebilmeyi,

  Problem çözme yeteneğini geliştirmeyi,

  Bir işi tamamlama, yapabileceğinin en güzelini yapma, grupla hareket etme disiplini kazandırmayı,

  İletişim;

  Adres:Ragıptüzün Cad. Aşkın Sok. No 11 Yenimahalle

  Telefon:0312 32718 10

  Göznurum Anaokulu Ve Etüt Merkezi;

  KARAKTER GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ;

  Okulumuzda; Karakter Eğitimi ve çoklu zeka programı baz alınarak eğitim verilmektedir.

  Karakter Eğitimi; toplumumuzun temelini oluşturan çocuklarımızı kazanması gereken bütün değerleri öğreten bir eğitim yöntemidir. Karakter değerleri sorumluluk, yardımseverlik, adalet, özgüven, liderlik, dostluk, doğruluk, sabır, sevgi-saygı, ve nezaket ana başlıkları altında işlenmektedir.

  Okulumuzda değerler eğitimi doğrultusunda her ay belirttiğimiz bir karakter değerine yer verilip müfredat doğrultusunda karakteristik özellikleri de ekleyerek sistemimizi sürdüreceğiz. Amacımız çocuklarımıza kendi örf, adet ve kültürleri doğrultusunda yabancı kaynaklara aldanmadan özlük haklarının farkında olan sağlam kökenli bireyler yetiştirmektir.

  Yapacağımız etkinlikler ve gezileri haftalık olarak evlerinize gönderilecek olan haber mektuplarından takip edebilirsiniz. Ayrıca yemek listemizde aylık olarak evlere gönderilecek olup aynı zamanda web sitemizden de yayınlanacaktır.

  YAKLAŞIMIMIZ;

  “Çocuk esastır”

  Tüm çalışmalarımız bu prensip üzerine oturur. Bizler çocukları tabii ki severiz ama daha da önemlisi onlara saygı duyarız. Onların gelişmeye açık, düşünebilen, problem çözebilen, ihtiyaçlarını karşılama potansiyeline sahip bireyler olduklarına inanırız. Bu inancımızla, potansiyellerinin en üst düzeyde gelişmesine destek olmayı bir görev biliriz.

  Göznurum Anaokulu`nda çocuklar eğlenecek, kahkaha atacak, deneyecek, tekrar deneyecek, güvenecek, soracak, oynayacak, kirlenecek, öğrenecek ve gelişecekler.

  Çocukluklarını sonuna kadar yaşarken bizler sadece biraz yavaş büyümelerini dileyeceğiz. Bu zamanın keyfini daha uzun yaşamaları için…

  FARKLILIĞIMIZ

  İddia ediyoruz ki okulumuza girdiğiniz anda farklılığımızı görecek ve hissedeceksiniz. Göznurum Anaokulu`ndaki her şey çocukların çok yönlü gelişimini en iyi şekilde desteklemek üzere kurgulanmıştır.

  Profesyonelliğimiz ve uzmanlığımız sizi şaşırtacak.

  Şimdiye kadar gezdiğiniz hiçbir kurumda görmediğiniz eğitim materyalleri, teknik donanım ve oyuncaklarla karşılaşacaksınız.

  Okulumuzda İngilizce`nin nasıl yaşayarak, güne yayılarak ve zorlanmadan öğrenilebileceğine şaşacaksınız.

  Büyük bir okuldaki sistem ve profesyonellik ile bir evdeki sıcaklık ve samimiyeti bir arada bulacaksınız.

  Çocuklarınızın güvenliği ve sağlığı için gösterilen özen ve emeği gördüğünüzde emanet etmekte tereddüt etmeyeceksiniz.

  Tüm yapılanların aslında tek bir amaca -çocuğun çok yönlü gelişimine- hizmet eden etkinlikler bütünü olduğunu göreceksiniz.

  Her bir çocuğumuza ayrı ayrı verdiğimiz değeri, sevgiyi ve saygıyı hissedeceksiniz.

  Her çocuğun gelişimini nasıl yakından takip ettiğimizi, her birisine ayrı ama eşit şekilde özen gösterdiğimizi görmek sizi rahatlatacak.

  Çünkü burası Göznurum Anaokulu… Okulumuz için şunu söyleyeceksiniz.

  FAALİYETLERİMİZ:

  Türk günü

  Köy okulu projesi

  Kermes

  Karagöz-Hacivat gösterileri

  Market gezisi

  Pazar gezisi

  Komşu hakkı etkinliği

  Kuruyemiş ve meyve günleri

  Süt partisi

  Annemize yardım etkinliği

  Pekmez içmeyen kalmasın etkinliği

  Oyuncak fabrikası etkinliği

  Ihlamur içelim etkinliği

  Anneler Günü kutlamaları

  Bayram Kutlamaları.

  Belirttiğimiz bu etkinlikler değerler eğitimi doğrultusunda gerçekleştirilecek olan etkinliklerden bir kısmıdır.

  EĞİTİM PROGRAMIMIZ;

  Anaokulumuzda 3–5 yaş arasındaki çocuklara eğitim verilir. Eğitim düzeyi, becerileri, yetenekleri, kişilik özelliklerindeki farklılıkları dikkate alırız. Amacımız, çocuğu olduğu noktada kabul etmek ve onun bu noktadan başlayarak gelişmesine destek olmaktır.

  • Çocuklar yaşayarak öğrenirler. Tüm eğitim ortamımız, malzemelerimiz, günlük programımız ve öğretmenlerimizin tutumları “aktif öğrenmeyi” destekleyecek şekilde yapılandırılmıştır.

  • Çocukların keşfetmesi ve gelişmesi ancak güvenli ortamlarda mümkündür. Günlük programımızı ve fiziksel ortamımızı çocukların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak üzere düzenledik.

