ANKARA-ETİMESGUT KREŞ ve ANAOKULLARI
 •      
  Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Ankara-Etimesgut Kreşleri

  ANKARA-ETİMESGUT KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Ankara-Etimesgut ilçesindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Ankara-Etimesgut ilçesindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Ankara-Etimesgut ilçesindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  Alya Kreş

  Hakkımızda;

  AMACIMIZ:

  Özgüveni gelişmiş, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, araştıran, sorgulayan, üretken, öğrendiklerini yaşamla uyumlu hale getirmeyi baş arabilen sevgi dolu bireyler yetiştirmektir.

  Çocuklarımızın küçük yaştan itibaren basitten zora, somuttan soyuta doğru ilerleyen “tam öğrenme” modeline göre yetiştirilmesini ve Garder’ın Çoklu Zeka Kuramını ele alınarak, etkin öğrenme ön planda tutularak, zenginleştirilen eğitim programları ile çocuklarımızın gelişimlerini en üst seviyeye taşı mayı ilke edindik.

  HAKKIMIZDA

  Okulumuz 2012 yılında Etimesgut bölgesinde ikinci okul öncesi eğitim kurumunu Alya Akademi adı altında hizmete açmıştır. Binamız 600m2 kapalı, 300m2 açık alana sahip 4 katlı depreme dayanıklı modern mekan yapısı, standartların üzerinde geniş sınıfları, eğitici materyalleri, oyun grupları ve alanında uzman güler yüzlü eğitim kadrosuyla okul öncesi eğitimde farklılığını kuruluş aşamasında göstermiştir.

  Binamızda ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır, her katımızda ayrı kombi bulunmaktadır. Okulumuz deprem yönetmeliğine uygun dizayn edilmiştir. Binamızda yangın alarm sistemi ve yangın merdiveni bulunmaktadır.

  BESLENME:

  Okulumuzun yemek listesi Gıda Mühendisi Songül SÜRER tarafından hazırlanıp sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı ve akşam geç giden öğrencilerimiz için akşam atıştırmalıkları şeklinde verilmektedir. Yemekler Okul Mutfağımızda hijyenik şartlar altında hazırlanmaktadır.

  ETKİNLİKLER:

  Etkinlik derslerimiz alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.Branş Derslerimiz: İngilizce, Bale, Dans, Drama ve Jimnastik tir

  SERVİS:

  Kendi araçlarımızla, rehber Öğretmenler eşliğinde rahat, güvenli ve emniyetli şekilde ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

  GÜVENLİK:

  İç ve dış mekanımız 24 saat güvenlik kameraları ile kayıt altındadır.

  Sanat Etkinlikleri;

  Okul öncesi eğitim kurumlarında günlük çalışma programları içinde el-işi, resim faaliyetlerinin çok büyük önemi vardır. Bu gibi faaliyetler bu yaş çocukları içintabii ifade yollarıdır. Bu yaş çocukları düşünce ve duygularını kelimelerden ziyade resimlerle anlatırlar. Okulumuzda çocuklarımız suluboya,mumboya, parmak boyası çalışmaları, kil ve tuz seramiği gibi yoğurma maddelerini kullanarak kendilerini ifade ederler.

  Çeşitli materiyallerle yaratıcı bir şekilde çalışmak çocukların ilgilerini, kabiliyetlerini ortaya çıkarır ve gelişmelerini sağlar. Ayrıca bir günlük çalışma programında oyuncak ve yaratıcı oyun materiyalleriyle yapılan faaliyetler sırasında çocuğun hayal kurma gücü, yaratma kabiliyeti, problemleri çözme yeteneği gelişir.Çocuklar bu materyallerle çalışırken diğer çocuklarla işbirliği yapmayı, paylaşmayı,çeşitli problemlere çözümü birlikte aramayı öğrenecek ve böylece ilerde çeşitli hayat durumlarına uymaları daha kolay olacaktır.

  Çocuklara verilen el-işi resim malzemeleri ne kadar çeşitli olursa, onların kazanacakları yaşantılar o kadar zengin, kişisel duygu ve düşüncülerini ifade etme kabiliyetleri o derece gelişmiş olur.Kuruboya, suluboya, mumboya, parmak boyası, çeşitli kağıtlar, kil ve tuz seramiği,kağıt hamuru, makaslar, yapışkanlar, elişi kağıtları, artık malzemeler çocukların bu faaliyetler sırasında kullandıkları en önemli malzemelerdir.

  İletişim;

  Adres:Eryaman 3. Etap, 1. TBMM cd, Yeşil Aşiyan Sitesi, 59/8-A Etimesgut,

  Telefon:0312 282 82 13

  Aslım Anaokulu

  Eğitim Felsefemiz;

  "Küçük Çocuk Eğitimi’ (0-6 yaş) çok önemli bir temele dayanır: Çocuğu var olan yapısıyla, genetik donanımıyla, iç potansiyeliyle geliştirmek, onu keşfetmek, yeteneklerini ortaya koymasına, gerekli becerileri kazanmasına rehberlik etmek.

  Çocuk, yeni doğduğu zaman, boş beyaz bir sayfa değildir. Genetik donanımı, iç potansiyeli, keşfedilecek özellikleri ve yetenekleriyle gelişip büyümeye aday bir kombine varlıktır.

  Eğitim, bu varlığı aşama aşama geleceğine hazırlama sanatıdır.

  Anaokulumuz, çocuk merkezli, aktif öğrenme metodu ile çocuğun, yaşayarak öğrenmesini sağlayan eğitim ve öğretimi esas almaktadır.

  Anaokulumuzda çocukların dinlemek ve izlemekten çok, sorarak, araştırarak, deneyerek, değiştirerek ve özellikle günlük yaşama dair deneyimler kazanarak, öğrenmeleri ve yaratıcıklarının geliştirilmesi sağlanmaktadır.

  Yaparak Eğitme Nedir?

  Bilinen bir söz;

  ‘Duyarsam işitirim,

  Bakarsam görürüm,

  Yaparsam öğrenirim’ der.

  Öğretilmek istenen şeyi ‘çocuğun yaparak başarması’ en etkin öğrenme yoludur.

  Hem zihinsel işleme, hem duygusal katılıma dayalı ‘yaparak eğitme’, Montessori yönteminin temelidir.

  Çocuklar her şeyi ‘kendileri yaparak’ öğrenirler. Annelerinin ve babalarının uygulamaları onlara ‘öğretmez’.

  Onun için de;

  -Çocuk yürümeli, koşmalı, tırmanmalı, kaymalı, yaşına uygun motor becerileri kazanmalıdır.

  -Çocuk istekli olduğu zamandan başlayarak 1.5-2 yaşından itibaren kendini beslemeyi öğrenmelidir.

