ANKARA-ÇANKAYA KREŞ ve ANAOKULLARI

Site İçi Arama
 • Buradasınız  :  Ana Sayfa   >   Kreşler   >   Ankara-Çankaya Kreşleri

  ANKARA-ÇANKAYA KREŞ ve ANAOKULLARI

              Okuloncesihersey.net ekibi sizin için Ankara-Çankaya ilçesindeki kreş ve anaokullarının listesini çıkardı.

              Bu sayfada kreşlerin isim isim listesi verilmiştir. Kreş veya anaokulunun ismine tıkladığınız zaman ayrıntılı olarak bilgileri karşınıza çıkacaktır.

              Ankara-Çankaya ilçesindeki kreş ve anaokullarının açık adresleri, telefon bilgileri standart olarak verilmiştir. Bunlara ekstra olarak kreş ve anaokullarının internet siteleri mevcut ise ve ulaşılabilmişse ayrıntılı olarak bilgileri, fiziki koşulları, dersleri, eğitim felsefeleri,kurucularının yazıları, vizyon ve misyonları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

              Okuloncesihersey.net ekibi bu sayfayı hazırlarken sizlerin Ankara-Çankaya ilçesindeki kreş ve anaokullarını ararken fazla zaman kaybetmemeniz ve gözünüzden kaçan kreş veya anaokulunun kalmamasını hedeflemiştir. Bu sayfa sayesinde bir çok kreş veya anaokulunu kıyaslarken onlarda internet sayfası açmanıza ve aramanıza gerek kalmayacaktır.

  Arı Önokul

  Genel Bilgiler;

  Eğitim insanın dünyaya gelmesiyle başlayan uzun bir süreçtir. Bu süreçte zeka gelişiminin %75'inin 0-6 yaşlar arasında tamamlandığı bilinmektedir. Bu nedenle çocuğun içinde bulunduğu fiziksel ve sosyal çevrenin onun gelişiminde hayati rolü vardır. Bu yıllarda çocuğa verilenler ya da verilmeyenler onun geleceğini belirler. Bu bilinçle eğitim veren Arı Önokul, Ankara'da uzun yılların birikim ve deneyimiyle haklı ve saygın yerini koruyan Arı Okulları zincirinin ilk halkasını oluşturmaktadır.

  Arı Önokul'da, okul düşüncesiyle ilk kez tanışan çocuklarımıza okulöncesi eğitimin gerektirdiği nitelik ve içeriğe uygun planlanıp inşa edilmiş, dünya standartlarında donatılmış geniş, ferah ve bağımsız bir ortamda, onların fiziksel ve sosyal gereksinimleri doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

  Minik yavrularımız için; onların gözleriyle ve hisleriyle düşünülerek hazırlanan bu özel ortamda, sevginin ve içtenliğin ön koşul olarak kabul edildiği bir eğitim verilmektedir. Kendilerini değerli ve rahat hissetmek istedikleri bu en önemli dönemde, alanlarında deneyimli sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmenlerin güler yüzlü dinamizmi ile çocukların yüzlerine, gözlerine yansıyan sevgi ve güven, Arı Önokul'un birincil hedefidir.

  Mekanlarımız;

  Oyun araçlarının yer aldığı geniş bahçemiz, her yaş gurubunun kullandığı çok amaçlı oyun salonumuz, drama, öykü, müzik, yaratıcı sanat, uyku, bale ve bilişsel etkinlik odalarımız, yemek ve tiyatro salonumuz, kapalı spor salonumuz, bilgisayar laboratuvarımız ile modern bir okulöncesi eğitimin öngördüğü fiziksel yapıya ve donanıma sahibiz. Günlük programımızda yer alan anadili, fen-doğa, sanat çalışmaları ile oyunlarımızı ve diğer etkinliklerimizi dönüşümlü olarak kullandığımız bu mekanlarda uygulamaktayız. Öğrencilerimizin kas gelişimlerini destekleyici yüzme derslerimizi kapalı ve ısıtmalı havuzumuzda

  Beslenme;

  Arı mutfaklarında diyetisyen denetiminde hazırlanan yemeklerimiz büyüme çağındaki çocukların dengeli beslenmelerini sağlayacak bütün besin öğelerini içermektedir. Tüm besinlerimiz hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanmaktadır. Bu doğrultuda çocuklarımıza dengeli sabah kahvaltısı, 4 çeşit öğle yemeği ve 2 çeşit ikindi kahvaltısı sunmaktayız.

  Sağlık;

  Okulumuz bünyesindeki sağlık birimimizde sürekli hemşiremiz ve part-time doktorumuz bulunmaktadır. Doktorumuz tüm çocuklarımızın haftada bir gün rutin sağlık kontrollerini yapmaktadır. Haftanın diğer günlerinde ise sağlık şikayetiyle gelen çocuklarımızı muayene etmekte, reçetelerini düzenlemekte ve gerekli durumlarda ilgili branş ve hastaneler konusunda velilerimizi bilgilendirmektedir.

  Ayrıca, sürekli hemşiremiz tarafından çocuklarımızın ilk yardım tedavileri uygulanmakta ve boy-kilo ölçümleri takip edilmekte olup, bunlar aylık periyotlarla velilerimize bildirilmektedir.

  Felsefemiz;

  Atatürk'ün çizdiği çağdaş ve aydınlık yolda ilerleyen geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, sevgi dolu, yaratıcı, duyarlı, mutlu, ahlaki değerleri benimsemiş, benlik kavramı ve öz güveni gelişmiş bireyler olarak yetişmeleri; temel bilgi ve becerileri kazanarak bir üst öğrenim dönemine en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır.

  Çocukluk, sadece, yaşamın küçüklerinin yetişkinliğe hazırladığı bir dönem olarak değil, kendi başına önemli bir dönem olarak da algılanmaktadır. Bu bakış açısını benimseyen Arı Önokul, özgüven ve sorumluluk duygusunu, güçlü bir kişisel ve toplumsal sorumluluk duygusuyla kaynaştırabilen bireylerin yetişmesi için gerekli temel okulöncesi eğitim ve öğretimi vermeyi amaçlamaktadır.

  Bunun için de, her çocuğun yaş dönemine özgü gelişimlerinin başarıyla tamamlanması ve bir üst gelişim dönemine hazırlanmasına yönelik programlar sayesinde çocuklarımızın, her fırsattan yararlanarak verimli ve mutlu bir yaşam sürmeleri için gerekli olan nitelikleri kazanmalarını hedeflemekteyiz.

  Eğitimimiz;

  Arı Önokul olarak, 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen 2-6 yaş (2011-2010-2009-2008 doğumlu) çocuklar için geliştirilen okul öncesi eğitim programını uygulamaktayız. Çocuklarımıza, alanlarında uzman, kadrolu öğretmenlerimizle; fen-doğa, ana dili, okuma yazmaya hazırlık, kavram ve mutfak çalışmalarıyla bilişsel yönlerini geliştirip zenginleştirebildikleri; oyuncak, kitap, gezi, parti, tiyatro, sinema ve doğum günleri, sanat etkinlikleri, animasyon gösterileri gibi uygulamalarımızla da sosyal yönden gelişebilecekleri etkinliklerle, eğlenerek öğrenmenin ayrıcalığını yaşatmaktayız.

  Bu düşüncelerden yola çıkan Arı Önokul' da, eğitim koordinatörümüz kontrolünde hazırlanan günlük ve haftalık programlarda, tüm öğrencilere yönelik olarak; müzik etkinlikleri, oyun etkinlikleri, sanat etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, kavram çalışmaları yer almaktadır.

  İlköğretim sürecine bir hazırlık olarak düşünülen ve bu yönde planlanan 6 yaş grubu eğitim programında, haftada 1 saat Arı İlköğretim Okulu'ndaki bir sınıfta kitap çalışması yapmaktayız. Öğrenim süreçlerinin bir üst basamağı olan İlköğretim'e hazırlık ve adaptasyon programı olarak gerçekleştirilen bu etkinlikte; çocuklarımıza, sınıf içinde oturma, dikkati toplama gibi alışkanlıkların kazandırılması amaçlanmaktadır.

  Çocuklarımızın, aynı eğitim kampüsünde yer alan ilköğretim okulumuzun öğrenci ve öğretmenleriyle tanışıp, kaynaşmaları ve gelecek yıla sosyal yönden de hazırlanmaları sağlanmaktadır.

  6 yaş grubunda uygulanan Matematik çalışmalarına; sayı eğitimi ile başlamakta, II. Dönemde ise toplama ve çıkarmaya geçerek temel bilgileri vermekteyiz. Bu yaş grubunda haftanın çocuğu, okuma-yazma eğitimine hazırlık gibi etkinlikler gruba özgü yapılırken, 4-5-6 yaş gruplarının hepsinde geziler, partiler, mutfak çalışmaları, kitap günü, oyuncak günü ve sergi etkinlikleri yer almaktadır.

  Fen alanında ise çocuklarımızı araştırmaya yönelten, yeni bilgiler kazanmalarına yardımcı olan, yaş gruplarına uygun olan deneylerle, yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlayan programlar uygulamaktayız.

  Bilgi çağının çocuklarını yetiştirirken öncelikli hedefimiz; iyi bir anadil için gerekli temeli vermektir. İkinci bir yabancı dilin şart olduğu günümüz toplumunda, amacımız; çocuklarımızı İngilizceyle tanıştırmak, şarkı, oyun vb. eğlenceli etkinliklerle İngilizce'ye karşı sempati duymalarını sağlamak ve ikinci bir dili onlara sevdirmektir. İngilizce derslerinde uygulanan programlar Çankaya Üniversitesi akademisyenleri tarafından yürütülen Arı Okulları Yabancı Diller Eğitimi Projesi (ARYEP) ile desteklenmektedir.

  Tüm gelişim alanlarının hız kazandığı bu çağlarda çocuklarımızı drama, rehberlik, beden eğitimi, müzik, binicilik, bilim ve teknoloji, bale, satranç, yüzme etkinlikleri ile tanıştırmakta, onlara ilgi ve yeteneklerini keşfedebilecekleri zengin ortamlar sunmaktayız.

  Çocukların eğitiminde ve gelişiminde en önemli unsur olarak kabul edilen, aile ile işbirliği ve tutarlılığın önemine olan inanç ve deneyimlerimizle, önokulumuzda "Aile Katılım Projesi" ni yürütmekteyiz.

  Amerika'da uygulanan ve başarılı sonuçlara ulaştığı kanıtlanan bu projeyi Türkiye'ye tanıtan okulöncesi eğitim kurumu olarak ilk ve tek olmanın gururunu yaşamaktayız.

  Proje kapsamındaki yazılı materyaller ve "Yüz yüze İletişim Toplantıları"nın yanı sıra yıl içinde yaptığımız veli toplantıları ve gerekli durumlarda Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanımız ile birlikte düzenlediğimiz bireysel görüşmelerle aile-okul diyalogumuzu yoğun ve verimli bir biçimde sürdürmekteyiz.