  • Çocuklar yaşayarak öğrendiklerinden bizim için “sonuç” değil “süreç” önemlidir. Hedefimiz çocukların ürünlerinin güzel olması değildir. Biz çocuklarımızın hevesle, yaratıcılıkla, isteyerek, iştahla, yoğunlaşarak bir şeylerle uğraşmasını, yaptığı işten keyif almasını ve böylelikle bir şeyler öğrenmesini önemseriz.

  PROGRAMIMIZ

  Göznurum Anaokulu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Kurumları Programı ile Çoklu Zeka ve Değerler Eğitimi Programını harmanlayarak uygulamaktayız.

  Uyguladığımız programda çocuklarımız için yaş ve gelişim özelliklerine göre tüm gelişim alanlarını kapsayacak amaçlar ve kazanımlar belirlenmiştir. Okul içindeki tüm uygulamalarımız ve tüm branş derslerimiz çocuklarımızın bu kazanımları elde etmelerini sağlayacak şekilde düzenlenir.

  Günlük programımızın özelliği basit, düzenli ve sürekli uygulanan bir program olmasıdır. Çocuklarımız her gün birbirini düzenli ve aynı şekilde takip eden etkinliklerin sayesinde günlük programı öğrenir böylece belirsizlik yaşamazlar. Gün içinde “bundan sonra ne olacak?” belirsizliğini yaşamadıkları için kendilerini güvende hissederler. Program sıralamamızda çocuklarımızın “aktif/ pasif, inisiyatif alan/ komutlara uyan” oldukları konumlar dengelidir.

  Göznurum Anaokulu’nda "Yaşayan İngilizce" adı verilen bir program uygulanır. İngilizce her gün yapılan derslerin de ötesine geçerek gün içinde tüm faaliyetlere nüfuz eder. Çocuklarımız alıcı dil gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemde İngilizceyi farkında bile olmadan öğrenirler.

  BRANŞ DERSLERİMİZ:

  Okulumuzdaki tüm uygulamalar gibi branş derslerimiz de çocuklarımızın çok yönlü gelişimlerini desteklemeyi hedeflemektedir. Tüm branş derslerimiz bu ortak amaca hizmet etmek üzere düzenlenmekte ve çocuklarımızın yaşlarına göre belirlenmiş kazanımlara göre planlanmaktadır.

  İngilizce: Okumuzda uygulanan “Yaşayan İngilizce” programımız çerçevesinde farklı uygulamalar gerçekleştirilir. Her yaş grubumuzda ve her gün İngilizce dersimiz mevcuttur. İngilizce öğretmenimiz derslerin dışında da günlük aktivitelere katılır ve bu süreçte hiç Türkçe kullanmadan çocuklarımızla İngilizce iletişim kurar. Bunun dışında anadili İngilizce olan bir başka öğretmenimiz de haftanın iki günü okulumuzda çocuklarımızla değişik etkinlikler yürütür ve İngilizcenin günlük hayatın bir parçası olmasını sağlar.

  Müzik: Okul öncesi çocuklar müziği sever, isteyerek şarkılar söylerler. Ancak zamanla, büyüdükçe bundan uzaklaşmaya başlarlar. Biz onların her zaman müzikle iç içe olmalarını istiyoruz. Farklı müzik aletleri, farklı ritimlerle müziği hayatlarının bir parçası yapıyoruz.

  iletişim;

  Telefon:0312 315 14 10

  Adres:Ragıp Tüzün Mah. Anıl Sok. No:64

  Ankara - Yenimahalle

  Gülçiçek Anaokulu;

  İletişim;

  Adres:Demetevler, Karşıyaka mh, 3.cd, 509.Sk, NO 11 Yenimahalle

  Telefon:0542 611 88 17

  Gülpembe Anaokulu;

  İletişim;

  Adres:Tepealtı Mh, Pazar Cd, Anıl Sk, No:58-60 Yenimahalle

  Telefon:0312 344 51 50

  Kıymetlim Okul Öncesi Eğitim Merkezi;

  HAKKIMIZDA ;

  2007 yılında Hatice Yılmaz ve Ayşe Yılmaz tarafından Ankara Yenimahalle’de kurulan

  Kıymetlim Anaokulu, deprem koşulları göz önüne alınarak inşa edilmiştir.

  Trafikten uzak 750 m2 iç, 200 m2 dış kullanım alanına sahip olan anaokulumuz, çocuklarımızın eğitimi için bütün fiziksel şartlar göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

  Kreşteki sınıflar çocukların psiko-motor, bilişsel, duyuşsal, sosyal ve dil gelişimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

  Etrafı çevrili bahçemizde, çocuklarımızın güvenle ve gönüllerince koşup oynayabilecekleri oyun parkı bulunmaktadır.

  Kreşimizin faaliyet odalarında çocuklarımıza kesme, origami, yırtma, boya, seramik çalışmaları, yaptırılarak çocuklarımızın el becerilerinin, yaratıcılıklarının, hayal güçlerinin ve kendilerine olan güvenlerinin artması hedeflenmektedir.

  EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ ;

  Bireyler, şefkat ve saygı gördükleri bir toplum içinde başarılı olurlar. Bu yüzden kreş ve anaokulumuzda her şey sevgi ve saygıyla başlar. Eğitim sistemimizde, keşfetme ve öğrenme süreci önemli bir yer alır. Bu sistem öğrencilerimizi meraka ve keşfetmeye teşvik eden zengin uyarıcı ortamlar oluşturur ve kreş öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmesini destekler. Anaokulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı’nın izlemiş olduğu sistemle birlikte yukarıda bahsettiğimiz tanımı destekleyici etkin öğrenme, proje tabanlı öğrenme ve her çocuğun bireyselliğini ortaya koyan çoklu zeka ; yaklaşımını ön plana çıkararak, ayrıca yıllarını çocukların gelişimsel süreçlerini gözlemleyerek kendi eğitim sistemini oluşturan M.Montessori’nin bazı ilkelerini kullanarak oluşturulan eğitim sistemi uygulanır. Bu eğitim yaklaşımı ile çocukların psiko-motor becerilerini, öz bakım ve sosyal becerilerini, duygusal gelişimini, bilişsel ve dil becerilerini üst seviyede geliştirmeyi hedefliyoruz.