  Başlangıçta yardım edilse de bu yardımın amacı çocuğun ‘kendi yemeğini yemesini öğrenmesi’ olmalıdır.

  -Giyinme ve soyunmayı öğrenmelidir.

  -Oyun oynamayı, oyun kurmayı, oyuncaklarını toplamayı öğrenmelidir.

  -Resim yapmayı,

  -Şarkı söylemeyi, müzik ritmini, tempo tutmayı öğrenmelidir.

  -Yapabileceği her şeyi yapmasını sağlayan ortamı ve araç-gereçleri hazırlamalı, yapmasını istemeli, yapamadıkları da öğretilmelidir.

  Eğitimle Nelerin Kazanılması Amaçlanmaktadır?

  Öncelikle ‘kişilik gelişimi’ amaçlanır. Doğuştan var olan kişiliğin gelişimi eğitimin temel amaçlarından birisidir.

  ‘Karakter gelişimi’ de eğitimin temel amaçlarının başında gelir.

  ‘Akademik zek⠑gelişimi,

  ‘Duygusal zek⒠gelişimi,

  ‘Sosyal zek⒠gelişimi, eğitimle sağlanacak amaçlardır.

  0-6 yaş eğitimi, sonraki bütün eğitim süreçlerindeki başarının temelidir.

  Bu dönem başarılı olursa, yaşam başarısı için çok sağlam bir temel oluşur.

  Eğitimin başarısı da çocuğun bu alanlarda ulaştığı düzeyle ölçülür.

  Başarılı bir ‘0–6 yaş Eğitimi’ alan çocukta şu özellikler kazanılmış olmalıdır:

  -Yetkin kişilik

  -Sağlam karakter

  -Karşılaştığı durumları doğru algılayan, sorunlarını çözen Akademik Zekâ,

  -Duygularını bilen, tanıyan, yöneten Duygusal Zekâ,

  -Doğru iletişim kurabilen, empati yetisi gelişkin Sosyal Zekâ,

  -Özgüvenli, kendi kararlarını ölçerek verebilen, hedeflerini seçebilen, bu hedeflere yürüme cesaretine, kararlılığına sahip olan, yapma iradesini kazanmış başardığıyla başı dönmeyen, başarısızlıkla yıkılmayan özgün düşünen insan.

  Bu Eğitimi Kimler Yapacaktır?

  Küçük çocuk eğitimi, çocuk doğduğu anda başlar ve ilk eğiticiler anne, baba ve çocuğa bakanlardır.

  Daha sonraki eğitim dönemi, bu konuda eğitim almış eğitimciler tarafından yapılmalıdır. Eğitimsiz insanların çocuk üzerindeki etkileri alışılmış davranışların çerçevesinde belirlenir. Oysa çocuk eğitimi sürekli yenilenen bilgilere ve bu bilgilere dayalı davranışsal yöntemlere gerek gösterir.

  Bu konu için eğitilmiş eğitimcilerin de sürekli yenilenen bilgilere ve davranışlara gereksinimi vardır.

  Her koşulda çocuk, hem kendi ailesi tarafından hem de kurum eğitimcileri tarafından birlikte eğitilecektir.

  Onun için de eğitimin amaçlarının ve yöntemlerinin aile ile anaokulu tarafından ortaklaşa yürütülmesi gereklidir.

  Bu paylaşım çocuk eğitiminin en önemli ilkelerinden birisidir.

  Her çocuk bizim için özeldir.

  Hepsi farklı kişilik özelliklerine, ilgi - yetenek ve farklı öğrenim yapılarına sahiptir. Her çocuğun bireysel potansiyeline göre, özgüvenini kaybetmeden kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzerine bir eğitim anlayışından hareket ediyoruz.

  Biz onlara beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz. Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda; kendine güvenen, kişisel ve sosyal sorumluluklarını taşıyan, kendini değerlendirebilen, yaşadığı dünyaya duyarlı, ilke ve değerlerine sahip, yaşama dönük bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Sorumluluğumuzun çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmek olduğuna inanıyoruz.

  Çocuklarımızın Hangi Gereksinimlerine cevap veriyoruz?

  - Gelişme

  - Bilgi edinme-öğrenme

  - Sosyalleşme

  - Doğru iletişim kurma

  - Etkileşim

  - Güven içinde olma

  - Sevilme ve sevme

  - Birey olarak kabul görme, sayılma

  - Oyun

  - Sağlığın korunması ve hijyen

  - Yeterli ve dengeli beslenme

  - Barınma

  - Tutarlı ve yapıcı disiplin

  EĞİTİM PROGRAMLARINDA YER ALAN TEMEL ETKİNLİKLERİMİZ

  - Bilişsel Etkinlikler

  Şekil, renk, zıt kavramlar, dikkat ve bellek yoğunluğu, problem çözme, neden sonuç ilişkisi, gruplama,eşleştirme, yondama, hayal kurma gibi temel bilişsel becerilere ilişkin etkinlikler.

  - El Sanatları Etkinlikleri

  Boyama, resim yapma, kesme, yapıştırma, kil, tuz seramiği, oyun hamurları ile şekil üretme, artık materyalleri değerlendirme.

  - Ana Dili Etkinliği

  Şiir, tekerleme, parmak oyunları, bilmece, fıkra, hikaye dinleme, anlatma, pandomim , türkçeyi doğru kullanma ve geliştirme,

  - Drama-Tiyatro

  Özgüveni geliştiren, yaratıcılık ve kendini ifade etme becerileri ile sosyal gelişim becerilerine ilişkin çalışmalar.

  - Fiziksel Etkinlikler ve Dans

  Denge ve koordinasyon çalışmaları, yaratıcı ve grup dansı,küçük ve büyük kas gelişimini destekleme.

  - Müzik Etkinliği

  Ritm ve bellek çalışmaları, kulak eğitimi , grup dansı

  - Yabancı Dil Etkinliği (İngilizce)

  Büyük yaş grubuna verilen İngilizce öğretimi temel hedef değildir, ancak İngilizce dil eğitimi ile tanışmak ve dil öğrenmenin keyfini yaşatmak ve merak uyandırmak amaçlanmıştır.