  Her çocuğun yaş dönemine özgü sosyal ve bilişsel gelişimlerine katkıda bulunacak tüm etkinliklerimizle çocuklarımızın kendini ifade etmesine, arkadaşlık kurup özgüven kazanmasına yardımcı olacak bu çalışmalarda okul-aile işbirliğine önem vermekteyiz.

  AİLE KATILIM PROJESİ

  2000 yılında hem Arı Önokul hem de Arı İlköğretim Okulu I. Kademede eş zamanlı olarak başlatılan Aile Katılım Projesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi ile işbirliği içinde yürütülmektedir.

  Ailelerin eğitim sürecinde yer almasına olanak veren bu proje ile okul-aile işbirliği ve tutarlılığını sağlamakta, aileleri eğitim süreci ve hedefleri ile ilgili olarak bilgilendirmekte ve onların çocuklarıyla nitelikli iletişim kurmalarına yardımcı olmaktayız.

  Etkili anne baba olma becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen bu projeyle ailelerin eğitim sürecine katılımlarını aylık ve haftalık olarak gönderdiğimiz; "Önokul'da Bir Haftam", "Bunlar Bizim Kazandıklarımız" bültenleri, bilgi verici kitapçıklar, "Yüz Yüze İletişim Toplantıları", "Açık Sınıf", "Kaynak Kişi","İş Yeri Ziyaretleri" gibi etkinliklerle sağlamaktayız.

  İletişim;

  Adres:100.Yıl, Öğretmenler Cd, , No: 16/A Çankaya

  Telefon:0 312 286 85 85

  Başlangıç Akademi Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0312 490 55 72

  Adres:Turan Güneş Bulvarı Galip Erdem Cad.No:26 Oran

  Ankara - Çankaya

  Burç Akademi Bahçeli Kreş ve Anaokulu

  EĞİTİM ANLAYIŞI;

  Burç Çocuk Akademileri bilgiyi edinmekten çok, araştırma ruhunu kazandırdığı için“Akademi” adını almış ve akademik kariyerin başlangıç noktası olmayı hedeflemiştir. 0-6 yaş dönemi çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli dönemdir. Bizler de kişiliğin temelinin atıldığı bu ALTIN dönemde çocuklarımıza evde öğretilen sistemsiz ve düz bir bilgiye oranla kalıcı ve muhakemeye olanak veren zengin bir öğrenme ortamı sağlama çabasındayız. Hedefimiz çocuğun öğrenmeye olan doğal isteğini canlandırmak ve çocuklarda OLUMLU BENLİK gelişimini pekiştirmek, irade eğitiminin en önemli olduğu bu dönemi bilinçli bir eğitim kadrosu ile desteklemektir.

  Etkinlikler, çocuklara görerek, dokunarak, tadarak, çok yönlü duygular kazandıracak şekilde yakından uzağa, basitten karmaşığa düzenlenir.

  Çocuğun kendisini kontrol etmesi ve davranışlarından dolayı sorumluluk duygusu taşımasıdır. Kurumsal hedefimiz Eğitim, bilgi verip depolamak değil, çocuğun yaşam deneyimlerini deneme yanılma yoluyla yaparak, yaşayarak, oyunla kazanarak öğrenmesidir. Çoklu Zeka Kuramı Eğitim programımıza ışık tutar, çocuğun tüm zeka türleriyle bir bütün olarak gelişiminin sağlanması amaçlanmaktadır. Etkinlikler sınıf öğretmenlerinin rehberliğinde gerçekleştirilmektedir.

  Çocuklar var oldukları sosyal ve kültürel ortamda, etkin bir etkileşime girerek gelişir ve öğrenirler. Okul küçük çocukların psiko-motor, bilişsel ve duyuşsal gelişimleri ve öğrenmelerinde önemli bir yer tutar.

  Her çocuk kendi hızında gelişir; kendisine özgü yöntemlerle öğrenir ve farklı yollarla kendisini ifade eder. Bu nedenlerden dolayı, okulumuzda “gelişim” ve “öğrenme” yi bir bütün olarak ele alan bir bütünsel eğitim yaklaşımı uygulanmaktadır.

  4-6 yaş gruplarına yönelik, bireysel farklılık ve ilgilerini desteklemek için proje çalışmaları yürütülmektedir. Bu proje çalışmaları, aylık program çerçevesinde, öğrencinin ilgi ve istekleri doğrultusunda ortaya çıkaracağı ürün ve planları içerir.

  Öğrencilerin görsel, işitsel ve kinestetik (dokunma, tad alma duyuları ve beden ile ilgili) etkinlikler yoluyla yeni bilgiler edinmesi önemlidir.

  · Özgüven sahibi

  · Yeniliklere açık

  · Doğaya saygılı

  · Estetik anlayışı gelişmiş

  · Davranışlarını kontrol edebilen

  · Bilimsel düşünen

  · Üretken

  · Araştırmacı

  · Ana dilini iyi kullanabilen

  · En az iki yabancı dil konuşabilen

  · Kendini ve insanları içten sevebilen bireyler yetiştirmek

  Eğitim anlayışımızda önemli yer tutar.

  İletişim;

  Adres:Emek mh, 62.Sk, No:3 Çankaya

  Telefon:0312 212 80 40

  Çankaya Lider Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Akpınar mh, Dikmen cd, No: 592 Çankaya,

  Telefon:312 447 47 40

  Canayakın Anaokulu

  Hakkımızda;

  Yeniliklere acik, cocuklarimiza ve ebeveynlerine en iyi hizmeti verme cabasinda olan konusunda uzman, genc-dinamik kadrosuyla uyumlu ve verimli calisan,ulkemizdeki ve dunyamizdaki olumlu degisikliklere ayak uydurarak egitim sektorunun her zaman onunde olmayi amaclayan, kisacasi profesyonel bir yapi ile yine hizmetinizdeyiz.

  Temel ilkemiz

  Guzel dusun ,guzel gor, guzel yasa

  Huzurlu bir toplum, mutlu aile yuvalari icin sevgi tohumlari yetistiriyoruz.

  Hedefimiz

  Ogrenme ve anlatma arzusu yuksek , merak ettiklerini cekinmeden sorabilen, toplumda ozguveni gosterebilen bir nesil yetistirmektir..

  Ayni zamanda bir aile kurulusu olan okulumuza sizleri ailecek sevgiyle bekliyoruz efendim.

  Temel Gayemiz

  Bizim yasadigimiz dunu degil yarinlari yasayacak cocuklarimizi kendinden emin bir sekilde gelecege hazirliyoruz.

  Yalniz ben degil aynizamanda biz anlayisini cocuklarimiza veriyoruz.

  israf eden degil, uretken bir hayat tarzini ozendiriyoruz.

  Okulumuz;

  -Gerekli ısı ve ses yalıtımları uygulanmış okulumuzda öğrencilerimiz güven ve rahat içerisinde eğlenerek eğitim alımaktadırlar

  -495 m2 kapalı 120m2 açık oyun ve eğitim alanınına sahip olan okulumuzda her öğrencimiz yaklaşık 15m2 ferah oyun ve eğim alanına sahiptir

  İletişim;

  Adres:Balgat, Ceyhun Atıf Kansu Cd, 156/23-26 Çankaya

  Telefon:0312 473 55 85

  Çocuk Dünyası Kreş

  Hakkımızda;

  1997 yılından günümüze kadar yüzlerce çocuğu aileleriyle iş birliği içerisinde büyütmüş ve hayata hazırlamış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Yetiştirmiş olduğumuz öğrencilerimizin ailelerinden ve ilk öğretim okullarından aldığımız geribildirimler bizleri yüreklendirmekte, hayallerimizi gerçekleştirmek için cesaretlendirmektedir. Eğitim modelimizin temeli sevgiye dayalı. Bu nedenle kuruluş tarihimizden bu güne kadar EĞİTİM VE SEVGİNİN BULUŞTUĞU ADRES OLMAKTAN GURURLUYUZ.

  Hizmetler;

  Sosyal Etkinlikler ve Branş Derslerimiz

  •Müzik (Piyano)

  •Bale

  •Dans

  •Seramik ebru çalışması

  •Drama

  •Satranç

  •İngilizce (anadil gelişimine göre katılım sağlanıyor)

  •Mental aritmetik (4 yaş ve üstü)

  Yuvaya uyum sürecini tamamlayan 3 yaş ve üzeri çocuklarımızın, özel ilgi alanlarını tespit edip ailelerine bu konuda bilgi veriyoruz.

  İletişim;

  Telefon:0312 432 2272

  Adres:Tınaztepe Mh.06660

  Ankara - Çankaya

  Çocukça İşler Yuva

  İletişim;

  Adres:İlkbahar Mh, Galip Erdem Cd, 610. Sk, No:16 Çankaya,

  Telefon:0312 491 74 55

  Çankaya Damla Anaokulu

  Hakkımızda;

  Çocuklarımız geleceğimizdir. Bu sorumlulukla eğitim öğretime açtığımız okullarımıza yenilerini eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Damla Ana-okullarımızla çocuklarımız modern eğitim yuvalarında hayata merhaba diyecekler. Eğlenerek oynayacaklar ve oynayarak öğrenecekler. Başarılı ve sistemli programlarla okul öncesi dönemde eğitim öğretime hazır hale gelen çocuklarımız, aldıkları değerler eğitimi ile bilinçli ve şuurlu bir gençlik olarak yetişirken, yetenekleri doğrultusunda geliştirilerek başta spor olmak üzere kültür ve sanat faaliyetlerinde de kendilerini ispat etmiş, özgüveni yüksek bireyler olarak yarınlara hazırlanacaklardır.

  Damla Anaokullarımızda çocuklarımız uzman eğitimcilerimizle geleceğe hazırlanmaktadır. Çocuklarımızın sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda zihinsel olarak da çok hızlı geliştikleri bu dönem ciddi önem taşımaktadır. Zihinsel ve duygusal gelişim sürecinin büyük bir bölümünün oluştuğu bu dönemde Damla Anaokullarımız çocuklarımızın bu gelişmelerine paralel hızda sunduğu programlarla eğitimi bir yaşam şekli haline getirmektedir.

  Ankara’nın en mutlu çocuklarının olduğu okullarımızda sizin çocuklarınıza hem gönlümüzde hem de okullarımızda her zaman müstesna bir yer vardır. Gözünüz arkada değil hep ileride olsun diye çocuklarınıza çocuklarımız gibi bakıyoruz.

  Değerlerimiz;

  Kurumlarımız, değer ve ilkelerini benimsemiş, öğrencileri toptan değil birey birey algılayan, tek tipçi ve statik olmayan, çoğulcu anlayışa sahip, mesleğini seven, üreten, özverili eğitim kadrosuyla; yurdunu ve milletini seven onu yüceltmeye çalışan, Türk milletinin milli, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini özümsemiş bireyleri topluma kazandırmayı amaç edinmiştir. Ahlaki temelleri esas almamış eğitim politikalarının başarıya ulaşamayacağı gerçeğinden hareketle, öğrencilere temel insanlık değerlerini kazandırmayı amaç edinir.