  EĞİTİM FELSEFEMİZ

  Anaokulu Eğitim Felsefemiz; Türkiye Cumhuriyetine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı aklı ilimle dolu, insan kaynaklarına ve doğaya duyarlı, dürüst, çalışkan, hoşgörü ve diyalog sahibi, kendine güvenen, yaratıcı, geliştirici ve araştırmacı bireyler yetiştirmektir. Anaokulu eğitim sistemimiz bu çerçevede planlanmış ve günlük, aylık ve 3 aylık gelişim raporları ile çocuklarımızın psiko-motor, bilişsel ve sosyal gelişimleri gözetim altına alınmıştır.

  İletişim ;

  Adres:Ragıp Tüzün Caddesi Serdar Sokak No: 117 Yenimahalle

  Telefon:0312 327 57 51

  Hitit Güneşi Anaokulu (Çayyolu Şube);

  İletişim ;

  Adres:Çayyolu, Türkkonut Duha Kent Sitesi, 83. Ada Yenimahalle

  Telefon:0 312 239 35 00

  Işılar Kreş

  İletişim ;

  Adres:A. Taner Kışlalı Mah. Onur Kent Vilları 103. Sok. No33

  Telefon:0312 242 13 63

  Minik Melekler Kreş

  Hakkımızda ;

  Okulumuzun Fiziki ve Genel Koşulları

  630 m2 alana sahip olan okulumuzda sınıflarımız ve oyun alanlarımız her çocuğun kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlayan ferah ve aydınlık renklerde boyanmıştır. Grup mevcutları, diğer kreş ve anaokullarının aksine çocukların gelişimsel düzeyleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiş ideal sayıda tutulmakta ve bu ilkeye sadık kalınmaktadır. Bu ilke doğrultusunda 4 ayrı sınıfımızla hizmet verilmekte ve yaşıt çocukların gelişimleri en iyi şekilde takip edilmektedir. Okulumuz rahat, konforlu, yüksek kalitede ısıtma ve aydınlatma sistemine sahiptir. Soğuk kış aylarında geceleri de sürekli yakılan bir ısıtma sistemimiz vardır. Çocukların kullandığı tüm mekanlarda sıcaklığı ölçen termometreler vardır ve çocuklarımızın sağlığı açısından 22-23 derece standart olarak kabul edilmiştir. Ayrıca çok soğuk günlerde ısıtma sistemimize ek olarak gerekli görülen durumlarda diğer ısıtma aygıtları da kullanılmaktadır.

  Aylık Uzman Doktor Muayenesi

  Okulumuzda her ay düzenli olarak uzman çocuk doktoru tarafından öğrencilerimizin sağlık kontrolü yapılmakta detaylı rapor velilerimize sunulmaktadır.

  Eğitim Sistemimiz ve Faaliyetlerimiz

  Sosyal yaşantının ve gereklerinin öğrenilmesi, ancak sosyal yaşantının içinde yer almakla mümkündür. Okul öncesi yaşındaki çocukların ise kontrollü bir sosyal ortamda uzman kişilerin rehberliğinde edinecekleri deneyim, onların ilerideki yaşantılarına, eğitim ve başarılarına doğrudan yansıyacaktır. Bu tarz kontrollü ortamlar ise ancak okul öncesi eğitim kurumlarında mevcuttur.

  Okulumuzda çocukların gelişim aşamalarına uygun, tüm yönleri ile desteklenmesini sağlamak amacı ile, ılımlı fakat kararlı ve tutarlı bir ortamda tüm bedeni ve duyu organları ile etkin bir şekilde öğrenme sürecinin içinde yer alması esastır. Bu anlayışımıza uygun olarak, çoklu zeka uygulamalarının yoğun olarak kullanılmasına olanak yaratan proje yaklaşımı benimsenmiştir. Okulumuzdaki anadili etkinlikleri arasında şiir, şarkı, sohbet, tekerleme, parmak oyunu, kukla, parmak kuklası, hikaye tamamlama, problem çözme, canlandırmalar, bilişsel etkinlikleri olarak renk, sayı, kavram çalışmaları, yapı- doku, mekanda konum, ses, kavram eşleştirme sınıflandırma, sıralama, ayırt etme, neden- sonuç ilişkisi kurabilme, gözlem, basit problem çözme, çizgi çalışmaları, matematiksel oyunlar, ölçüm- tartım, sanat etkinlikleri olarak, kesme- yapıştırma, yoğurma, kolaj, boya çalışmaları, artık materyal çalışmaları, serbest resim, sınırlı boyama, fen-Doğa çalışmaları olarak; araştırma ve inceleme gezileri, deneyler, oryantiring, doğa eğitimi, bahçe çalışmaları, kültürel Etkinlikler olarak, müze, sinema, tiyatro, sirk, konser, sergi, ağaç dikme, eğitsel etkinlikler olarak, vavram çalışmaları yanında, fen- doğa çalışmaları, deneyler, meslek çalışmaları, evcilik oyunları, okula hazırlık çalışmaları, kitap çalışmaları, sosyal etkinlikler olarak, doğum günleri, partiler, ağaç dikme, çevre gezileri, yılbaşı, sene sonu gösterileri, sergiler yer almaktadır.