  - Kurum Dışı Etkinlikler

  Tiyatro, sinema, piknik vb. geziler ile işlenen konu ve etkinliklerle ilgili inceleme gezileri

  İletişim;

  Adres:takent Mh, Elvankent Konut Yapı Kooperatifi, C-11/2, No:13 Etimesgut

  Telefon: 0 312 261 85

  Çitlembik Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Eryaman 3. Etap, 1. TBMM cd, Yeşil Aşiyan Sitesi, 59/8-A Etimesgut,

  Telefon:0312 282 82 13

  Gülderen Anaokulu (Etimesgut Şube)

  İletişim;

  Adres:Yeşilova mh, Destek sk, No: 36 Etimesgut

  Telefon: 0 312 369 42 00

  Gonca Kreş ve Anaokulları (Eryaman Şube)

  KARAKTER EĞİTİMİ ;

  ‘’Çok sağlam karakterli’’ ifadesini günlük yaşamımızda sıkça kullanırız. Bu ifadenin içinde; saygılı, iradesi sağlam, çalışkan, sözünde duran, yaptığı işin hakkını veren gibi pek çok olumlu kişilik özelliği saklıdır.

  Karakter kelimesi kişilik, huy kelimeleri ile sıkça karıştırılır.

  HUY: Şahsiyetin yapı taşları olup, dünyaya gelme ile başlayan, çevrenin ve eğitimin etkisi ile gelişen davranış kalıplarıdır.

  ŞAHSİYET: Bireyi bir başkasından ayıran duygu ve davranış özelliklerinin bütünüdür.

  KARAKTER: Kişinin çevresi ile etkileşiminde, bireysel aldığı kararlarda sergilediği tutumlardaki istikrarı yansıtır. Yani tutumlar, huylar kişide öyle yerleşir ki ortam, zaman ve çevrenin tepkisi uygulamalarına engel olamaz.

  “Kabiliyet sükûnetle karakter yaşam içinde gelişir “der Gazali. Bu sözden hareketle şöyle düşünebiliriz; aile ortamında çocuklarımıza vermeye çalıştığımız şahsiyet eğitimi, sosyal çevredeki yaşanılan her türlü olay, karşılaşılan risk gibi durumlar ile gelişme fırsatı bulur. Aksi halde ekilen tohumların gelişmesi için gübre, havalandırma, güneş gibi etmenleri dikkate almama sonucu meyve alınamayan ağaçların durumu oluşur.

  Kişisel özelliklerde karakter halini alamaz. Kişiliğin temellerinin atıldığı okul öncesi çağda bu özellikler çocukta nasıl yerleşir? Ebeveynler ve eğitimciler bu konuda neler yapabilirler?

  Öncelik “Değer Vermenin “…

  Sağlam bir karakterin oluşumunda atılacak en önemli adım; ”Çocuğa verilen değerin hissettirilmesidir.” Çünkü kabiliyetler uygun zemini bulduğu zaman gelişir. Bu gelişme, her türlü tavır ve davranışın karakter halini alması ile devam eder.

  Üzerinde durulması gereken hususlardan biri de doğuştan getirilen özellikleri kanalize edebilmektir. Tabi bu netice bir dizi eğitim metodu ile zamanla çocuğa kazandırılabilir. Ancak eğitim rolünü üstlenen herkesin bilmesi gereken en önemli konu, fıtratı hiçe saymamaktır. ’Can çıkar huy çıkmaz! Atasözü ile de anlatılmak istenen her halde bu husustur. Bu noktadan hareketle, çok inatçı bir çocuk; hangi ortama girerse girsin, güzel özelliklerinde sebatı öğrenmelidir. Örneğin, doğru sözlülükten ayrılmama, bir işi sonuna kadar götürüp pes etmemede kararlılığı ebeveynlerin desteği ile öğrenilebilir.

  Model olalım, takdir edelim…

  Beynimizin üç bölümü bulunmaktadır. Bunlar fiziksel, zihinsel ve duygusal bölümlerdir. Fiziksel bölüm 0-8 yaşları arasında, duygusal bölüm 8-13 yaşları arasında, zihinsel bölüm ise 13-21 yaşları arasında daha aktiftir. Yani okul öncesi dönemde çocuk; görerek model alarak yaşayarak öğrenir. Uygulayarak pekiştirip içselleştirir. Bu durum bize, çocukların kazanacakları her özelliğin; uygulayarak çevresinden model alarak, ortama aktif katılarak yerleştirileceğini ifade eder.

  Bu amaçla çocukta görülen her olumlu davranışın desteklenmesi ve maddi-manevi ödüllendirilmesi gerekir. Böylece, çocukta o davranışı tekrarlamaya bir meyil oluşturarak, hatırlatmaya ihtiyaç olmadan alışkanlık halini alması sağlanmış olur.

  Son söz olarak…

  Çocuk dünyaya gelmeden önce başlayan karakter eğitiminde ebeveynin her türlü tutumlarının, kişilik özelliklerinin Dünya ya hazırlanan minik yavruyu etkilediği asla unutulmamalıdır. Bebek bekleyen anne baba bu konuyu dikkate alırken, çocukları büyüyen ebeveyn de umutsuzluğa kapılmamalıdır. Öncelikle kendilerinde yaptıkları olumlu değişimlerin, samimi çabalarının, çocukları üzerindeki etkisini zaman içinde hayranlıkla izleyeceklerdir.

  NEDEN GONCA;

  Çocukların zihinsel ve kişilik gelişiminin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Bu süre içerisinde kazanılan davranış biçimleri yaşam boyunca devam etmektedir.

  Öğrenme doğumla başlar. Hayat boyu sürecek öğrenmenin temeli ilk altı yılda atılır. Çocuk 0-6 yaş dönemi süresince, daha sonraki yıllarda öğreneceklerini destekleyecek bilgiler edinir ve beceriler geliştirir. Kendini ifade etmeyi öğrenir ve dilini geliştirir, yetişkinler ve diğer çocuklarla ilişki kurar, okula ve topluma uyum için temel olan sosyal becerileri geliştirir, matematik ve okuma-yazma öncesi becerilerini ve problem çözme, karar verme yetilerini geliştirebileceği deneyimler yaşar. Düşünmeyi ve anlamayı öğrenir. Toplum değerlerini ahlaki kuralları öğrenir.

  Amacımız; topluma, katılımcı ve girişimci çocuklar yetiştirmekse; o zaman çocuğun zihinsel, bedensel, kişilik gelişimine; beslenmesi, sağlığı ve çevre koşulları ile topluma katılımı, oyun alanı olanakları, gördüğü bakım ve ilgi dâhil çok kapsamlı bakmalıyız.

  Doğru düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirebilmesi için çocuk öğrenmeye aktif olarak katılmalıdır. Öğrenmeye aktif katılım; çocuğun çevresiyle ilişkisinde tüm duyularını kullanması (dokunması, koklaması, duyması, görmesi ve tat alması)çevresinde bol miktarda malzeme olması ve bu malzemeleri farklı şekillerde kullanabileceği ortamın hazırlanmasıdır.

  Gonca Okul Öncesi Eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin aktif katılımını sağlamaya çalışmaktayız.