  Doğruluk ve Dürüstlük, Şeffaflık ve Açıklık, Güvenilirlik, Kararlılık, Tutarlılık, Paylaşımcılık, Çalışmak ve Başarmak, Üretkenlik, Ümit var olmak, Her şeye sevgiyle bakmak temel değerlerimizdir.

  Eğitim Programımız;

  Damla Anaokulları'nda çocuklarımız ilköğretime zeka yaşlarına uygun programlarla ve geliştirilen özgün materyallerle hazırlanmaktadır. Eğitim öğretimi büyük bir keyif haline dönüştürmek için çok yoğun bir çaba sarf edilmektedir. Çünkü Okul öncesi dönem çocuklarımız için stratejik bir eşiktir. Çocuklarımız eğlenerek öğrenmenin keyfiyle okulu sevmekte ve geliştirilen akademik programlarla ilköğretime hazır hale getirilmektedir. Bu nedenle Damla Anaokullarımızda çocuklarımızın zeka yaşları dikkate alınarak hazırlanan eğitici içerikler uzman eğitimcilerimiz eşliğinde eğlenceli bir şekilde öğrencilerimize sevdirilerek sunulmaktadır. Müfredata uygun bir şekilde verilen akademik eğitimlerle çocuklarımız okuma yazma, sayı ve ses kavramları konusunda kazandıkları zihinsel ve fiziksel becerilerle ilköğretimde çok daha başarılı olmakta ve edindikleri akademik, sosyal ve kültürel altyapıları ile de ilköğretim temel derslerine olan önceden olgunluk seviyeleri ve hazır bulunuşlukları sayesinde çocuklarımızın daha başarılı bir akademik performans göstermeleri sağlanmaktadır. Bu nedenle çocuklarımızı sınıf ortamı ve okul psikolojisi gibi duygularla daha onceden mutlu bir ortamda tanıştırılmaları ilköğretime adaptasyonlarını kolaylaştırır.

  İletişim;

  Adres:Gökteşehir Konutları 1470. Sokak No:2 16/D 16/E BLOK Çukurambar

  Telefon:0312 285 05 62

  Fahri Çaldağ Anaokulu

  Tarihçe;

  Okulumuz 1968 yılında Hayırsever Fahri ÇALDAĞ’ın katkıları ile Fahri Çaldağ İlkokulu olarak yaptırılmıştır.

  2010-2011 Eğitim Öğretim yılında “Anaokulu” olarak eğitim öğretime başlayan okulumuz; bodrum, zemin ve birinci kattan oluşmaktadır. Bodrum katında; rehberlik odası, depo, arşiv odası, toplantı salonu, kalorifer kazanı. Zemin katında; bina girişi, 2 sınıf, 1 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 4 kabinli tuvalet, mutfak, yemekhane. Üst katta; 4 sınıf, 1 müdür odası, 4 kabinli tuvalet bulunmaktadır.

  Erken çocukluk dönemi yaşamın temelidir. Bu dönemde eğitim; çocukların gereksinimlerine ve bireysel farklılıklarına uygun olmalıdır. Erken çocukluk dönemi kurumlarında, çocukların psiko-motor, sosyal-duygusal, dil ve bilişsel gelişimlerini destekleyici, öz bakım becerilerini kazandırmaya yönelik ve ayrıca çocukları ilköğretime hazır duruma getirecek etkinlikler hazırlanmaktadır.

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir kurum olan Fahri Çaldağ Anaokulunda eğitim-öğretime 13 Eylül 2010 yılında başladık. Fahri Çaldağ Anaokulu olarak bizler, çocuklarımız, ailelerimiz, okul müdürümüz, müdür yardımcımız, öğretmenlerimiz, memurumuz, yardımcı personellerimizden oluşan geniş bir aileyiz.

  Fahri Çaldağ Anaokulumuzda, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programına ek olarak proje çalışmaları da yürütüyoruz. Ayrıca, bu çalışmalarımızı Ankara ili ve ilçelerinde görev yapan okul öncesi öğretmenleri ile paylaşarak, laboratuar okul misyonumuzu da yerine getiriyoruz. Okul Öncesi Eğitim Programı’na uygun olarak belirli aralıklarla aile katılımları, veli toplantıları, velilerle bireysel görüşmeler yapmaktayız. Ailelerimiz ile iletişimi daha sağlıklı kurabilmemiz için aylık olarak bültenimizi yayınlıyoruz.

  Fahri Çaldağ Anaokulumuzda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Eğitimi Programı’nın yanı sıra dünyada uygulanan farklı eğitim modellerini (Reggio Emilia, High/Scope, Bank Street Yaklaşımı, Rudolf-Steiner, Montessori Eğitimi, Freinet Pedagoji’si vb.) inceleyerek ve diğer ülkelerde uygulanan etkinlikleri takip ederek programımızı daha da zenginleştirmekteyiz.

  Fahri Çaldağ Anaokulu’nun bugünkü yapısı ve hedefleri 1739 Sayılı Türk Milli Eğitim kanunu ile belirlenen, daha sonra Okul Öncesi Genel Müdürlüğümüzün Okul öncesi yönetmeliğinde açıklanan okul öncesi eğitimin amaçları ve ilkelerini benimseyerek, Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün geliştirdiği projelerle sürekli gelişerek, bugünkü durumuna kavuşmuştur. Anaokulumuzda, barış içerisinde yaşayan, farklılıklara saygı duyan, hoşgörülü, ön yargı ve çatışmalardan uzak, iletişim becerisi gelişmiş, evrensel değerler şemsiyesi altında dünya vatandaşları yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

  Adres:Keklik Pınarı Mh, Dikmen Cd, No:500 Çankaya

  Telefon: 312 476 86 49

  Gülderen Anaokulu (Başkent Şubesi)

  İletişim;

  Adres:Dikmen, Akpınar mh, 858. Cd, No: 1/22 Çankaya

  Telefon:0 544 575 55 58 - 0 533 655 58 93

  Güler Öztürk Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Cebeci, Cemal Gürsel cd, NO:107 Çankaya,

  Telefon:0 312 363 42 20

  Güven Yuva

  İletişim;

  Adres:Ahmet Rasim Sk, 3. Blok, No:2/A-B Çankaya,

  Telefon:0312 438 00 45

  Kaan Anaokulu

  Hakkımızda;

  ÖZEL KAAN ANAOKULU VE ETÜT EĞİTİM MERKEZİMİZ 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 400 m2 kapalı alan ve 100 m2 açık alana sahip müstakil binamızda; modern tasarımlı sınıflarımız ve tecrübeli eğitim kadromuzla hizmete açılmıştır.

  Yaşamınız boyunca, çocuklukta aldığınız eğitimin ne denli önemli olduğunu hissedersiniz. Bireyin hayatında ki okul öncesi dönem çok önemli ve özeldir. Çocukluğunuzda aldığı eğitimin yararlarının fark edilmesini istiyorsanız;

  Kendisini ifade edebilen , özgüven duygusu pekişmiş

  Paylaşmayı , birlikte yaşamayı, kabullenmeyi öğrenmiş

  Mantık yürütmeyi, neden bulmayı,araştırmayı benimsemiş

  Hoşlandığı bir aktiviteyi başlatmayı ve sürdürmeyi yapabilen

  Topluma bir birey olduğunu hissettirebilen

  Çevre bilinci oluşmuş

  Sevgi dolu kalbindeki güzellikleri,davranışlarıyla tüm dünyaya yansıtabilen bir kişiliğinin olmasını arzuluyorsanız;

  YUVAMIZDA;

  Çağdaş ve modern eğitim,

  Hergün ingilizce programları, konuşma sınıfları ve ingilizce oyunlar,

  Düzenli doktor kontrolü ve boğaz kültürü,

  Öğretmen eşliğinde güvenli servis,

  Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı,

  Hergün müzik ve jimlastik,

  Modern ve ferah sınıflarda hergün branş derslerinden biri( Seramik, Yüzme, Yaratıcı drama, Resim )

  Tiyatro sunumları ve dinletiler,

  Çevre ve kültür gezileri,

  Modern dans ve bale eğitimi

  EN DEĞERLİ VARLIĞINIZI KAAN YUVANIN DENEYİMLİ EĞİTİM-ÖĞRETİM KADROSUNA EMANET EDEBİLİRSİNİZ.

  İletişim;

  Adres:Öncebeci Mh, Cevher Sk, 19/1-2-3 Çankaya

  Telefon: 0 312 434 23 32

  /span>

  Kırçiçeği Çiğdem Abla Kreşi

  İletişim;

  Adres:Kızılırmak Caddesi No:37/3-4 Kocatepe - Çankaya

  Telefon:0312 418 74 73

  Kıymetlim Kreş

  Hakkımızda;

  2007 yılında Hatice Yılmaz ve Ayşe Yılmaz tarafından Ankara Yenimahalle’de kurulan

  Kıymetlim Anaokulu, deprem koşulları göz önüne alınarak inşa edilmiştir.

  Trafikten uzak 750 m2 iç, 200 m2 dış kullanım alanına sahip olan anaokulumuz, çocuklarımızın eğitimi için bütün fiziksel şartlar göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

  Kreşteki sınıflar çocukların psiko-motor, bilişsel, duyuşsal, sosyal ve dil gelişimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

  Etrafı çevrili bahçemizde, çocuklarımızın güvenle ve gönüllerince koşup oynayabilecekleri oyun parkı bulunmaktadır.

  Kreşimizin faaliyet odalarında çocuklarımıza kesme, origami, yırtma, boya, seramik çalışmaları, yaptırılarak çocuklarımızın el becerilerinin, yaratıcılıklarının, hayal güçlerinin ve kendilerine olan güvenlerinin artması hedeflenmektedir.

  Neden Kıymetlim;

  Çocuklarımızın eğitimi için 7 yaşın çok geç olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Çocuklarınızın hayatta daha başarılı olmasını istiyorsanız eğitime daha erken başlayın çağrısında bulunan uzmanlara göre okul öncesi eğitim çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek isteyen aileler için bir lüks değil, zorunluluk arz ediyor.

  Çocuk Beyninin en hızlı geliştiği 0-6 yaş arası dönem olduğu artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Çocukların anaokuluna başlanması için en uygun zaman dilimi ise 2-6 yaşlar arasıdır. Bu yüzden çocuklarının sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin daha iyi bir seviyeye gelişmesini isteyen veliler çocuklarının eğitiminin evde değil, kaliteli bir kreş ve anaokulunda almasını istemektedirler. Kalitenin yanında çocuklara en az aileleri kadar değer vermeyi hedefleyen anaokulumuz bu nedenle ismini Kıymetlim Anaokulu olarak tescil ettirmiştir. Yani çocuğunuz sizin için ne kadar kıymetli ise bizim içinde o kadar kıymetlidir.