  Branş eğitimlerimizin amacı çocuklarımızın dikkatini geliştirmek, etkinlikleri sevdirmek ve daha sosyal bireyler yetiştirmektir. Bunların doğrultusundaki branş etkinliklerimiz arasında Drama, ingilizce, satranç (5-6 yaş), orff öğretisi, resim - seramik

  İletişim ;

  Telefon:0312 256 57 58

  Adres:Yeni Batı Mah. Batı Villaları Soğanlı Cad. No: 8 Batıkent / Yenimahalle / Ankara

  Ankara - Yenimahalle

  Neşeli Ada Anaokulu

  İletişim ;

  Adres:Çayyolu, Ümitköy, 113. Cd, İlko Konut Sitesi, No:6 Yenimahalle,

  Telefon:0312 241 14 00

  Neşeli Adımlar Kreş

  Fiziki Koşullarımız ;

  Neşeli Adımlar; çocukların sosyal-duygusal, fiziksel ve dil gelişimlerini desteklemek üzere tasarlanmış özel alanlarıyla modern tasarımın tüm gereklerine uygun olarak yapılandırılmıştır. Eğitimde fiziksel koşulların son derece önemli olduğunu düşünen Neşeli Adımlar, 1500 metrekarelik tam kullanım alanına sahip bir alan üzerine konumlandırılmıştır.

  Yaş gruplarına göre ayrılmış sınıflarındaki zeminlerin bir kısmı yerde oturup rahatça oynayabilecekleri anti bakteriyel halı ile kaplıdır. Bir kısmı ise sanat çalışmalarını çekinmeden yapabilecekleri anti bakteriyel PVC yer döşemesi ile kaplıdır.

  Sınıf alanları 25-30 metrekare arasında değişmektedir. Sınıfların ergonomik, fonksiyonel ve hijyenik olması Neşeli Adımlar için çok önemli bir gerekliliktir

  Eğitim Anlayışımız ;

  Neşeli Adımlar kreş, anaokulu ve çocuk kulübü; çocuklara, okul öncesinde başlayan eğitimlerinde, yeteneklerini ve kendilerini keşfedebilecekleri zengin bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Eğitim anlayışımızda bize yol gösteren temel inanç; her çocuğun bir diğerinden farklı, benzersiz bir birey olduğunu düşünmemizdir.

  Okulumuzda eğitim anlayışımızı BÜTÜNSEL YAKLAŞIM'a göre şekillendirmekteyiz. Buna göre, Amerika'da geliştirilmiş okul öncesi eğitim programlarından olan Montessori, Regio Emilia, High Scope ve Multiple Intelligence (çoklu zeka) yaklaşımlarından; tek bir tanesine bağlı kalmadan, çocukların gelişim ve yaş özelliklerini dikkate alarak, bu yaklaşımların hedeflerimize uygun yanlarını ilke ediniyoruz. Böylece kendi kültürümüze entegre ederek oluşturulmuş bir eğitim modeli uyguluyoruz.

  Neşeli Adımlar'ın etkin öğrenme ilkeleri doğrultusunda hazırlanmış uygulama teknikleri; çocuklara öğrenme, deneyim kazanma ve beceri geliştirme olanakları veriyor. Bizler çocukları öğrenmeye değil, öğrenmeyi sevmeye cesaretlendiriyoruz. Onların gelişim düzeylerini, ilgi ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak, kalıcı öğrenmeyi sağlayabilmek için bilgiyi aktarma yerine onları araştırmaya yöneltiyor ve yaşayarak, görerek, dokunarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Çünkü Neşeli Adımlar'a göre doğru olan; akademik bilgi verip, bilgileri depolamak değil; çocuğun yaşam deneyimlerini deneme yanılma yoluyla; yaparak, yaşayarak, içinde yer alarak ve oyunla kazanarak öğrenmesidir.

  MONTESSORI EĞİTİM YAKLAŞIMI

  Montessori eğitiminde ana felsefe; eğitimin hayat için yardım edici bir anahtar olmasıdır. Çocukları yetişkinlik dönemine ve yaşama hazırlayan bu öğrenme anahtarı, kişiliklerinin oluşumunda onları desteklemek ve yol göstermek için kullanılacak bir araç olarak kabul edilir.

  Okulöncesi eğitiminin temel amacı, çocukların gelişimlerine uygun olarak seçilmiş hedefleri ve hedef davranışları özümseyerek, hayata hazır hale gelmeleridir. Burada hedeflenen çocuklarda var olan potansiyelin desteklenerek bulundukları gelişim düzeyinden bir üst basamağa geçmelerine olanak sağlanmasıdır.

  HIGH SCOPE EĞİTİM YAKLAŞIMI

  High Scope eğitim sistemi; her çocuğu potansiyelinin en üst düzeyine çıkarmayı amaçlar. Çocukların bulundukları değişik gelişim seviyeleri ve öğrenme özelliklerine göre bireysel olarak desteklenmelerini sağlar.

  Etkin öğrenmeyi ve çocuk merkezli eğitimi temel alan bu eğitim sisteminde; çocuklar, kendi zaman ve enerjilerini gerektiği gibi kullanma, neyi nasıl yapacaklarına ilişkin seçimler yapma ve kararlar alma konusunda desteklenir. Kendilerine saygı duymayı ve başkalarına saygı göstermeyi öğrenirler. Onlara; yaratıcı, girişken, sorgulayıcı ve bilgiye açık bireyler olarak yetişmeleri için gerekli destek verilir.

  REGIO EMILIA EĞİTİM YAKLAŞIMI

  Çocuklarda etkin öğrenmeyi benimser. Çocuklar eğitime aktif olarak katılırlar. Öğretmen bilgi verici değil, çocuğun yanında yardımcı araştırmacı konumundadır. Ortam; çocuğun değişik deneyimler yaşabileceği bir şekilde özenle düzenlenmektedir. Önceden planlanmış grup çalışmaları ve atölye ( mevcut çocukların ilgi alanları doğrultusunda belirlenmiş) uygulamaları ile çocuğun en yüksek potansiyelini gün yüzüne çıkarmaya destek olur.