  Çocuğun gelecekte topluma katkıda bulunmasını sağlayacak sosyal becerilerini geliştirebilmesi ve değerleri kavrayabilmesi için gerçek katılımı öğrenebileceği sosyal ortamların hazırlanması gereklidir. Nitelikli okul öncesi eğitim kurumları bu sosyal ortamları en iyi şekilde hazırlamaktadır.

  Bilimsel olarak; erken yaşların çocuğun zekâ, kişilik ve sosyal gelişiminde çok önemli olduğu ve bu yaşlardaki ihmâlin olumsuz etkilerinin sonraki dönemleri de etkilediği görülmüştür. Araştırmalar, çocukların büyüme ve gelişimini destekleyen deneyim fırsatlarının gelişimin hassas olduğu dönemlerde sağlanmasının önemini vurgulamaktadır.

  İnsan beyninin büyük bir kısmı ve beyin hücrelerinin çoğu doğumda oluşur. Bunlara eşlik eden sinir bağlantılarının yapılaşması yaşamın ilk iki yılında gerçekleşir. Özel durumlar hariç 6 yaşına kadar bu bağlantıların çoğu gerçekleşmiştir. Bu yüzden erken yaşlarda karmaşık algılama ve fiziksel deneyimler için fırsatlar sağlamak, ileriki yaşlardaki değişik öğrenme becerilerinin gelişimine olumlu yönde etki eder. Hatta bu olanaklar erken beslenme bozukluklarına bağlı eksiklikleri telâfi edebilir ya da en azından bir kısmını giderebilir.

  Çocuğun öğrendiklerinin yalnızca dil, matematik ve problem çözmeye temel oluşturması değil; aynı zamanda temel güveni, kendine saygıyı ,başkalarıyla etkileşimi ve öğrenmeyi kuvvetlendirmesidir. Bundan dolayı erken yaşlarda yapılan yatırımlar, çocuğun ileriki yaşamında başarılı olabilmesi için önemlidir. ‘’Erken Çocukluk Dönemi Programlarına’’ yapılan yatırımın kazancı, eğitimin diğer herhangi bir kademesine yapılan yatırımdan daha yüksektir.

  Okul Öncesi Eğitim programları herkes için temel eğitimi sağlamada önemli rol oynar. Çocukların gelişimini desteklerken, okulun evde başladığını bilmek özellikle önemlidir.

  ‘’ Çocuğum benim için çok önemlidir ‘’diyorsanız; yarınlara güvenle bakmak ve onun yüzündeki gülücüğü soldurmamak istiyorsanız gelin ‘’GONCA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI’’ nda görüşelim.

  GONCA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARININ HEDEFLERİ; ;

  Kendini ifade edebilmeyi,

  Öğrencilerde öğrenmeye istek uyandırmayı,

  Bilgiyi içselleştirerek yaşantıya dönüştürmeyi,

  Öğrenilen davranış öğelerini gözlemlemeyi ve bu davranışları pekiştirenler yolu ile destekleyerek kalıcı hale dönüştürmeyi,

  Millet ve memleket sevgisini yerleştirmeyi,

  Öğrencilerimizin eğitimi grup bilinciyle değil, bireysel olarak değerlendirilmesi amacını gütmeyi,

  Beynin bilgi yığınları ile meşgul edilmesinden ziyade bilgiyi üretici olarak kullanmayı,

  Okuma yazma olgunluğu profesyonel yetkinlikte kazandırmayı,

  Oyunun çocuğun işi olduğu yaklaşımı ile bütün eğitimler oyun şeklinde vermeyi,

  İnsanlığın gereği olan erdem özellikleri (doğruluk, dürüstlük, yardımlaşma, sevgi, saygı, nezaket, sorumluluk, paylaşma vb.)kazandırmayı,

  Ana dilini etkin olarak kullanmanın yanında yabancı bir dile de yatkınlık kazandırmayı,

  Toplum önünde kendini rahat ifade edebilecek sosyal donanıma ulaştırmayı,

  Sanatseverliğin yanında çocuğa kendi sanat tarzını yakalatmayı,

  Kulüp etkinlikleri ile yeteneklerinin farkına varabilmelerini sağlamayı,

  Sağlıklı hijyenik beslenme olanakları ile bedensel gelişimini en üst seviyeye çıkarabilmeyi,

  Jimnastik hareketler, hareketli oyunlar, bahçe etkinlikleri ile öğrencilerine bedeni disipline etmeyi,

  Drama etkinlikleri ile duygularını rahat ifade etmenin yanında karşıdakinin de duygularını anlamayı,

  Sosyal ve duygusal zekâ (EQ) geliştirici etkinliklerle içinde bulunduğu toplumla kucaklaşarak bazen liderliği üstlenmeyi, bazen de lidere itaat etmeyi,

  Matematiksel zekâ etkinlikleri ile matematiği hayatın içinde öğrenebilmeyi,

  Problem çözme yeteneğini geliştirmeyi,

  Bir işi tamamlama, yapabileceğinin en güzelini yapma, grupla hareket etme disiplini kazandırmayı,

  Gonca Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak bu davranışları kazandırmayı hedeflemekteyiz.

  İletişim;

  Adres:Eryaman, 9.cd, 731.sk Etimesgut

  Telefon: 0 312 272 87 34

  Gonca Kreş ve Anaokulları (Eryaman Şube)

  Hakkımızda;

  AMACIMIZ

  Eğitim ve Yönetim alanındaki yaklaşımlar takip edilerek öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sağlamak.

  HEDEFİMİZ

  Hedefimiz kendi evimiz ve çocuğumuz için istediğimiz koşulları kurumumuza gelen öğrencilere de sunmak, sağlıklı ve temiz bir ortamda en iyi eğitimi verebilmek; ülkesine yararlı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmektir.

  Hizmetlerimiz;

  Öğrencilerimize,velilerin istekleri doğrultusunda servis hizmeti sunulmaktadır

  Etüt merkezimiz bir dershane gibi sadece ders işlenen yer değil aynı zamanda bir eğlence ve sosyal aktivite merkezidir

  Etüt merkezimizde tamamıyla okul müfredatıyla paralel gidilerek,okulda derslere katılımı arttırılması ve derslerden de zevk alınması sağlanmaktadır

  Tüm öğrencilerin okul ödevleri itinayla eksiksiz bir şekilde yaptırılmaktadır

  Bütün öğrencilere araştırma ve proje ödevleri için yardımcı olacak özel bir öğretmen görevlendirilmekte, internetten bu ödevleri bulma yöntemleri öğretilip gerekli olan bilgisayar çıktıları temin edilmektedir.