  Kıymetlim Anaokulu’nda çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri gözlenir ve testler yapılır. Çocuğun yetersiz olduğu alanlarda daha fazla destek sağlanır. Ayrıca veliler günlük olarak çocuklarının ne öğrendiğini, ne düzeyde öğrendiğini çocuklarının günlük olarak düzenlenen karnelerinden öğrenirler.

  Çocuklarımıza ingilizce, bilgisayar ve drama eğitimi haftalık olarak verilmektedir ve yine veliler öğrenilen konulardan haberdar edilmektedir. İngilizce derslerinde kreş öğrencilerinin düzeyine uygun olarak tasarlanmış animasyonlarla öğrencilerin kolay ve eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bilgisayar dersinde ise interaktif (etkileşimli) eğitim CD’leri kullanılarak çocuklarımızın bilgisayara olan ilgilerinin artması ve eğlenceli şekilde öğrenme sağlanır.

  Çocuklarımızın sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel gelişim sağlamaları için hazırladığımız temiz, güvenli ve huzurlu ortam olan Kıymetlim Anaokulu’na sayın velilerimizi bekliyoruz.

  İletişim;

  Adres:Ragıb tüzün cad. No:284

  Telefon:0312 3275751

  Kurabiye Kreş Ve Gündüz Bakımevi

  İletişim;

  Telefon:0312 490 13 27

  Adres:Sancak Mahallesi 524 Sok 4 - A

  Ankara - Çankaya

  Masallar Ulkesi Anaokulu (Dikmen)

  İletişim;

  Adres:Dikmen, Sokullu cd, Perçem sk, No: 10 Çankaya

  Telefon:

  Minik Kuşlar Anaokulu

  İletişim;

  Adres:Yıldızevler mh, 722.Sk, NO:5/A Çankaya,

  Telefon:0 312 439 29 82

  Mor Kedi Anaokulu

  İletişim;

  Telefon:0312 441 14 05

  Adres:Sancak Mah. Tiflis Cad. 211 Sk. No 5-A Yıldız

  Ankara - Çankaya

  Nesil Yuva

  İletişim;

  Telefon:0 312 222 30 91

  Adres:Azerbaycan Caddesi 3.Cadde No 45

  Ankara - Çankaya

  Neşe Erberk Anaokulu

  Genel Bİlgiler;

  Joyfull House, klasik anaokulu kavramından çok daha gelişmiş, yetenek geliştirmeye yönelik bir programa sahiptir. Okulumuzda çocuklarımızın gelişim özellikleri dikkate alınarak, 1,5 – 3 yaş Oyun grubu ( Play-Group ) ve 3 – 6 yaş rotasyon grubuna uygun karma eğitim programı (Milli Eğitim, Aktif Öğrenme, Gems, Scamper, Reggio Emilia ) uygulanır.

  Tüm çalışmalarımızda çocuklarımızın araştıran, sorgulayan, kendine güvenen, yaratıcı, yeteneklerinin farkında olan, yarınlara sevgi ve umutla bakan bireyler olmalarını hedefleriz.

  JOYFULL HOUSE’DA EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN İLK BASAMAĞI PLAY-GROUP’TA BAŞLIYOR…

  Temel alışkanlıkların ilk yılları olan 1.5 - 3 yaş döneminde izlenecek eğitim programlarını doğru planlamak ve uygulamak gerekir. Çocuk sosyal bir grup içerisinde kendini daha mutlu hisseder çünkü ihtiyacı olan pek çok deneyimi yaşıtlarıyla beraber, grupla hareket ederek öğrenir.

  v Çevresini izleyerek modeller, olumlu etkilenir, daha kolay ve hızlı öğrenir.

  v Arkadaşları ile birlikte oyun oynamaktan, yemek yemekten keyif alır.

  v Planlı ve düzenli eğitim alarak olumlu alışkanlıklar kazanır.

  v Eğlenerek ve gözlemleyerek tuvalet eğitimi alır.

  v Paylaşma ve yardımlaşmayı öğrenir.

  v Bu yaşlarda çocuklar isteklerinin olması konusunda sınırları zorlayıcıdır. Grup içinde ben değil, bizi fark eder.

  v Büyüdüğünü algılamaya başlar. Gelişimin en hızlı olduğu bu dönemde sosyal, duygusal, zekâ, dil gelişiminde, öz bakım ihtiyaçlarının karşılanmasında, okula gitmeyen yaşıtlarına göre daha ileri düzeyde farklılıklar gösterir.

  3 – 6 YAŞTA İLGİ VE YETENEK OYUN TADINDA NASIL GELİŞTİRİLİR?

  Okulumuzda eğitim çalışmaları rotasyon sistemiyle uygulanır.

  Uygun materyalle hazırlanmış sınıflarımızda, akademik olarak çocuk gelişimi eğitimi almış nitelikli sınıf öğretmenlerimizin yanı sıra konularında uzman branş öğretmenleri kadrosuyla yapılan etkinlikler :

  Yoga

  Mutfak Etkiliği

  Okuma-Yazma Çalışmaları

  Eğitici Oyun

  Anadili Etkinliği

  Ses eğitimi

  Müzik

  Matematik Etkinliği

  Kavram ve Yaratıcı Çalışmalar

  El Sanatları

  Proje Çalışmaları

  Dikkat Ve Algı Çalışmaları

  Drama

  Fen ve Doğa

  İngilizce

  Dans/bale

  Hareket Ve Koordinasyon

  İki haftada bir gözlem ve inceleme gezilerine gidilir.

  Her ayın ilk Pazartesi günü temalı partiler yapılır.

  Pazartesi günleri Oyuncak günü, çarşamba günleri Puzzle günü, cuma günleri Kitap günümüzdür.

  ACİL DURUMDA İLETİŞİM

  Okulumuzda resmi ve dini tatiller velilere yazılı duyuru (iletişim defteri) , sms ve e-mail yolu ile bildirilir. Olumsuz hava koşulları sebebi ile M.E.B.veya Valilik kararı ile alınan ani tatil kararları ise sms ve e-mail yolu ile duyurulur.

  Okul saatleri içerisinde oluşabilecek herhangi bir doğal afet durumunda çocuklarınızın okulda güvende olmaları için her şeyi yapacağımızdan lütfen emin olunuz. Siz velilerimiz ile en kısa sürede iletişim kurarak çocuğunuzun güvenli bir şekilde size teslim edilmesi okulumuz tarafından sağlanacaktır.

  GÜVENLİK:

  v Güvenlik kulübemizde güvenliğimizi sağlayacak tam gün elemanımız bulunmaktadır.

  v Sadece başvuru formunda belirttiğiniz isimlere çocuk teslim edilir.

  v Aile dışındaki akraba, yakın arkadaş gibi kişilere sizin onayınız olmadan gözlem amaçlı dahi çocuğunuzun izlenilmesine izin verilmez.

  SAĞLIK:

  v Merkezimizde tam zamanlı hemşire bulunur.

  v Tüm öğrenciler kendi doktorlarından rapor alarak kayıt olurlar.

  v Bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler evde dinlenir. Okul idaresine haber verilir.

  v Okula ilaç getirilecekse öğrencinin bulaşıcı hastalığı olmadığını belirten raporla birlikte getirilir.

  v Ciddi yaralanma durumunda size haber verilir ve öncelikle tercih ettiğiniz , yoksa en yakın sağlık kuruluşuna gidilir.

  v Aşırı öksüren, ateşli, yorgun ve halsiz olan çocuğunuz evde dinlendirilmelidir.

  HİJYEN:

  v Binamızın yerleri hijyen için uygun malzeme ile kaplıdır.

  v Tüm ziyaretçilerimizin galoş giymeleri gerekir.

  v Çocuklarımız yanlarında okul içinde giymek üzere yedek ayakkabı getirmelidir.

  v Tuvaletlerimiz dezenfektan ile temizlenir ayrıca kontrol edilir.

  v Günlük olarak mutfak personelinin vücut ve malzeme temizliği kontrol edilir.

  v Çocuklarımızın oyuncakları ve diğer kullandıkları malzemeler hijyen kurallarına uygun olarak temizlenir.

  BESLENME:

  v 09:30 –10:00 Kahvaltı

  v 12:00 – 12:30 Öğle Yemeği ( Play group)

  v 12:30 – 13:00 Öğle Yemeği ( 3-6 yas)

  v 15:00 – 15:30 İkindi Kahvaltısı

  v Yiyeceklerimiz ev tipi mutfağımızda günlük olarak aşçımız tarafından hazırlanır.

  v Menülerimiz çocukların günlük et, süt, tahıl, sebze, meyve ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.

  v Her gün mutlaka bir adet süt ürünlerinden öğrencilerimize verilir.

  v Öğrencilerimize içecek olarak ayran, süt, limonata, bitki çayı, komposto verilir.

  v Her gün mutlaka bir öğün meyve verilir.

  OKULDA YAPILAN ETKİNLİKLERİ NASIL TAKİP EDEBİLİRSİNİZ ?

  v Öğrenci iletişim defterlerine gün içinde yaşananlar, duyurular mutlaka yazılır.

  v Her yaş grubu öğretmeni yapılacak etkinlikleri belirten aylık mini program hazırlarlar.

  v Web sayfamızda, ayın konuları, yapılan etkinlikler, öğretmenimden mesajları size verilen şifre ile takip edebilirsiniz.

  v Veli –okul işbirliğiyle ‘veli katılım’ günleri planlanmaktadır. Sizler ile ortak olarak belirlediğimiz konularda öğrencilerimizle etkinlik yapmanız, deneyimlerinizi paylaşmanız öğrencilerimize farklı öğrenme yaşantıları kazandıracaktır.

  v Eğitim kadromuz yılda üç kez, öğrencilerimizin gelişimleri, yetenekleri hakkında sizleri bilgilendirme toplantıları yaparlar.

  v Okul psikoloğumuz 45 günde bir sizlerin belirlediği konularda eğitim semineri verir

  v Sizlere eylül ayında yıl içinde yapılan etkinlikleri gösteren çalışma takvimi verilir.

  JOYFULL HOUSE ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİMİZ :

  Joyfull House’da 12 ay süresince (milli, dini bayramlar, yeni yıl, valiliğin tatil uyarıları hariç) faaliyetlerimiz devam eder.

  Hafta içi 08:00-18:30 (açılış ve kapanış saatleri)

  Tam gün 08:00-19:00

  (sabah kahvaltısı+öğle yemeği+ikindi kahvaltısı+branş etkinliklerini kapsar)

  Yarım gün sabah 08:00-13:00 (sabah kahvaltısı+meyve saati+ öğle yemeği+ aktiviteler )

  Play Group uyum programında öğrencilerimiz için 20 saatlik paket program, 2 yarım, 2 tam, 3 yarım, 3 tam, 5 yarım, 5 tam gün seçenekleri vardır.

  3 yaş 5 yarım ya da 5 tam gün , 4–6 yaş ise 5 tam gün okula devam etmelidir.

  İsterseniz Hafta Sonları, çocuğunuz yeteneğine uygun drama, bale, sanat gibi hobi kurslarına katılabilir.