  MULTIPLEINTELLIGENCES (ÇOKLU ZEKA)

  Harvard Üniversitesi'nde çalışmalarına devam eden Amerikalı psikolog Howard Gardner'in araştırmalarına göre; insanoğlunun çeşitli yetenekler içeren birçok zekası vardır. Her insanda bu zeka çeşitlerinin tümü bulunur; ancak insanların yetenek ve yaratıcılıkları büyük farklılıklar gösterir. Bu metot sayesinde çocukların her birinin zekaları ayrı ayrı işlenerek daha başarılı olmaları sağlanabilir.

  Sözel - Dilsel Zeka:

  Bu zekası yüksek olan çocuklar her hikayeyi, masalı, fıkrayı anlatır. İyi bir hafızaları vardır. Kelime oyunlarını severler. Kelime hazneleri geniştir. Sözel olarak iletişim kurarlar. Farklı dilleri öğrenme becerisine sahiptirler. Hikaye, şiir yazma gibi etkinliklerden zevk alırlar.

  Mantıksal - Matematiksel Zeka:

  Nesnelerin nasıl çalıştığına dair sorular sorarlar. Hızlı bir şekilde zihinsel matematik yaparlar. Yüksek düşünme teknikleri kullanırlar. Zeka oyunlarında başarılıdırlar. Neden-sonuç ilişkilerini çok iyi kurarlar.

  Görsel - Mekansal Zeka:

  Resimler ve şekillerle düşünürler. Sanat ve proje aktivitelerini severler. Tasarım, çizim ve görsellikten zevk alırlar. Kolaylıkla yön bulma becerisine sahiptirler.

  Bedensel - Kinestetik Zeka:

  Hareket, jest ve mimiklerle kendilerini ifade etme, beyin ve vücut koordinasyonunu etkin bir biçimde kullanabilme becerisine sahiptirler. Bir veya birden çok sporla uğraşırlar. Uzun süre hareketsiz oturamazlar. Hareket ederek öğrenirler. Dinleme, konuşma, dans, koşma, dokunma ve hareket etmeyi severler. Fiziksel işlerde, görevlerde; denge, zarafet, maharet ve dakiklik gösterirler.

  Müziksel - Ritmik Zeka:

  Ritim duyguları kuvvetlidir. Bu zekaya sahip çocuklar; çevreden gelen seslere ve müzik aletlerine karşı duyarlılık gösterirler. Enstrüman çalar, koroda şarkı söylemeyi severler. Çalışırken tempo, ritim tutarlar. Şarkıları kolaylıkla öğrenirler.

  Kişilerarası - Sosyal Zeka:

  İkna becerisine sahiptirler. Yaşıtları ile ya da farklı yaş gruplarından kimselerle zaman geçirmekten zevk alırlar. Diğer insanların duygularına karşı duyarlıdırlar. Diğer insanları konuşmaları ile etkilerler. Kültürler ve farklı yaşam tarzları konusunda çok meraklıdırlar. Farklı ortamlara, farklı insan topluluklarına girdiklerinde kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Liderlik vasıfları taşırlar.

  Kişisel - İçsel Zeka:

  Bireysel çalışmalardan zevk alırlar. Kendi ilgi ve becerilerinin farkındadırlar. Öğrenirken kişisel çalışmalar, kendini değerlendirme ve kişisel farkındalığa ihtiyaç duyarlar.

  Doğacı - Varoluşçu Zeka:

  Doğadaki canlıları incelemekten hoşlanırlar. İnsanın varoluşunun nedenlerini ve kendi varoluşlarını düşünürler. Farklı canlı türlerinin isimlerine karşı dikkatlidirler; çiçek türleri ve hayvan türleri onlar için çok çekicidir.

  Adres:Ragıp Tüzün Caddesi No:116

  Telefon:0312 343 07 82

  Öykü Çocukevi

  İletişim ;

  Telefon:0312 251 85 71

  Adres:İnönü Mahallesi Yar-Sav Sitesi 3. Cadde No 1O9

  Ankara - Yenimahalle

  Simay Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

  İletişim ;

  Telefon:0312 344 00 33

  Adres:Cengiz Sok.No:33

  Ankara - Yenimahalle

  Smart Kids İngilizce Anaokulu

  HAKKIMIZDA;

  Çocuklarınızın hayata adım attıkları ilk sosyal ortamın ne derece önem arz ettiğinin farkındalığını taşıyan bir kurum olarak, anne sıcağının güvenini ile sarmalanmış bir eğitimle sizlerleyiz... Önceliğimiz çocuklarımızın güvenliklerini ve hayatla tanışmalarını mükemmeliyete ulaştırmaktır.

  Nitelikli, kendisinin ve dünyanın farkında bireyler yetiştirmek amacı ile çıktığımız bu yolda, her çocugunun ilgi alanının ve gereksinimlerinin farklı olacağının bilinci ile tüm dünya tarafından kabul edilmiş eğitim sistemleri (High Scope, Waldorf, Montessori, Reggio Emilia v.b) ve çoklu zeka kuramı temel alınarak oluşturulmus bir eğitim programına emanet edeceksiniz çocuklarınızı... Her çocuk sadece ailesi için tek ya da özel değildir; SmartKids ailesinin bir üyesi olarak bizler için de tek ve özeldir. Ona özel eğitimi ve mutluluğu sağlamak birincil görevimizdir.

  Çocuklarımız öyle hassas, öyle önemli bir konu ki biz yazmakla anlatamayız, biliyoruz ki sizler de okumakla yetinemezsiniz... Gelip okul çatımız altında bu mutluluğu ve başarıyı bizlerle paylaşın,hatırlanası anılar yaratalım..

  Misyonumuz-Vizyonumuz;

  "İnsan yaşamının çok önemli olan bu dönemi için farklı ve kaliteli bir seçenek oluşturmak, bu seçeneği eli ve yüreği temiz insanların okul öncesine yatırım yapmalarını teşvik ederek, ülke geneline yaygınlaştırmaktır."