  Etüt eğitim merkezimizde sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

  Öğrencilere satranç öğretilerek, turnuvalar düzenlenmektedir.Böylece düşünerek hareket etme ve çeşitli soruları çözmede taktik geliştirme becerileri arttırılmaktadır.

  DENEYİMLİ ÖĞRETMENİMİZ TARAFINDAN İNGİLİZCE DESTEK EĞİTİMİ

  İletişim;

  Adres:Eryaman, 1. etap, Kutlutaş Villaları, 26. sk, No: 27 Etimesgut,

  Telefon: 312 280 83 43

  Gonca Kreş ve Anaokulları (Eryaman Şube)

  İletişim;

  Adres:Eryaman 1.Etap, Kutlutaş Sitesi, 26. Sk, No:25 Etimesgut

  Telefon:0312 280 22 87

  Özgüven Anaokulu

  Hakkımızda;

  VİZYONUMUZ

  2,5-6 yaş grubu çocuklarımızın beden dil zihin sosyal duygusal özbakım becerilerini bir program dahilinde destekleyecek çeşitli bilgi beceri ve temel alışkanlık kazandıran onları yaşama ve bir üst eğitim kurumuna hazırlamaktır.

  OKULUMUZ

  Temizlik ,servis ve yemek ihtiyaçlarını kendi bünyemizde bulundurduğumuz özenli ve duyarlı personelimizle karşılamaktayız.

  Servisimiz kendimize ait olup tecrübeli servis şöförümüz ile çocuklarımızın özenli ulaşımı sağlanmaktadır .

  Haftalık ders programımız ve günlük temel ihtiyaç raporumuz velilerimize rutin olarak ulaştırılmaktadır

  600 m2 kapalı alana sahip anaokulumuzda ,geniş ferah çok amaçlı sınıflar ,yemekhane ve mutfak, 350 m2 oyun ve faaliyet alanı ,uyku odası bulunmaktadır.her sınıfın kendi lavobosu bulunmaktadır.

  M.E.B’in standartlarına bağlı olarak eğitim veren kurumumuzda ,eğitim binamız okul öncesi eğitimin temel gereksinimlerine cevap verecek şekilde inşa ve dizayn edilmiştir.

  Yemek menümüz çocuklarımızın günlük kalori gereksinimlerini karşılayacak şekilde ve olabildiğince kimyasal madde içermeyecek menülerden oluşmaktadır.Bu kapsamda meyve sularımız, pizza, poğaça, börek gibi hamur işlerimiz aşçımız mutfağında hazırlanıp servis edilmektedir. Aylık yemek listemiz yayınlanıp web sayfamızdanda takip edilebilir.

  Hijyen konusunda özenli olan okulumuzda her gün rutin olarak genel temizlik yapılmaktadır

  EĞİTİM

  Çocuklarımızın sıkılmadan eğlenerek öğrenme süreçlerinin desteklenmesi, eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

  M.E.B’in yıllık eğitim faaliyet planına göre takip edilen eğitim programımız, eğitim koordinatörümüzün takibinde denetlemektedir.

  Tecrübeli çocuk gelişimi, branş öğretmenlerimiz ile serbest oyun ve faaliyet ağrılıklı eğitim veren kurumumuzda değişik kaynak ve faaliyet kitapları ile eğitimimiz pekiştirilmektedir.

  Haftanın 5 günü Müzik ,İngilizce, Drama , Dans ve Seramik öğretmenlerimiz çocuklarımızın branş dersleri vermektedir.Ayrıca mevsim koşullarına göre her ay çevre tanıma gezileri,sinema ,eğlence merkezi vb gezilerimiz olmaktadır.

  Çocuk Eğitiminin Anahtarı Özgüven

  Tony Humphreys ‘çocuğun özgüveni ve iç çelişkileri üzerinde durulmadığı sürece eğitimle ilgili tüm çabaların sonuçsuz kalacağını belirtmektedir. Çocuğun öğrenmeyi sevmesi için yapılması gerekenlere değinmektir. Verilmek istenen ana düşünce çocuğun duygusal sağlığının eğitimin temel taşı olduğudur. “Çocuk eğitiminin anahtarı özgüven “ adlı kitabından. TONY HUMPHYRES

  -çocuklar sınıftan içeri anne babaları ve yaşamlarındaki başka önemli yetişkinlerle olan ilişkilerinin etkisini taşıyarak girerler.

  -özgüven sorunları olan çocuklar bunu kontrolsüz ve aşırı kontrollü davranışlarıyla dışa vururlar.

  -özgüveni yüksek anne babalar çocuklarının özgüvenini yukarı çekerler. Ancak bunun bazen tam tersi olabilir.

  -eğitim konusunda başka yapan anne baba farkına varmadan çocuğun özgüvenine zarar verir.

  -çocuğu aşırı derecede kollayıp koruyan anne baba onun kendine olan inancın yitirmesine neden olur.

  -başarının ve başarısızlığın çocuklar üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Ama anne babanın ve öğretmenin başarıya ve başarısızlığa gösterdiği tepkinin çocuklarının öğrenme tepkisi üzerinde son derece kötü etkisi olabilir.

  -Çocuğun kendi gözündeki imajının eğitimi üzerinde büyük etkisi vardır.

  -anne babanın en önemli etkilenme aracı çocukları ile olan ilişkisidir. Çocuğa değer veren bir ilişki doğal olarak onun özgüvenini artırır.

  -çocukların özgüveni ebeveynler arsındaki ilişkiden etkilenir.

  -pek çok anne baba çocuklarının hayatlarını yaşar bu yüzden de hem çocuklarının hem de kendilerinin özgüvenlerinin gelişmesine engel olur.

  -önemli olan performans değil çaba göstermektir. Performansın vurgulanması çabayı yok edebilir yâda aşırı çaba göstermeye yol açabilir.

  -okulda öğrenme güçlüğü çeken çocukların çoğunda özgüven sorunu vardır

  -anne babaların çocukları ile ilişkileri, çocukların kendilerini anlamalarını sağlayacak bir aynadır

  İletişim;

  Adres:Güzelkent mh, Lozan Barışı cd, 108'lik Villalar, No:22 Etimesgut,

  Telefon:0312 273 91 16

  Özel Seven Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Elvankent, Emlakbank Konutları, K-1 ADASI C 39-2 NO:67 Etimesgut

  Telefon:0312 260 49 34

  Mavi Uçurtmam Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Atakent Mh, Emlak Bankası Elvankent sitesi, No:C14/2 Etimesgut

  Telefon:0 312 260 14 87

  Nilüfer Anaokulu

  Nilüfer Anaokulu Tarihçesi;

  Okulumuz Nilüfer Anaokulu tarih, kültür, doğa ve sanayi kenti Bursa’mızın merkez ilçesi Nilüfer’de bulunmaktadır.Adını Orhangazi’nin eşi Nilüfer’den almış olan ilçemiz, aynı zamanda Bursa’mızın yeni ve modern yüzünü temsil ediyor.