  Hafta Sonları , çocuğunuzla unutamayacağınız bir doğum günü yaşamak isterseniz sizlere alteatifli temalı paketler sunabiliriz.

  REHBERLİK HİZMETLERİMİZ :

  v Rehberlik programımızın temel amacı , veli ve öğretmenler ile işbirliği yaparak öğrencilerin kişilikleri doğrultusunda bütünsel gelişimlerini gözlemlemek ve desteklemektir.

  v Okulumuzda tam zamanlı Çocuk Psikoloğu çocuklara, öğretmenlere ve ailelere danışmanlık eder.

  v Sınıflarda gözlem yaparak her çocuğun gelişimi hakkında öğretmen ve veliye geri bildirimlerde bulunur.

  v Okulumuza yeni başlayan öğrencilerin yumuşak bir geçiş ile katılımını sağlayarak bu dönemdeki öğrenciye ait bilgiyi aile ile paylaşır.

  v 45 günlük dönemlerde , velilerin en çok merak ettiği konularda seminerler verir.

  SERVİS HİZMETLERİMİZ :

  v Servis araçlarımız anaokuluna özel tasarlanmış olup anaokulu öğrencilerine özel kemerlerle donatılmıştır.

  v Öğrencilerimiz servislerimizde servis hostesi eşliğinde seyahat ederler.

  v Sabah –Öğle –Akşam servis hizmetlerimiz bulunmaktadır.

  v Velilerimiz servis araçlarındaki gün ve saat değişikliklerini okul sekreterine bildirirler.

  İletişim;

  Adres:Oran, Zekai Apaydın sk, NO:18 Çankaya,

  Telefon:0 312 490 64 28

  Oyun Akademisi

  Hakkımızda;

  OYUN AKADEMİSİ Çankaya'da Hoşdere Caddesinde faaliyet gösteren toplam 550m2 kapalı alana, 100m2 açık alana sahip bir eğitim kurumudur. Kurumumuz çalışan anne-babaları hedefleyerek 08:00–18:30 çalışma saatlerinde hizmet verir.

  Hafta içi programı, kahvaltı sonrası jimnastik ile başlar. Kahvaltı sonrası çocuklar aktivite sınıflarında oyun tadındaki eğitimlere katılırlar. Her yaş grubu, kendi yaş programına göre gün içinde 45 dakikalık sürelerle dönüşümlü jimnastik, resim, seramik, drama, dans-bale, müzik, piyano (birebir) fen-matematik, anadil, kitap okuma ve oyun çalışmaları yaparlar. Branş dersleri uzman eğitmenlerle uygulanmaktadır. Derslerin tümüne öğrencilerimiz dahil edilir. Ek ders ücreti adı altında veliden herhangi bir ödeme talep edilmez. (Piyano Hariç)

  “Uygun olmayan hava yoktur, uygun olmayan kıyafet vardır” sloganımızdan yola çıkarak her gün bahçe zamanı vardır. Yemeklerimiz günlük taze sebze ve meyvelerden oluşan besinler ile ev tipi mutfakta hazırlanır. Eğitimcilerimiz akademik olarak çocuk gelişimi eğitimi almaları yanı sıra, yıl içinde periyodik aralıklar ile hizmet içi eğitim alırlar. Okulumuzda tam zamanlı psikologumuz bulunmaktadır. Yıllık ünite konularını destekleyici geziler yapılır. Yaz döneminde (Haziran -Ağustos) “Yaz Programı” uygulanır.

  0-2 yaş bebek grubunun 3–5 yaş çocuklardan ayrı bir programı bulunmaktadır. Beslenme ve eğitim programları diğer gruplara göre farklıdır. Doğum günü partileri okulumuzda bizim tarafımızdan hazırlanır ve kutlanır. Aileye fotoğraf ve Cd olarak görüntüler aktarılır. Ailenin partiye katılması kurum tarafından uygun görülmemektedir.

  Uyku Saati: Uyku saatimiz 13.00–15.00 arasıdır.Öğretmenlerimiz, uyku esnasında çocuklarımıza refakat etmektedir. Uyku odamız ve yemek salonumuz hava temizleme cihazları ile düzenli olarak steril edilmektedir.Uyumak istemeyen ya da erken uyanan çocuklarımız sınıfında öğretmeniyle serbest zaman faaliyetlerine devam etmektedir.

  Etkinlik Dersleri: Dersler,alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Etkinlik Derslerimiz; Bale, Satranç, Ritmik Jimnastik, Drama, Müzik, Piyano, El sanatları, Resim-Seramik, Müzik, olarak belirlenmiştir.

  Güvenlik: Okulumuz, çocuklarımızın güvenliği göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Okulun etrafı tamamen çevrili ve korunaklıdır. Okul içi ve dışı kapalı devre kamera sistemi 24 saat kontrol edilmektedir.

  Yemeklerimiz: Okulumuzda mevsime göre aylık düzenlenmiş yemek listeleri hazırlanıp sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemekler okul aşçımız tarafından, okulumuzun mutfağında yapılmaktadır. Alışverişler günlük yapılmakta ve markalı ürünler kullanılmaktadır. Bulaşıklar, bulaşık makinesinde yıkanmaktadır.Yemek takımları porselen bardak ve kupalar camdır.

  Temizlik: Görevlimiz tarafından, kreşlere uygun temizlik malzemeleri ile her gün yapılmaktadır.

  Servisimizde servis öğretmeni bulunmakta, çocuklarımız öğretmen eşliğinde teslim alınmakta ve bırakılmaktadır.

  EĞİTİM;

  Temel olarak amacımız, öğrencilerimizin okulumuzda mutlu olmasını sağlamaktır. Her türlü kaygıdan arınmış, fiziksel ve duygusal tüm ihtiyaçları karşılanmış, sevildiğini hisseden çocuk mutlu olur. Ve ancak bu şekilde sunduğunuz zengin uyarıcılarla verdiğiniz kaliteli eğitime olumlu yanıt verirler. 0–6 yaş dönemi bireyin gelişiminde temel yapı taşlarının oluşması sebebiyle büyük önem taşır. Okul öncesi dönemin insan yaşamında en önemli yıllar olduğu tartışmasız bir gerçektir. Bu dönem yalnızca çocuğun biyolojik gereksinimlerinin karşılandığı bir dönem değildir. Bedensel, duygusal, zihinsel, sosyal, dil ve kişilik gelişimleri açısından en hızlı gelişimin yaşandığı yıllardır. Birey bu yıllarda edindiği kazanımlar sonucunda temel karakterini oluşturur. Bu yıllarda ne kadar çeşitli uyarıcıya maruz kalırlarsa beyinlerindeki nöronlar arası bağlar çoğalacak ve sağlamlaşacak, ileride öğrenmeleri o kadar kolaylaşacaktır.

  Yarının büyükleri geleceğimizin en büyük güç ve enerji kaynaklarıdır. Bu nedenle çocuklarımıza verilecek okulöncesi eğitimin;

  - Onların yaratıcılıklarını artıran,

  - Bağımsız düşünebilme ve davranabilme becerisini kazandıran,

  - Özgüven geliştirebilmelerine zemin hazırlayan,

  - Güçlü ve tam donanımlı bir şekilde ilköğretime hazırlayan,

  - Okulöncesi eğitimdeki temel ilkelerin göz önünde bulundurulduğu bir eğitim programı ile gerçekleşmesi gereklidir.

  EĞİTİM YÖNTEMİ

  Okulumuzda yapılan etkinlikler çocukların keyif alacağı çeşitli oyunlarla verilir. Eğitim etkinliklerimiz sırasında öğrencilerimiz;

  - Bol takdir

  - Beğeni ve

  - Sözel ödüller ile güdülenir.

  Oyun çağının keyfini bozmadan, öğrenmeyi oyun tadında desteklemek, Bilgi yüklemek değil, ufuk genişletmek, beceri geliştirmek, yetenekleri ortaya çıkarmak, Temel kişilik özelliklerini sağlam esaslara oturmak en büyük hedefimizdir. Bu amaçla Her eğitim yılı başında yapılan veli toplantımızda, çocuklarımız için hazırlanmış olan plan ve programlarımızın;

  - Ne şekilde ve hangi amaç için hazırlandığı,

  - Uygulama tekniklerimiz,

  - Öğrenciden beklenen davranış modelleri,

  - Velimizin okulda verilen programı destekleme metodları ayrıntılı olarak açıklanır.

  Çağdaş anlamda bir okulöncesi eğitim kurumunda uygulanan eğitim programının bu dönem çocuklarının gelişim özelliklerine uygun programlar olması gerekmektedir.Ayrıca, okulumuzda müfredata ek olarak her yaş grubuna ayrı hazırlanmış Özel Etkinlik Planlarımız uygulanmaktadır.

  EĞİTİM PROGRAMIMIZ NASIL UYGULANIR?

  Yıllık planlarımız aylık periyotlar halinde ayrılır ve uygulanır. Öğrencilerimizin kazandırılması gereken davranışları gösterebilmelerine olanak sağlayacak özel eğitim ortamları hazırlanır. Her gün yapılacak etkinlikler grup öğretmenlerince ayrılarak günlük planlar oluşturulur. Günlük planlarımızda:

  - Serbest zaman etkinliği,

  - Oyun ve hareket,

  - Drama,

  - Müzik çalışmaları,

  - Türkçe dil etkinlikleri,

  - Sanat etkinlikleri,

  - Fen ve matematik etkinlikleri,

  - Özellikle 5 ve 6 yaş grupları için okuma yazmaya hazırlık etkinlikleri gibi çalışmalar bulunmaktadır.

  YABANCI DİL EĞİTİMİ

  Neden yabancı dil?

  Araştırmalar insan beyninin 6 yaşına kadar tüm önemli gelişmesini tamamladığını kanıtlamıştır. Çocuk, hayatının ilk 6 yılında hayata dair gerçekleri ve bilgileri alır ve bunları hafızasında depolar. Çocuğun beyni, uygun bilgi verilerek geliştirilebilir. Çok küçük yaşta ikinci bir dil öğrenmek çocuğun beynindeki duygusal bölge ve zekaya giden yolları geliştirir. Dil öğrenimi sırasında yaşanan birçok zorluğa rağmen bir veya daha fazla dili çocuk 3 yaşından daha erken yaşta öğrenebilir. Doğru bir metotla sunulduğu takdirde yabancı dil öğrenimine ne kadar erken yaşta başlanırsa, öğrenme o kadar kolay ve doğal olur. Ne kadar geç başlanırsa, ana dili gibi konuşan birinin gramer hâkimiyeti ve aksanına sahip olması o kadar zorlaşır. Erken yaşta İngilizce öğrenimi, çocuğun sonraki öğrenim ve meslek hayatında başarılı olmasını sağlayacaktır.