  Misyonumuz

  “Çoklu Zeka Kuramı ve Etkin Öğrenme yöntemlerini baz alarak; Kendisi ve arkadaşları ile barışık, doğayı seven, mutlu bir birey olmayı başarabilen, yeteneklerinin farkına varabilen çocuklar yetiştirmek.”

  Vizyonumuz

  Çağdaş eğitim yaklaşımlarını uygulayarak Türk Milli Eğitimine ve insanlığa hizmette örnek bir okul öncesi eğitim kurumu olmak.

  Öğrencilerimizin önlerinde uzanan eğitim yaşantılarındaki başarılarında SmartKids Anaokullarından aldıkları eğitimin temel teşkil ettiğini görmek ve bununla gurur duymak istiyoruz.

  Ana sınıfımızda, çocuklarımızın sosyal çevreye uyum sağlayabilmeleri için gerekli olan, müzik, beden eğitimi, İngilizce, Branş gibi etkinlikler branş öğretmenleri gözetiminde uygulanmaktadır. Amacımız, çocuklarımızın bilişsel, bedensel ve ruhsal bakımdan gelişmeleri, sağlam kişilik özelliklerine sahip olmaları, kendilerine güvenmeleri, çevrelerine uyum sağlayabilmeleri, sevecen ve saygılı bireyler olarak yetişmeleridir.

  Okulumuz bu nitelikli eğitimi kendi vizyonu çerçevesinde bir aile sıcaklığı ortamında vermektedir. Mezunlarımızın gelecekte SmartKids'li olmaktan mutlu olacaklarına, yüreklerinin bir köşesinde okulumuzda geçirdikleri güzel günleri anımsayacaklarına inanmaktayız. Bizler de yarınlarımızın ışıkları olan öğrencilerimizin başarılarını gururla izleyeceğimize eminiz.

  Okul öncesi dönemi, öğrenmeye ilgi uyandırma safhası olduğu için, büyük önem taşımaktadır. Bunun bilinci ile 5 - 6 yaş grubu çocuklarımızı ilköğretime hazırlamak, sağlıklı bir eğitim - öğretim hayatının temellerini atmak, ana hedefimizdir. Çocuklar, tecrübeli öğretmenlerin gözetiminde ilgi, sevgi, sabır, anlayış ve hoşgörü ile, sıcak bir aile ortamında şefkat ve umutla geleceğe hazırlanmaktadır. Bütün bunların sonucu olarak, mutlu bir ortamda eğitim ve öğretim imkanı bulan çocuklar, yeteneklerine göre yönlendirilmekte ve gelecek için sağlıklı temeller atılmaktadır.

  İletişim ;

  Telefon:0 312 240 01 81

  Adres:Konutkent Mah. 2967 Sok. No: 12 (Avrupa Mah. Konutları Yanı) Çayyolu

  Ankara - Yenimahalle

  Şeker Anaokulu

  HAKKIMIZDA;

  Vizyonumuz, misyonumuz, felsefemiz her şeyimiz MUTLU, parlak zekâlı, bireysel farklılıklarını değerlendirebilen, öz güven duygusu gelişmiş, yüksek estetik değerlere sahip çocuk yetiştirmek, okul hayatının zevkli olduğunu eğlenerek ve deneyimlerle öğrenmenin keyfini çocuklara yaşatmak, onu ilerideki hayatına hazırlamak.

  Ailelerin çocukları için hayal ettikleri en iyi eğitimi vermek, çocukların birey olabilme kişiliklerini kabullendirebilmek için yaptıkları her davranışı değerlendirebilme ve bu davranışlarının olumlu olanlarının çocuğa kazandırılması, karmaşık ve zor bir gelecekte farklılık gösterecek bireyler yaratmak, 3-6 yaş çocuğunun bireysel farklılıkları göz önünde tutularak, fiziksel ve sanatsal yeteneklerini geliştirmek, duygusal ve zihinsel becerilerini geliştirmektir.

  Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun ve yurt dışından getirilen donanımlarıyla (‘’ÇOKLU ZEK EĞİTİM KURAMI’’), hazırlanan ve uygulanan ŞEKER ’e özel eğitim programı ile çocuklarımıza en iyiyi vermeyi, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, ülkesinin gelişmesine ve ilerlemesine yön verme bilincine sahip, araştırmacı, MUTLU, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmek amacımızdır.

  Çocuk olmak çok güzel ama anne - baba olmak biraz zordur!

  Başarılı anne-babalar, çocuğunun kendi kendisini denetlemesini ya da iç denetim demek olan ahlak gelişimine ortam hazırlayan, çocuktaki sorumluluk duygusunu geliştiren, olayların sonuçlarıyla onları baş başa bırakan, onlara hak ve özgürlüklerinin sınırını öğreten, çocuklarına korku silahını çevirmeksizin, kendi kendilerini disipline eden ve düşüncelerini özgürce anlatabilen birer birey olarak yetişmelerine imkân hazırlayan kimselerdir.

  İletişim;

  Adres:Çayyolu, Ahmet Taner Kışlalı Mh, Saltoğlu Bulvarı, 2719. Sk, Ulusoy Villaları Yenimahalle, Ankara

  Telefon:0312 241 14 00

  Şefkat Dünyası Anaokulu ve Kreş

  BİZ KİMİZ ?;

  Kurumumuz;

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi’nden oluşmaktadır.

  888 m2 kapalı alan, 200m2 açık alanı olan Kurumumuz, çok amaçlı Oyun Salonları, Etkinlik Alanları, çok amaçlı Jimnastik ve Sinema Salonu, Etüt Sınıfları, Dinlenme Odaları, Rehberlik Servisi, Mutfak ve Yemekhaneleri, Oyun Bahçeleri olan geniş bir komplekstir.

  1980 yılından beri, Anaokulu alanında değişik konumlarda eğitime katkıda bulunan kurucumuz Nazile ÖZTÜRK 90'lı yıllardan beri Ankara’da bu hizmetine devam etmektedir.