  Okulumuzun arsası Maliye Hazinesi tarafından verilerek ; M.E.B. Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü bütçesinden ayrılan ödenekle; Bursa ili Nilüfer ilçesinde 3820 m2 arsa üzerinde, 550 m2 ölçümlü okul binasının inşaatına Şubat 1997 yılında başlanmış, Eylül 1997 yılında bitirilmiştir.

  Okul binası tek katlı, beş derslikli, iki idareci odası, kazan dairesi, büyük salon, lavabo WC, kendi imkanlarımızla oluşturduğumuz mutfak, depo, memur ve fotokopi odalarından, 2004 yılında mahalli imkanlarla yaptırdığımız 290 m2’lik çok amaçlı salondan oluşmaktadır.

  Okulumuz 1997-1998 Eğitim-Öğretim Yılında 120 öğrenci ile eğitime başlamıştır. Sınıflar 25’er öğrenciden oluşturulmuştur.

  Okul Müdürlüğü’ne Mürüvvet Baş Anaokulu Müdür Yardımcısı Hazel BİLGİNÇ 01.09.1997 tarihinde atanmış, Haziran 2010 tarihinde Vardar Anaokulu’na tayin olmuştur. Yerine Dr. Ayten Bozkaya Anaokulu kurucu Müdürü Nuran ŞEN Ağustos 2010 tarihinde okulumuza müdür olarak atanmıştır.

  Okulumuzun resmi açılışı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Sn. Özcan TEKİNER ve Bursa protokolü tarafından 01 Haziran 1999 yılında yapılmıştır.

  Okulumuz öğrencilerini gezi gözlemlere götürmek amacı ile mahalli imkanlarla Şubat 2000 tarihinde bir Wolsvagen minibüs alınmıştır.

  Mayıs 2001 yılında okulumuz bahçesinde kendi imkanlarımızla Çocuk Trafik Eğitim Pisti yapılmıştır.

  2004 yılı sonunda kendi olanaklarımızla 290 m2'lik Çok Amaçlı Salonun inşaatı tamamlanmış olup, çocuklarımızın drama, belirli gün ve hafta kutlamaları, oyun, jimnastik gibi çalışmaların yanı sıra anne-baba eğitimi çalışmaları, veli toplantıları, eğitim seminerleri vb. etkinliklerin yapılmasına olanak sağlanmıştır.

  Okulumuz, , İl Sağlık Müdürlüğünden oluşan denetim ekibi tarafından denetlenerek Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

  M.E.B Strateji Geliştirme Başkanlığınca 11-13 Kasım 2008 tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen En İyi Görünümlü ve Bakımlı Okul Bahçelerinin örnek çalışmalarının sunulduğu “IV.Eğitimde İyi Örnekler Konferansı”nda okulumuzun bahçesi Bursa’da birinci örnek okul bahçesi olarak seçilmiş olup Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiştir.

  Okulumuz, 2010-2011 eğitim öğretim yılı başında başlattığı çalışmaları tamamlayarak ISO 9001-2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ almaya hak kazanmıştır.

  2011-2012 Eğitim Öğretim yılında, Okulumuz bu hizmeti 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 9 kadrolu öğretmen, 1 sözleşmeli öğretmen,1 memur ve 6 yardımcı hizmetli personel ile sağlamaktadır.

  Okulumuzda MEB Okulöncesi Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan yönetmelik ve programlar uygulanmaktadır.

  Hakkımızda;

  MİSYONUMUZ

  Tüm çocuklarımızı Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, özgüvenleri gelişmiş, yaratıcı, sevgi, saygı ilkeleri doğrultusunda yetiştirebilen, bir üst kuruma en iyi şekilde hazırlayan ve örnek alınan bir kurum olmaktır.

  VİZYONUMUZ

  Okulumuzda araştıran, sebep-sonuç ilişkisi kurabilen, proje çalışmalarına önem veren, yaparak-yaşayarak öğrenme metodunu kullanan, biz bilinciyle kaliteli gelecek sağlama yoluna giderek öğrenme ortamlarının çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde oluşturan, öğrencilerimizi en üst düzeyde kalıcı davranış kazanan bireyler yetiştirmek.

  TEMEL DEĞERLERİMİZ

  1- Çocuklarımızın beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak,

  2- Şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklarımız için ortak bir yetiştirme ortamı yaratmak,

  3- Çocuklarımızın Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak,

  4- Çocuklarımızı İlköğretime hazırlamak,

  5- Çocuklarımızın gereksinimlerini karşılamak amacıyla demokratik eğitim anlayışına uygun eğitim ortamları hazırlamak,

  6- Verilen eğitim ile çocuklarımızda sevgi, saygı,işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygu ve davranışları geliştirmek,

  7- Çocuklarımızın kendine saygı ve güven duymasını sağlamak, çocuklarımıza öz denetim kazandırmak,

  8- Tüm etkinlikleri oyun temelli düzenlemek,

  9- Çocuklarımızın bağımsız davranışlar geliştirmesini desteklemek, yardıma gereksinim duyduklarında yetişkin desteğini, rehberliğini ve güven verici yakınlığını sağlamak,

  10- Eğitim sürecine çocuğun ve ailenin etkin katılımını sağlamak,

  11- Çocuklarımızın gelişimini düzenli olarak değerlendirmek,

  12- Okul Öncesi Eğitimde değerlendirme sonuçlarını çocukların, öğretmenin ve programın geliştirilmesi amacıyla etkin olarak kullanmak,

  13- Her çalışana değer vermek, eşit fırsat tanımak,

  14- Birbirine ahlaklı ve sorumlu bir biçimde davranmak,

  15- Ben yerine biz anlayışı ile problemleri çözmek,

  16- Sürekli gelişmektir.

  KALİTE POLİTİKAMIZ

  Nilüfer Anaokulu olarak ,

  Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi ve yasal – mevzuat şartlar kapsamında; çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, özgüvenleri gelişmiş, yaratıcı ve sevgi, saygı ilkeleri doğrultusunda yetiştirirken, bir üst eğitim kurumuna en iyi şekilde hazırlamak.

  Tüm bu çalışmaları ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve veli / öğrenci memnuniyetini sağlamak üzere yerine getirmek. Sürekli iyileştirme çabalarımızı; çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımızın etkin katılımı ile yapmak.