  Kreşimizde İngilizce ve Türkçe paralel eğitim yapılmakta, verilen İngilizce eğitim ile yabancı dil öğreniminin temellerini atılmaktadır. Hedefimiz, öğrencilerimize kendi konuştukları anadil dışında başka bir yabancı dilin varlığını fark ettirme ve İngilizce öğrenmeleri için gerekli ilgiyi uyandırmaktır. İngilizce eğitimi, çocukların görsel ve işitsel algılarına göre yarım gün İngilizce, yarım gün Türkçe olarak planlanmıştır. Birbirini destekler nitelikte hazırlanan Türkçe ve İngilizce eğitim programlarının amacı, öğrencilerin kendi ana dilinde tanışıklık kurduğu kavram ve sözcükleri, yabancı bir dilde de anlayabilmesidir.

  İngilizce dil eğitimi kelime, nesne, oyun, şarkı, yarışma, günlük hayatta sık kullanılan basit cümleler ve değişik faaliyetlerle desteklenerek, yaparak, yaşayarak kavratılmaktadır. İngilizce dersleri boyunca Türkçe konuşmayan İngilizce öğretmenimiz çocuklarla jest, mimik ve oyunlar yoluyla kavramları kendi dillerinde eşleştirmelerini öğretmekte ve ikinci bir dile olan algılarını güçlendirmektedir. Her yaş grubuna farklı seviye ve yöntemler uygulanmakta böylelikle öğrencilerin kendi dil gelişimlerine zarar verilmesi önlenmektedir. Eğitimimizde BBC KİDS ENGLİSH ZONE eğitim seti kullanılmaktadır.

  İletişim;

  Adres:Hoşdere Cd, Yukarı Ayrancı , No:36/B-4 Çankaya

  Telefon:0 312 427 87 05

  Önsel Paylaşım Yuva

  İletişim;

  Telefon:Sinan cad no 120 ilker

  Adres:

  Ankara - Çankaya

  Pırıltı Adası Anaokulu

  Mekanlarımız;

  3 katlı olan binamız,zemin ve yapı olarak depreme dayanıklılık raporuna haizdir.

  Sınıflarımız 6-8-10-15-20 kişi olarak yaş grubuna ve sınıf genişliğine göre değişmektedir..Okulumuz geçen yıl baştan aşağı tadilata girip yenilendi.Web sitemizde yenilendiğinden ayrıntılı tanıtım ve fotoğraflar kısa zamanda yüklenecektir

  Eğitim İlkelerimiz ;

  PARILTI YUVA ANAOKULU olarak felsefemiz, öğrencilerimizin her birinin farklı bir birey olduğu gerçeğinden hareketle; onlara sevgiyi, paylaşmayı, araştırmayı, öğrenmeyi öğretmektir. Bu felsefe doğrultusunda çocuklarımız araştıran, sorgulayan, değerlendiren, kendi fikirlerini ve haklarını savunan, girişimci, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, sosyal birer birey olacaklardır. Bu amaç doğrultusunda okulumuzda Türk Milli Eğitim müfredatı dahilinde; Montessori, High Scope, Orff ve çoklu zeka yaklaşımlarının milli ve manevi değerlerimizle sentezinden oluşan, yaparak-yaşayarak, aktif bir şekilde öğrenmeyi temel alan bütünleşik bir eğitim programı uygulanmaktadır.

  Montessori programı; Çocuk merkezlidir ve çocuğu olduğu gibi kabul eder.Çocuk kendi içinde varolan öğrenme dürtüsünden hareketle kendini öğrenmeye doğru yönlendirir.Öğretmenin rolü öğrenen kişinin ihtiyaçlarına duyarlı bir ortam oluşturmaktır.Öğretmen ortamı hazırlar, etkinliği yönlendirir ve çocuğa uyarıcıyı sunar.Öğrenen çocuktur, kendi ilgi alanına göre çalışmalar seçer ve kendi özgürlüğünün farkına varır. Zamanla kendine güven duymaya başlar ve bağımsızlık duygusu gelişir.

  High-Scope; Planlayarak-yaparak-değerlendirerek öğrenmektir. Bu süreç, çocukların yapacaklarıyla ilgili planlarını dile dökmelerini, bunları gerçekleştirmelerini ve yaptıkları hakkında akıl yürütebilmelerini sağlar.

  Orff yaklaşımı; Çocukların kendi gelişimlerini müziği kullanarak ortaya çıkarmalarına yardımcı olur. Bu yaklaşımda çocuklar yaparak-yaşayarak, keşfederek kendi yetenekleri doğrultusunda öğrenirler. Temel materyaller olarak şiir, şarkı, tekerleme, oyun ve dans kullanılır. Bu materyaller elde varolanlar olabileceği gibi çocukların kendi yaratıcılıklarını kullanarak yarattıkları materyaller de olabilir. Orff sistemindeki "anında üretme" ilkesi ile çocuk kendini sürekli aktif ve yaratıcı bir ortamın içinde bulur.

  Kolayca farkedileceği gibi; Her üç sistemin de kendi içinde doğru yaklaşımları vardır. Hiçbirinden tamamen vazgeçilemez. Ama unutulmaması gereken şey, eğitim sistemini oluştururken" Çocuğun içinde yaşadığı kültür ile güncel gelişmelerin de dikkate alınması " gereğidir. Zira kendi kültürünün moral değerlerini okulda öğrenemeyen çocukta bir ikilem, bir çatışma oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenledir ki; PARILTI YUVA ANAOKULU' nun yaklaşımı bu üç sistemin milli kültürümüze ve evrensel değerlere uygun bir şekilde uyarlanmasıdır.

  Okulumuz Genel İşleyiş ;

  1.Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel anaokulu statüsünde olduğundan,her yıl Devlet anaokulları gibi eylülde eğitim yılına başlar,haziranda tamamlar.(yaklaşık10 ay)

  2.Okulumuzun normal eğitim saatleri:09.00-17.00 arasıdır.Ancak çalışan velilerimiz için okulumuz,nöbetçi öğretmen nezaretinde 07.00-19.00 arası açık tutulur.

  3.Hafta sonu tatili Cumartesi-Pazar günleridir.Sömestr tatilinde , resmi tatil günlerinde ve kış mevsiminde olabilecek kar tatillerinde M.E.B-devlet anaokulları ile aynı uygulama yapılır,bu durum okul ücretlerini etkilemez,hiçbir indirim yapılmaz.Ancak özel sektörde çalışan anneler için resmi tatil uygulaması sınırlı uygalanır,ihtiyaca göre nöbetçi öğretmen nezaretinde okul açık tutulur.Kendi isteğiyle yada hastalık nedeniyle okula gelinmeyen günler içinde herhangi bir ücret indirimi yapılamaz.Ancak uzun süreli ara vermek isteyen öğrenci velimiz,konuyu okul idaresiyle görüşebilir.

  4.Herhangi bir nedenle okuldan ayrılmak isteyen öğrenci (veli)idareye başvurarak,çıkış belgesi imzalar ve ilişiğini keser,hizmet alınan günlerin hesabında iskontosuz tarife uygulanarak,kalan bakiye(varsa) kapatılır...Kırtasiye ücretlerinde geri ödeme yapılmaz.

  5.Okulumuz normal eğitim dönemi(eylül-haziran) sonrasında yaz okulu uygulamasına geçer. Yaz okulu için ücretler yeniden belirlenir.

  6.Bulaşıcı hastalık halinde mutlaka okula haber verilmelidir.Hasta çocuklar okula kabul edilmezler.

  7.Velilerin öğretmenle eğitim saatleri içinde telefon görüşmesi yapması,idaremizce uygun görülmemektedir.Önemli hususlarda idareye not bırakılır.Öğretmen –veli tlf.görüşmesi saat :17.00-18.00 arası yapılabilir.Acil durumlarda ise,Nuriye Kılıç(kurucu-müdür) her zaman aranabilir.Cep tel:0533 337-38-75 *0533 360 94 66.

  8.Okulumuzda kamera hizmeti olduğundan,veliler çocuklarını sınıfta iken izlemek istediklerinde okula gelerek dahili kameradan yararlanabileceklerdir.

  10.Okul servisimiz öğrenciyi 1 dk.dan fazla beklemeyecek,veli belirtilen saatten birkaç dakika önce yola çıkarak servise hazır bekleyecektir.Bu nedenle,servisi kaçıran öğrencilerden okul idaresi sorumlu değildir.

  11.Okul ücretlerini sözleşmede belirtilen tarihlerde yapmayan velilere yazılı/sözlü hatırlatma yapılır. Okul ücretini 10 gün geciktiren ve idareye makul bir açıklama yapmayan velilerimize sunulan eğitim ve servis hizmeti,ikinci bir uyarı yapmadan kesilebilecektir.

  12.Çocuklarını kendi getirip götüren velilerimizin, sözleşme yapılan saatleri aşmamaları önemle rica olunur.

  13.Peşinatla birlikte 1 defaya mahsus yıllık kırtasiye ücreti alınır.

  14.Ayda en az 1 kez düzenlenen gezi,sinema,tiyatro v.s etkinlikler ve yıl sonu müsameresi için ayrıca ek ücret alınır.

  İletişim ;

  Telefon:0312 495 02 93

  Adres:4.etap 2.kısım kamelya sokak s-94

  Ankara - Çankaya

  Rota Çocuklar Anaokulu

  Hakkımızda;

  ROTA ÇOCUKLAR Çukurambar okulumuz 1000m² kapalı, 200m² açık alanı ile fiziksel mekanın eğitim üzerine etkilerini bilerek projelendirilmiş bir binaya sahiptir. Okullarımız bünyesinde bulunan atölyelerde, çocuklarımızın ilgi alanlarına göre düzenlenmiş bir sistem mevcuttur. Rotasyon işleyişi sayesinde gruplar gün içerisinde mekan ve etkinlikleri belirlenmiş süreler doğrultusunda dönüşümlü olarak kullanırlar. ROTA ÇOCUKLAR Çukurambar’da atölyeler zengin eğitim araç-gereçleri ile, çocukların isteğine bağlı olarak değişime açık mekanlar şeklinde tasarlanmıştır. Bu atölyeler;

  • Gündelik Yaşam Atölyesi

  • Matematik Atölyesi

  • Kavram ve Bilim Atölyesi

  • Sanat Atölyesi

  • Kütüphane

  • Dil Atölyesi

  • Mutfak Atölyesi

  • Görsel Sunum Atölyesi

  • İngilizce Atölyesi

  • Doğa Atölyesi

  • Sosyal Yaşam Atölyesi

  • Mutfak Atölyesi

  • Rota Bulvarı olarak adlandırılır

  Eğitim;

  ROTA ÇOCUKLAR’ın temel hedefi; çocuklarımızı gündelik yaşamdan ayırmadan, onların deneyimlerinden faydalanarak ve gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan ortamlar aracılığıyla temel becerileri kazandırmaktır. Bu ortamların yaratılma sürecinde esas alınan kriter ilgi ve öğrenme gereksinimleridir. Eğitimciler tarafından tespit edilen ve çocuklara ait olan anekdotlar sayesinde belirlenen konular projelendirilerek planlı bir uygulamaya dönüştürülmektedir. Proje temelli bir eğitim yaklaşımının temel amacı; hem çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz temel becerilere ulaşma hem de kültürel farkındalıklarını arttırmaktır. Proje temelli çalışmalar ile çocuklara soru sorma,cevap verme,bulduğu cevapları deneme ve en doğru olan seçecek üzerinde karar verme fırsatı tanınır. ROTA ÇOCUKLAR olarak; dünyada uygulanan farklı eğitim anlayışları incelendiğinde çocukların doğal gelişim süreçlerine en uygun ve kendi kültürümüze uyarlayabildiğimiz alternatif eğitim modellerinden esinlenerek hazırlanan uygulamalar sayesi

  nde doğa merkezli BİLİM ve SANAT tarafı gelişmiş çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

  Hakkımızda;

  Adres:Çukurambar, Kızılırmak Mh, 1425. Cd, 1434. Sk, NO: 3/36 Çankaya

  Telefon:0312 286 56 86

  Sevimli Bahçe Anaokulu

  İletişim;

  Adres:BİLKENT BAHÇE KONUTLARI, BİLKENT-3 , NO:126 Çankaya,

  Telefon:0 312 266 42 34

  Sevgi Masalı Anaokulu

  Hakkımızda;

  Misyonumuz

  Kökü sevgiye dayanmayan hiçbir eğitim başarıya ulaşamaz. Sevgi yuvalarında yavrularımızın yüreklerini sevgiyle suluyor, beyinlerini bilgi ile besliyoruz. Dileğimiz birer sevgi bahçesi olan kurumlarımızda her renkten şefkat tomurcuklarının açılmasına destek olmaktır.