  2006 yılından itibaren taşındığımız yeni binamızda, Ankara’nın en iyi eğitim veren kurumlarından biri olma mücadelesini vermekteyiz.

  Tecrübeli, kaliteli ve eğitim pedagojisi alanında kendini yenilemeye özen gösteren güler yüzlü Öğretmenlerimiz ve diğer kaliteli personelimizle en iyi hizmeti vermeye özen gösteriyoruz.

  HAKKIMIZDA ;

  VİZYONUMUZ;

  Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı sosyal, duygusal, bilişsel, fiziksel ve dil gelişimleri yönünden en iyi şekilde yetiştirecek model okul olmaktır.

  MİSYONUMUZ;

  Kendine güvenen

  Özgür düşünen

  Sorunlarını çözebilen

  Özgüven sahibi

  Yeniliklere açık

  Doğaya saygılı

  Estetik anlayışı gelişmiş

  Bilimsel düşünen

  Araştırmacı

  Ana Dilini iyi kullanabilen

  Yabancı dil konuşabilen

  Başkalarının haklarına saygılı

  Takım çalışmasını benimsemiş

  Ülkesine ve çağına sorumlu

  Sağlıklı yaşamayı ve sporu önemseyen

  Milli değerleri yaşamasını bilen,

  İnançlara saygılı,

  Sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir.

  İletişim ;

  Adres:0 312 315 11 99

  Telefon:Ragıp Tüzün Cd, No: 449 Yenimahalle

  T.C Meb Özel Uğur Böcekleri Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:

  Adres:İlkyerleşim Mh.1870. Sk.Çağdaşlar Sitesi No:9 Batıkent

  Ankara - Yenimahalle

  Ufuk Ata Anaokulu

  Eğitim Anlayışı ;

  Vizyonumuz

  Ufuk Ata,

  • Atatürk ilke ve devrimlerini tanıyan,

  • Yurdunu seven,

  • Çağdaş, demokratik ve lâik,

  • Ulusal ve evrensel değerleri yaşayan ve yaşatan,

  • Değişim ve gelişime açık,

  • Kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli,

  • Bilgi çağının gereklerini yerine getiren,

  • Öğrenmeyi temel ilke olarak benimseyen

  • Yaratıcı ve üretken,

  • Farklılıkları zenginlik sayan,

  • Bedensel, zihinsel, duygusal açıdan iyi alışkanlıklar kazanmış, bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olarak adını her zaman kalite ile özdeşleştirerek devam ettirecektir.

  Misyonumuz

  Çocuklarımızı;

  • Bağımsız düşünebilen,

  • Problem çözebilen,

  • Üretken,

  • Kendi benliğine saygısı olan,

  • Dilini iyi kullanan,

  • Soyut düşünebilen,

  • Çok kültürlü yaşam içinde topluma uyum sağlayan,

  • Sevgi ve dostluk erdemlerine sahip,

  • Toplumsal değerleri olan,

  • Mantıklı düşünebilen,

  • Estetik anlayışa sahip bireyler olarak yetiştirmek başlıca hedeflerimizdir.

  İletişim;

  Adres:Ragıp Tüzün Caddesi, Demetkent Siteleri A - Blok Yanı, No: 349 Yenimahalle

  Telefon:0312 343 86 66

  Uğur Böcekleri Okul Öncesi Eğitim Kurumu

  Hakkımızda ;

  Okul Öncesi Eğitim günümüzde gittikçe yaygınlaşan ve önem kazanan bir konudur.

  İşte 2008 yılında Uğur Böcekleri Okul Öncesi Eğitim Kurumu olarak kurulan okulumuz kaliteli eğitimi sağlayabilmenin en önemli koşulunun mutlu çocuk, mutlu anne-baba, mutlu öğretmeni yaratabilmek olduğuna inanıyor.

  Uğur Böcekleri Eğitim Kurumları 2011 yılından bu yana okul öncesi eğitim ve etüt merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

  Çocuklarımızın, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini, iyi alışkanlıklar kazanmalarını, hayal güçlerinin gelişimine destek olmayı, yaratıcı yollarla duygu ve düşüncelerini anlatabilme ve iletişim kurabilme becerileri kazanmalarını amaçlıyoruz. Özgüvenlerini kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Beslenme, uyku, temel bakım ve temizlik becerileri ile doğa ve çevre duyarlılığını sevgiyle kazandırıyoruz. Okulumuz bireysel yetenekleri ortaya çıkarıp geliştiren çağdaş ve özgün bir eğitim kurumudur.

  Faaliyetler ;

  • SORUMLULUK DUYGUSUNU GELİŞTİRME – BEN BURDAYIM.

  • ÖNEMLİ GÜN VE HAFTA KUTLAMALARI.

  • RESİM.

  • MÜZİK.

  • İNGİLİZCE.

  • DRAMA.

  • MODERN DANS.

  • RİTMİK JİMNASTİK.

  • KİTAP GÜNÜ.

  • TİYATRO GÜNLERİ.

  • SİNEMA GÜNLERİ.

  • PARTİLER.

  • BİLGİSAYAR.

  • SERAMİK VE ALÇI ÇALIŞMALARI.

  • PROJE ÇALIŞMALARI.

  • VELİ TOPLANTILARI.

  Amacımız ;

  Çocuklarımızın, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini, iyi alışkanlıklar kazanmalarını, hayal güçlerinin gelişimine destek olmayı, yaratıcı yollarla duygu ve düşüncelerini anlatabilme ve iletişim kurabilme becerileri kazanmalarını amaçlıyoruz. Özgüvenlerini kazanmalarına yardımcı oluyoruz.Beslenme, uyku, temel bakım ve temizlik becerileri ile doğa ve çevre duyarlılığını sevgiyle, kazandırıyoruz.

  Okulumuz bireysel yetenekleri ortaya çıkarıp geliştiren çağdaş ve özgün bir eğitim kurumudur.