  Okulumuzda araştırma ve geliştirme çalışmaları ile yaparak- yaşayarak öğrenme metodunu kullanan, biz bilinciyle kaliteli gelecek sağlama yoluna giderek öğrenme ortamlarında kalıcı davranış kazanan bireyler yetiştirmek. Eğitimde lider ve örnek kurum olmak. Kalite politikamızdır.

  İletişim;

  Adres:Elvankent Banka Konutları, C-56/2 Etimesgut,

  Telefon:0312 260 56 46

  Sardunya Anaokulu

  Hakkımızda;

  VİZYONUMUZ

  Okul öncesi eğitim alanında her yonde uzmanlaşmayı hedef edinen bir kadro ile, çocuğun eğitiminde aileleri de desteklemeyi ilke edinen bir eğitim yaklaşımıyla; çocukları hayata hazırlayan, tercih edilen, ulusal ve uluslar arası alanda lider bir okul olmak.

  MİSYONUMUZ

  Öğrencilerimizin yüm alanlarda bireysel farklılıklarına göre gelişimlerini desteklemek, çocuğunun eğitiminde anne-babaları eğitimsel programlarla güçlendirme, teknolojik gelişmeleri eğitim etkinlikleri ile bütünleştirmek, ulusal ve evrensel değerleri benimsetmek, okul öncesi eğitim alanında benimsediğimiz ilkeleri ve eğitimsel stratejileri ulusal ve uluslar arası platformlarda paylaşmak için variz.

  OKUL KURALLARIMIZ ;

  Sevgili Velilerimiz,

  Sardunya Anaokulu olarak bizler, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim verebilmenin yanısıra, eğitimdeki çıtamızı her geçen biraz daha yükseltmek amacındayız.

  Bu doğrultuda okulda verdiğimiz eğitimin amacına tam olarak ulaşabilmesi için; okul-çocuk-aile üçgeninde gerçekleştirilecek işbirliğinin çok önemli olduğuna inanmaktayız.

  Okulumuzdaki eğitimin aksamaması, çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri için siz değerli velilerimizle okul kurallarımızı bir kez daha paylaşmak istedik.

  Anlayış ve duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

  EĞİTİM DURUMLARI VE ETKİNLİKLER ;

  Her grubun günlük olarak uyguladığı bir programı vardır ve program içindeki tüm etkinlikler aynı öneme sahiptir. Dolayısıyla sürekli olarak geç gelen çocuklarımız veya okula geliş saatleri düzensiz olan çocuklarımız bazı etkinlikleri kaçırmaktadır. Arkadaşları bir etkinliğe başlamışken sınıfa girmek de bazen çocuklarımızı rahatsız etmektedir. Bu nedenle çocuklarımızın her gün zamanında ve düzenli olarak okula gelmesi çok büyük önem taşımaktadır.

  Velilerimizin çocuklarımızın güvenliği açısından girişteki görevliye teslim etmeleri önemlidir. Eğitim programımızın aksamaması ve gruptaki diğer çocuklarımızın güvenliği açısından ise velilerimizin, öğretmenleri girişte veya grupta uzun süre oyalamamaları gerekmektedir. Çocuklarımız ile ilgili önemli konuları görüşmek için öğretmenden ayrıca bir randevu alınmalı, acil konular için ise okul idaresine bilgi verilmesi gerekmektedir.

  Okulumuz M.E.B. Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı resmi bir anaokuludur. Tüm iş ve işlemler “Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği” doğrultusunda yürütülmektedir

  EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ ;

  Eğitim Anlayışımız;

  Okulumuz; uzman ve deneyimli personel kadrosuyla hizmet vermektedir. Aktif öğrenme, proje yaklaşımı ve High Scope Modeli'ni sentezleyerek çocuklarımızı sosyal-duygusal, bilişsel ve dil alanlarında gelişimini desteklemeyi hedeflemiştir. Böylece çocukların kendilerini keşfedebilecekleri ve ifade edebilecekleri zengin bir öğrenme ortamı oluşturulmuştur.

  Hedefimiz 3 ve 6 yaş çocuklarının ilgi ve yetenekleri göz önünde bulundurularak,

  Duygusal

  Bilişsel

  Sosyal

  Psiko-motor

  Dil

  Gelişim alanlarının etkin öğrenme ile desteklenmesidir.

  Hedeflerimizin doğrultusunda;

  Araştırmacı,

  Yeniliklere açık,

  Öğrenmeyi sevip isteyen,

  Özgür düşünebilen,

  Kendini rahat ifade edebilen,

  Paylaşımcı,

  Tartışabilen,

  Sorgulayabilen,

  Yaratıcılığını ve yeteneklerini kullanabilen,

  İş birliğine açık,

  Kendi kültürünü iyi bilen bireyler yetiştirmekteyiz!

  Sevgiyle Kalın..

  İletişim ;

  Adres:Eryaman 3. Etap Etimesgut

  Telefon:0312 282 43 70

  (Sobe) Sevgi Oyun Bakım Eğitimi Anaokulu

  İletişim;

  Adres:3. Etap Eryaman , C- 3 B Blok, No:5 Etimesgut

  Telefon:0 312 282 33 33

  Sugüneş Kreş ve Gündüz Bakımevi

  Okulumuz;

  Kreşimiz

  SUGÜNEŞ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİNDE; 2-6 yaş gruplarına 06.45 - 19.15 saatleri arasında hizmet veren bir program uygulamakta.Her yaşın ayrı grubu ve sınıfı bulunmaktadır. ANA SINIFIMIZ vardır.Sınıf ortalaması her grup için 8-12 çocuktur.

  NOT:

  - Günlük ve Saatlik bakım hizmeti de verilmektedir.

  Çocuklarımız için, masmavi bi dünya düşledik. Sadece beyaz bulutlara, gökkuşağının rengarenk renklerine yer verildiği gökyüzü kadar sınırsız bir dünya, kendi yetenekleri çerçevesinde değerlendirilen, yaratıcı düşünceye sahip, sevmeyi bilen, özgüveni gelişmiş, kendini doğru ifade eden, sağlıklı iletişim kurabilen, mutlu huzurlu, çocuklar ile dolu bir dünya.

  Hedefimiz, geleceğimiz çocuklarımızı sağlıklı, mutlu ve güvenilir okul ortamında, karar verme ve problem çözme yeteneklerini kazanmış, sosyal becerileri gelişmiş ,özgüveni yüksek, kendi kendine yetebilen bir birey olarak hayata hazırlamaktır.

  Bu ilke ve amaç ışığında hazırlamış olduğumuz eğitim programımızda "Çoklu Zeka Kuramı" felsefesi temel alınmakta ve çocuğun bütün gelişim alanları desteklenmektedir. Biz ailelerimizin de okul öncesi eğitimin bir parçası olduğuna inanarak; aile katılımına önem vermekteyiz,

  Aylık bültenlerimiz, haber mektuplarımız, çocuk değerlendirme formlarımız ile okul ve ev arasında iletişimi güçlendirmekteyiz.