  Vizyonumuz

  Her çocuğun bir diğerinden farklı özelliklere sahip olduğunu göz önünde bulundurarak fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimlerini sağlamak.

  Özgüveni yüksek, özgür düşünen, yaratıcı, keşfetmekten ve öğrenmeden zevk alabilen, yaparak-yaşararak öğrenen, kendisine ve insanlara Saygılı, yeniliklere açık, ülkemizin yarınlarına hizmet edecek mutlu çocuklar yetiştirmektir.

  Özdeğerlerimiz

  Özgün, üretici, sevgi dolu bir ortamda;

  Öz güvenin gelişmesine katkıda bulunmak.

  Öğrenmeye ilgi uyandırmak ve sevdirmek

  >Bilişsel, sosyal, duygusal, fiziksel,dil ve psikomotor gelişimini desteklemek

  Atatürk ilkeleri doğrultusunda milli değerlere sahip çıkmak

  Özgün düşünceye saygılı ve kendi düşüncelerini de özgürce ifade edebilen

  Her türlü yeniliğe uyum sağlayabilen araştırmacı ve katılımcı

  İçinde yaşadığı çağın tüm olanaklarını kullanarak geleceğe yön verebilen bireyler olmaları yolunda ilk temelleri atmak

  Çağdaş düşünebilen üreten araştıran duyarlı ve insiyatif kullanabilen bireyler yetiştirmek

  Yöntemimiz

  Çocuklarımızın sadece gelecekte ne olacağı değil, bugün de bir birey olduğunu düşünmek.

  Çocuklarımızı sevmek, değer vermek.

  Çocuklarımızı dinlemek.

  Çocuklarımızın çabalarına saygı göstermek.

  Çocuklarımıza karşı koruyucu değil kollayıcı olmak.

  Çocuklarımızın olumlu yönlerini destekleyip, olumsuzlukları sevgi ile yok etmek.

  Çocuklarımızın eğlenerek, oynayarak öğrenmelerini sağlamak.

  Çocuklarımıza uyguladığımız tüm eğitim yöntemlerinin bilimsel tabanlı olmasını sağlamak.

  Çocuklarımızın zekâlarının sürekli gelişmekte olduğunu ve enerjik yapılarını göz önünde bulundurarak alanımızdaki tüm eğitim modellerinden sentezlenen bir programı, renkli aktivitelerle onlara sunmak.

  Program ve uygulamaların yetkin ve uzman kadrolarca yapılmasını sağlamak.

  Kaliteden asla ödün vermemek.

  SloganımızSevgi alıp, sevgi veriyoruz

  Sevgiyi ekmeğimize katık yapıyoruz

  Bulut bulut, sağanak sağanak

  Sevgi akıtıyoruz.

  İletişim;

  Adres:Balgat, Ziyabey cd, 23. sk, No: 2 Ankara

  Telefon:0 312 284 87 00

  Sevgi Fidanı Anaokulu

  Hakkımızda;

  Misyonumuz

  Kökü sevgiye dayanmayan hiçbir eğitim başarıya ulaşamaz. Sevgi yuvalarında yavrularımızın yüreklerini sevgiyle suluyor, beyinlerini bilgi ile besliyoruz. Dileğimiz birer sevgi bahçesi olan kurumlarımızda her renkten şefkat tomurcuklarının açılmasına destek olmaktır.

  Vizyonumuz

  Her çocuğun bir diğerinden farklı özelliklere sahip olduğunu göz önünde bulundurarak fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimlerini sağlamak.

  Özgüveni yüksek, özgür düşünen, yaratıcı, keşfetmekten ve öğrenmeden zevk alabilen, yaparak-yaşararak öğrenen, kendisine ve insanlara Saygılı, yeniliklere açık, ülkemizin yarınlarına hizmet edecek mutlu çocuklar yetiştirmektir.

  Özdeğerlerimiz

  Özgün, üretici, sevgi dolu bir ortamda;

  Öz güvenin gelişmesine katkıda bulunmak.

  Öğrenmeye ilgi uyandırmak ve sevdirmek

  >Bilişsel, sosyal, duygusal, fiziksel,dil ve psikomotor gelişimini desteklemek

  Atatürk ilkeleri doğrultusunda milli değerlere sahip çıkmak

  Özgün düşünceye saygılı ve kendi düşüncelerini de özgürce ifade edebilen

  Her türlü yeniliğe uyum sağlayabilen araştırmacı ve katılımcı

  İçinde yaşadığı çağın tüm olanaklarını kullanarak geleceğe yön verebilen bireyler olmaları yolunda ilk temelleri atmak

  Çağdaş düşünebilen üreten araştıran duyarlı ve insiyatif kullanabilen bireyler yetiştirmek

  Yöntemimiz

  Çocuklarımızın sadece gelecekte ne olacağı değil, bugün de bir birey olduğunu düşünmek.

  Çocuklarımızı sevmek, değer vermek.

  Çocuklarımızı dinlemek.

  Çocuklarımızın çabalarına saygı göstermek.

  Çocuklarımıza karşı koruyucu değil kollayıcı olmak.

  Çocuklarımızın olumlu yönlerini destekleyip, olumsuzlukları sevgi ile yok etmek.

  Çocuklarımızın eğlenerek, oynayarak öğrenmelerini sağlamak.

  Çocuklarımıza uyguladığımız tüm eğitim yöntemlerinin bilimsel tabanlı olmasını sağlamak.

  Çocuklarımızın zekâlarının sürekli gelişmekte olduğunu ve enerjik yapılarını göz önünde bulundurarak alanımızdaki tüm eğitim modellerinden sentezlenen bir programı, renkli aktivitelerle onlara sunmak.

  Program ve uygulamaların yetkin ve uzman kadrolarca yapılmasını sağlamak.

  Kaliteden asla ödün vermemek.

  SloganımızSevgi alıp, sevgi veriyoruz

  Sevgiyi ekmeğimize katık yapıyoruz

  Bulut bulut, sağanak sağanak

  Sevgi akıtıyoruz.

  İletişim;

  Adres:Gündoğdu Mh, Fidan Sk, No: 22/1 Çankaya,

  Telefon: 312 362 66 07

  Sevgi Sel Anaokulu

  Hakkımızda;

  Misyonumuz

  Kökü sevgiye dayanmayan hiçbir eğitim başarıya ulaşamaz. Sevgi yuvalarında yavrularımızın yüreklerini sevgiyle suluyor, beyinlerini bilgi ile besliyoruz. Dileğimiz birer sevgi bahçesi olan kurumlarımızda her renkten şefkat tomurcuklarının açılmasına destek olmaktır.

  Vizyonumuz

  Her çocuğun bir diğerinden farklı özelliklere sahip olduğunu göz önünde bulundurarak fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimlerini sağlamak.

  Özgüveni yüksek, özgür düşünen, yaratıcı, keşfetmekten ve öğrenmeden zevk alabilen, yaparak-yaşararak öğrenen, kendisine ve insanlara Saygılı, yeniliklere açık, ülkemizin yarınlarına hizmet edecek mutlu çocuklar yetiştirmektir.

  Özdeğerlerimiz

  Özgün, üretici, sevgi dolu bir ortamda;

  Öz güvenin gelişmesine katkıda bulunmak.

  Öğrenmeye ilgi uyandırmak ve sevdirmek

  >Bilişsel, sosyal, duygusal, fiziksel,dil ve psikomotor gelişimini desteklemek

  Atatürk ilkeleri doğrultusunda milli değerlere sahip çıkmak

  Özgün düşünceye saygılı ve kendi düşüncelerini de özgürce ifade edebilen

  Her türlü yeniliğe uyum sağlayabilen araştırmacı ve katılımcı

  İçinde yaşadığı çağın tüm olanaklarını kullanarak geleceğe yön verebilen bireyler olmaları yolunda ilk temelleri atmak

  Çağdaş düşünebilen üreten araştıran duyarlı ve insiyatif kullanabilen bireyler yetiştirmek

  Yöntemimiz

  Çocuklarımızın sadece gelecekte ne olacağı değil, bugün de bir birey olduğunu düşünmek.

  Çocuklarımızı sevmek, değer vermek.

  Çocuklarımızı dinlemek.

  Çocuklarımızın çabalarına saygı göstermek.

  Çocuklarımıza karşı koruyucu değil kollayıcı olmak.

  Çocuklarımızın olumlu yönlerini destekleyip, olumsuzlukları sevgi ile yok etmek.

  Çocuklarımızın eğlenerek, oynayarak öğrenmelerini sağlamak.

  Çocuklarımıza uyguladığımız tüm eğitim yöntemlerinin bilimsel tabanlı olmasını sağlamak.

  Çocuklarımızın zekâlarının sürekli gelişmekte olduğunu ve enerjik yapılarını göz önünde bulundurarak alanımızdaki tüm eğitim modellerinden sentezlenen bir programı, renkli aktivitelerle onlara sunmak.

  Program ve uygulamaların yetkin ve uzman kadrolarca yapılmasını sağlamak.

  Kaliteden asla ödün vermemek.

  SloganımızSevgi alıp, sevgi veriyoruz

  Sevgiyi ekmeğimize katık yapıyoruz

  Bulut bulut, sağanak sağanak

  Sevgi akıtıyoruz.