  İletişim ;

  Telefon:0312 386 22 29

  Adres:İlkyerleşim Mahallesi 381 Sokak Çağdaşlar Sitesi No:9 Batıkent

  Ankara - Yenimahalle

  Yeşil Elma Yenimahalle Anaokulu

  İletişim ;

  Telefon:0312 394 55 04

  Adres:Ostim 433.Sok. Fazilet Yapı Koop. No:88

  Ankara - Yenimahalle

  Yeni Ufuklar Kids Club Parti ve Oyun Evi

  İletişim ;

  Adres:Ümitköy, 10. Cd, No 75 Yenimahalle,

  Telefon:0312 236 21 39

  Yumak Anaokulu ve Etüd Merkezi

  Hakkımızda ;

  Sosyal yaşantının ve gereklerinin öğrenilmesi, ancak sosyal yaşantının içinde yer almakla mümkündür. Okul öncesi yaşındaki çocukların ise, kontrollü bir sosyal ortamda, uzman kişilerin rehberliğinde edinecekleri deneyim, onların ilerideki eğitim, başarı ve yaşantılarına doğrudan yansıyacaktır. Bu tarz kontrollü ortamlar ise ancak okul öncesi eğitim kurumlarında mevcuttur. Çocukların okul öncesi dönemde kazanmaları gereken beceri ve alışkanlıkları edinmeleri için onlara gerekli desteğin verilmesi okul öncesi eğitimin bir parçası ve gereğidir.

  Eğitime 20 yıl önce başlayan kurumumuz, müstakil ve bahçeli olan yanyana ve içten bağlantılı iki binasında, konusunda uzman ve yılların deneyimine sahip kurucusu Figen Çörtü yönetiminde ve yine uzman, yetkin ve deneyimli eğitmen, çalışanları ile değerli varlıklarımız çocuklarımıza hizmet ediyor.

  Gerek okul içi aktivitelerimiz gerekse okul dışı etkinliklerimiz çocuklarımızın öğrrenmeye, gelişmeye ve sosyalleşmeye en açık olduğu dönemlerinde onlara keyifli vakit geçirirken gelecekleri için olumlu olacak sosyal kültürel ve insani donanımları da kazandırmaktadır.

  Her seviyedeki sınıfımız 10'ar öğrenciden oluşmaktadır. Sınıflar arası yaş ve aktivite geçirgenliği; çocuklarımızın bireysel durumları ve ilgi alanları da dikkate alınarak değerlendirilmektedir.

  Her sınıfın bir sorumlu öğretmeni olmakla birlikte, prensipte her öğretmen her öğrencinin öğretmenidir. farklı aktiviteler farklı sınıfların öğretmenleri ile yapılmakta; böylece öğretmen değişimleri öğrencileri etkilememekte, ilköğretim yıllarında adeta bir travmaya nadan olan öğretmen değişimi gerçeğine çocuklarımız şimdiden hazırlanmaktadır.

  Arzu eden öğrencilerimiz okulumuz servisi ile gelip gidebilmektedir. Servis aracımızda her taşımada servis öğretmeni bulunmaktadır.

  Eğitim ;

  Yumak'ta eğitim; yaş grupları ve gelişim özelllikleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim programları ile verilmektedir.

  Eğitimin akademik boyutu, M.E.B. müfredatı esas alınarak, kurum idareci ve öğretmenleri tarafından özgün olarak hazırlanmaktadır. Yaş gruplarına göre düzenlenen eğitim programları; yıllık, aylık, haftalık ve günlük ayrıntısıyla yapılmaktadır. Belirli gün ve haftalar dikkate alınarak hazırlanan programlarda anadili, fen, sanat, oyun etkinlikleri yer alır.

  Sosyal eğitim için gezi ve eğlenceler düzenlenmekte ve çocuklarımızın olabildiğince katılımı sağlanmaya çalışılmaktadır.

  Yaş gruplarına göre düzenlenen eğitim programlarının aylık, haftalık ve günlük ayrıntıları velilerimiz tarafından kendilerine verilen şifreler ile görülebilir.

  Eğitim Anlayışımız

  Yumak Yuva olarak çocukları yönlendirerek, yüreklendirerek ve geliştirerek, onları öğrenmeye ve düşünmeye motive etmeyi amaçlıyoruz.

  •Çağdaş uyarıcılarla zenginleştirilmiş sevgi dolu eğitimi yuvamızda; yaparak, yaşayarak ve oynayarak öğrenmeyi ilke edindiğimiz eğitim programımızı, 10’ar öğrencilik sınıflarımızda, uzman kadromuzla gerçekleştiriyoruz.

  •Amacımız özgüvenini kazanmış, kendini ifade edebilen, çözüm üretebilen, dış dünyaya hazır ve duyarlı, sorumluluklarını bilen, araştırmacı, yaratıcı, gözlemci ve çağdaş çocukların yetişmesine yardımcı olmaktır.

  •Her çocuğun farklı bir birey olduğu, hakkı olan sevgi ve saygı ortamında gereksinimlerinin tutarlı ve güvenli bir şekilde karşılandığı, ona sağlanan eğitim olanaklarıyla öğrenmenin zevkli hale geldiği, kendisinin farkında, çağdaş ve duyarlı çocuklar yetiştirmek, eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

  İletişim ;

  Adres:Batıkent, Uğur Mumcu Mh, Rajiv Gandi Cd, 1647 Sk, No 3 Yenimahalle

  Telefon:0312 251 13 40

  Anahta kelimeler

  Yenimahalle kreşleri, Yenimahalle'deki kreşler, Yenimahalle kreş,Yenimahalle kreşler, Yenimahalle anaokulu, Yenimahalle özel anaokulu,Yenimahalle'deki özel anaokulları, Yenimahalle'deki anaokullarının telefonları; Yenimahalle'deki kreşlerin telefon numaraları, Yenimahalle'deki kreşlerin adresleri,