  DALINDA UZMAN ÖĞRETMENLERLE, HİJYENİK ORTAMDA AİLE SICAKLIĞI İLE EĞİTİM;

  > Psikolojik Danışmanlık

  > Yabancı Dil Egitimi

  > Müzik

  > Modern Dans

  > Resim > Yaratıcı Yetenek Çalışmaları

  > Fen ve Doğa Çalışmaları

  > Tiyatro - Sinema ve Gezi Katılımları

  > Dengeli Beslenme temel ilkemizdir.

  Yuvamız 57 çocuk kapasiteli olup, çocukların gelişim alanlarına uygun dizayn edilmiştir. Rahat ve özgür bir oyun alanı için geniş bahçemiz ve kış bahçemiz, zihinsel gelişmelerini destekleyici görsel ve işitsel oyuncak, kitap ve materyallar, bedensel gelişimlerini destekleyici geniş salonumuzda spor yapma imkanı bulunmaktadır.

  450 M2 iç mekanımızda, 1 mutfak ve yemek salonu, çocuklara uygun 9 adet tuvalet, 1 adet kış bahçesi ve oyun salonu, 1 adet ilgi köşelerinin bulunduğu sınıf, 1 adet spor aktiviteleri için küçük salon, 6 adet çok amaçlı sınıf ve bir adet uyku odamız bulunmaktadır.

  Unutmamalıyız ki ! çocuklarımız geleceğimiz, geleceğe bakış açımızı geniş tutmalıyız ki, yarınlarımız mutlu olsun, aydınlık olsun.

  Çocuklarımızın geleceklerinin başarılı, aydınlık ve mutlu olmasını istiyorsanız,

  Eğitim Programı;

  EĞİTİM PROGRAMI

  06.45 – 07.30

  SERBEST ZAMAN ETKİNLİKLER

  Isınma etkinlikleri

  Ilgi köşelerinde oyun

  07.30 – 08.30

  KAHVALTI

  08.30 – 12.00

  ANADİL ETKİNLİĞİ

  Çoklu zekayı geliştirme amaçlı anadil etkinlikleri

  Konuyla ilgili sohbet

  Tekerleme, şiir, bilmeceler

  Parmak oyunları

  Çeşitli teknikler ile hikaye anlatımı

  Hikayenin dramatize edilmesi

  (Hikaye tamamlama, Hikaye Olusturma,Nesnelerle hikaye anlatımı)

  Kuklalar

  Görsel kartlar

  Dil gelişimini destekleyici çalışmalar

  Dogaçlama (Dramatize çalışması)

  Empati saati

  Mega hafıza seti ile çalışmalar

  Bilmece üretme

  SANAT ETKİNLİKLERİ

  Çoklu zekayI geliştirme amaçlı sanat etkinlikleri ( Farkli düsünme,

  hayal gücü çalismalari, scomper testleri)

  Boyama teknikleri

  Kagıt işleri (Kesme yapıştırma, yırtma yapıştırma, origami)

  Dokuma çalışmaları

  Artik materyallerden özgün ürünler oluşturma

  Maske yapım teknikleri

  Proje çalışmaları

  Sanat gelişimine destek verici etkinlikler

  Modelleme

  YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

  Kavram geliştirici (Renkler, sekiller, sayilar) test çalışmaları

  Egitim seti (kitap) çalışmaları

  Bilişsel etkinlikler

  Çizgi tamamlama çalışmaları

  Esleştirme çalışmaları

  Eksik tamamlama çalışmaları

  Egitici oyuncaklar ile kavramları pekiştirme çalışmaları

  Ritmik saymalar

  Problem çözme becerileri

  Mandala çalışmaları

  Web olusturma

  Gezi resimleri

  Matematik etkinlikleri

  FEN VE DOĞA ÇALIŞMALARI

  Gözlem inceleme

  Deneyler

  Bitki yetiŞtirme

  Araştırma inceleme gezileri

  Koleksiyon oluşturma

  Albüm yapma

  Kitap ve ansiklopedi incelemesi

  Mutfak etkinlikleri

  BRANŞ DERSLERİ

  Drama

  Müzik

  Bale ve jimnastik

  İngilizce / Almanca

  Modern Dans

  12.00 – 13.00

  Ögle Yemegi

  Uykuya Hazırlık

  13.00 – 14.45

  Masal ve Ninni Dinletisi

  Klasik Müzik Eşliginde Dinlenme ve Uyku

  14.45 – 15.00

  Uykudan Kalkma ve İkindi Kahvaltısına Hazırlık

  15.00 – 15.30

  İkindi Kahvaltısı

  15.30 – 17.30

  Oyun Etkinlikleri

  Isındırıcı oyunlar

  Dinlendirici oyunlar

  Masabaşı oyunlar

  Hareketli oyunlar

  Kurallı oyunlar

  Grup oyunları

  Serbest Oyunlar

  Yarışmalar

  Jimnastik

  Yaratıcı Çalışmalar

  Pandomim

  Müzikli drama

  Dogaçlama çalışmaları

  Müzik Çalışmaları

  Müzik aletleri ile ritm ve nefes çalışmaları

  Gitar eşliginde şarkı söyleyerek müzik kulağını geliştirilmesi

  Dinleme, sesleri tanıma

  Müzik çalısmasi ( Orf, nefes, ritm)

  Konu ve kavram geliştirici şarkılar

  Ritm çalışmaları

  Klasik müzik dinletisi

  Dogum Günü Kutlamaları

  Yetiştirilemeyen Etkinliklere Devam Edilmesi

  17.30 – 19.30

  Serbest Zaman Etkinliklerine Devam

  Kreşten ve Anaokulundan Ayrılış

  GEZİ İNCELEME ETKİNLİKLERİ

  Sinema – Tiyatro

  Piknik

  Müze Kurum Gezileri

  Arastirma ve Inceleme Gezileri

  İletişim;

  Adres:Eryaman Mh, 2.Cd, Elif Elvan Yapı Koop, 8. Blk., No:1/3 Etimesgut,

  Telefon:0312 282 05 15

  Anahta kelimeler

  Etimesgut kreşleri, Etimesgut'daki kreşler, Etimesgut kreş,Etimesgut kreşler, Etimesgut anaokulu, Etimesgut özel anaokulu,Etimesgut'daki özel anaokulları, Etimesgut'daki anaokullarının telefonları; Etimesgut'daki kreşlerin telefon numaraları, Etimesgut'daki kreşlerin adresleri,