  İletişim;

  Adres:Dikmen, İlker Mh, 752.Cd (1. Cd), No: 18 Çankaya

  Telefon:0312 482 57 67

  Sevinç Abla Okul Öncesi Eğitim Kurumları

  İletişim;

  Adres:Mebusevleri, İller Sk, No: 24 Çankaya,

  Telefon:0312 222 64 63 - 223 64 44

  Sudoku Anaokulu

  Fiziksel Koşullar;

  •Veli kamera izleme odası

  •Nanoteknoloji ile üretilmiş mikrop ve toz barındırmayan halı ve koltuk döşemeleri

  •EHS kurallarına uygun sivri köşeleri bulunmayan masa ve sandalyeler, tehlike oluşturmayan prizler, elektrik düğmeleri ve kapı kolları

  •Her yaş grubuna uygun oyuncağın bulunduğu geniş, ferah, kapalı oyun alanları

  •FIFA onaylı çim halı kaplı açık oyun alanı, kum havuzu

  •Tam teşekküllü revir (hasta başı monitörü, duş kabini, ecza dolabı, sedye vs.)

  •Sesli, müzikli, eğitici, öğretici ve eğlendirici kitaplarla donatılmış kütüphane

  •Eğitsel oyunlarlar ile desteklenmiş bilgisayar laboratuvarı

  •Anfi sinema

  •Yaş gruplarına göre düzenlenmiş sınıflar

  •Çocuklar için özel üretilmiş lavabo ve tuvaletler

  Eğitim Sistemimiz;

  Her çocuk tıpkı parmak izleri gibi birbirine benzerlik göstermekle beraber, birbirinden farklı yani tektir. Her birey yaşama tutunmak için farklı bir yol arayışındadır. Bu arayış içinde kimi zaman bir yol gösterene ihtiyaç duyulur. Hayatın erken dönemlerinde çocuğun yol göstericisi genellikle ailesiyle birlikte anaokulu öğretmenidir. Bu da bize okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermektedir.

  Günümüzde okul öncesinde kullanılan birçok eğitim yaklaşımı bulunmaktadır. Her birinde de çocuk için gerekli ve birbirinden farklı unsurlar vardır. SUDOKU ANAOKULLARI uyguladığı eğitim sisteminde, bu bilinçle eğitilmiş, yol gösterici bir eğitim kadrosu ile çocuğun kendi başına yaşama tutunabilen, karşılaştığı problemleri kendi yöntemleriyle çözebilen, duygu ve düşüncelerini ifade edebilen, başkalarının fikirlerine saygı duyan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşma yolunda da MONTESSORİ, HIGH SCOPE, PROJE TABANLI EĞİTİM ve ÇOKLU ZEKA gibi önemli eğitim yaklaşımlarını birleştiren bir eğitim sistemi oluşturulmuştur.

  İletişim;

  Adres: Yıldızevler Mahallesi 4. cadde 717. Sokak (Eski 82. Sokak) No: 8 Çankaya - Ankara

  Telefon:0312 438 45 41 & 0312 438 45 61

  Şen İkizler Anaokulu

  Okulumuz;

  Eğitim Ortamımız...

  Okulumuz 1000 m2 kapalı alan ve kendisine ait 2 bahçeden oluşmaktadır. Eğitim ortamımız Internet ortamından izlenebildiği gibi, dışarıdan da gözlenebileceği şekilde düzenlenmiştir.

  Sınıflarımız (Oyun Odalarımız):

  “Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi” branşlarından mezun eğitimcilerimizin görev aldığı, geniş, aydınlık, ferah ve her türlü ihtiyaca cevap veren “6“oyun odası’ndan (derslik) oluşmaktadır.

  Spor Salonu:

  Beden Eğitimi- Jimnastik ve Halk oyunlarının rahatça verilmesine olanak verecek şekilde düzenlenmiştir.

  Çocuk Atölyesi: Görmek, yapmak, uygulamak öğretim tekniklerinin önemli ilkelerindendir. Şenikizler çocuk atölyesi belirtilen anlayışa olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

  Hobi Odaları ; Çocuklarımızın hobilerini gerçekleştirmesine olanak sağlayacak 3 odamız mevcuttur.

  Mutfak:

  Okulumuz bünyesinde hazırlamış olduğumuz mutfağımızda, yemeklerimiz diplomalı aşçımız ve iki yardımcısı tarafından tarafından yapılmaktadır.

  Yemek Salonu;

  Çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerini sağlamak ve doğru yemek alışkanlıklarını desteklemek için düzenlenmiştir.

  Drama ve Görsel Eğitim Odası;

  Drama etkinliği ve film gösterimi yaptırılmaktadır.

  Çocuk Atölyesi:

  Çocuklarmızın yaratıcıklarını kullandıkları atölyemiz.

  Uyku Odaları:

  Çocukların uyuması zorunlu olmayıp, uyumak isteyen çocuklarımızın rahatça uyumalarına olanak sağlayacak şekilde 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş grubuna göre uygun olarak düzenlenmiştir.

  Veli görüşme odası ; “Özel durumlarda velilerimiz çocukları hakkında Şenikizler Anaokulu’nun psikologundan bilgi edinirler.”

  Oyun bahçelerimiz;

  Çocuklarımızın güvenli bir şekilde oyun oynamasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

  Şenikizlerde Eğitim;

  Şenikizlerde Eğitim

  Eğitim Anlayışımız, Öğretim Yaklaşımımız,

  Okulumuzda ; Çoklu zekâ kuramı anlayışı çerçevesinde, zekanın birden fazla faktörü olduğu gerçeği üzerinde “Aktif Öğrenme Modeli “ esas alınarak Milli Eğitim Bakanlığı modeli temelinde “Montessori”, “High Scope” ve”Orff “ yaklaşımlarının milli ve manevi değerlerimiz sentezinden oluşan sevgi, bilgi, yaparak yaşayarak, aktif bir şekilde öğrenmeyi temel alan bütünleşik bir eğitim programı uygulanmaktadır.

  *Her çocuk özeldir.

  *Her çocuk öğrenir.

  *Her çocuk; ilgileri, yetenekleri , gelişim düzeyleri ve bireysel özellikleriyle tektir.

  *Her çocuk; ona özel öğretme metodu uygulanırsa , öğretileni özümseyebilir.

  Bu ilkeden yola çıkarak, sınıf öğretmeninin ve psikolojik danışmanımızın gözlemleri ve aileden alınan bilgiler doğrultusunda çocuklarımız bireysel olarak değerlendirilmektedir.Gardner; ilgi alanı ile zekanın karıştırılmaması gerektiğini belirtmektedir.Psikolojik ve biyolojik bir potansiyel olan “Zeka” ile rasgele olmayan bir temelde katılınan ve uzmanlık derecelerinin belirlendiği ve öğretildiği her türlü kültürel çaba, “İlgi” alanı olarak düşünülmelidir. Çocuğa; “Ben değerliyim, ama herkese de değer vermeliyim” düşüncesini kazandırma eğitim anlayışımızın temel felsefesidir.

  Eğitim Felsefemiz

  Şen ikizler Anaokulu olarak eğitim felsefemiz; Çocuklarımızın yeteneklerini kullanmalarındaki yolculuklarında onlara destek olmak, bu konuda aile ile birlikte hareket etmek, gerektiğinde onları da bilinçlendirmektir. Eğitim felsefemiz nedir? sorusunun cevabı eğitim ekip olarak aşağıdaki sorulara verdiğimiz cevaplarda gizlidir;

  • Bu yaş grubundaki çocukların gelişimlerinden ne bekleyebilirim?

  • Çocuklar en iyi ne şekilde öğrenir?

  • Her çocuk hakkında ne biliyorum ve programı onlar için geliştirirken nelere ihtiyacım olabilir?

  • Her çocuk için hangi faaliyetler ve materyaller uygundur?

  • Her çocuğun ailesinin program içindeki yeri nedir?

  İlk okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları,

  Adından da anlaşılacağı gibi “Okuma-Yazma” değil, okuma yazmaya hazırlık çalışmasıdır.Okulumuzda 6 yaş grubuna verilmektedir.Bu çalışma ile çocuklarımızı İlköğretime hazırlamayı hedeflenmekteyiz. Çalışmaya öncelikle üç boyutlu olarak başlanır, daha sonra tek boyutlu çalışmalara geçilir.Özellikle küçük kaslarının gelişimi için eksersiz yaptırılır.Çocuğun kendine güven duyması sağlanır.Çocukların gelişimlerini ve konularla ilgili bağlantılar kurmalarına yönelik tanıma, eşleştirme, farklılıkları ayırt etme, parça -bütün, olay sıralaması ve sınıflandırma çalışmalarını içeren etkinliklere geçilir.

  Serbest Zaman Etkinlikleri

  Köşeler:

  Anaokulunda çocuğun ilgi duyduğu konularda iyi bir ortamın sağlanması, yeterli materyalin bulundurulması çocuğun yaratıcı olmasını sağlayacağı gibi, okulu ile bütünleşmesine de katkıda bulunacaktır. İlgi alanına göre hazırlanan köşeler, çocuğu tanımamıza yarar. Öğrenmeyi kolaylaştırır.Çocuğun hoşça zaman geçirmesinin yanında , zihin gelişimini desteklemekte, yaratıcılığının gelişmesine fırsat vermektedir.Okulumuzdaki mevcut köşelerden bazıları: Atatürk Köşesi, Kitap Köşesi , Evcilik Köşesi, Fen ve doğa Köşesi , Blok köşesi , Kukla Köşesi’dir.

  İletişim;

  Adres:

  Telefon:0 312 446 55 88

  Yalın İlgi Anaokulu

  Hakkımızda;

  Yalın İlgi Eğitim Anlayışı

  Çocuk merkezli

  Etkin öğrenmeye dayalı

  Atölye ve yaratıcı çalışmalar ağırlıklı

  Reggio Emilia bazlı

  Aile ve öğretmen katılımlı

  Okul öncesi dönem, çocuğun oynayarak, deneyerek, keşfederek dünyayı tanıması ve zekasını geliştirmesi için en önemli dönemdir. Bu nedenle çocuğa kendisini ifade edebileceği, dünyayı keşfedebileceği, hayal gücünü geliştirebileceği ve yeni öğrendiği becerileri uygulayabileceği bir ortam gerekir. Oyun, bu noktada eğitim programının temelini oluşturur.

  Programda çocukların özel ihtiyaçları belirlenir. Becerileri ve özgüvenleri desteklenir. Çocuklar deneyerek öğrenir ve kendi kendilerine karar vermekten zevk alırlar.

  Hedefimiz

  Çocukların sevgi dolu bir ortamda, her çocuğun farklı özelliklere sahip olduğunu göz önünde bulundurarak fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimlerini desteklemek, özgüveni yüksek, özgür düşünen, yaratıcı, keşfetmekten ve öğrenmekten zevk alabilen, kendisini iyi ifade edebilen, yaparak-yaşayarak öğrenen, kendisine ve insanlara saygılı, yeniliklere açık, mutlu çocuklar yetiştirmektir.

  Eğitim Yaklaşımı

  Etkin öğrenmeye dayalı (Reggio Emilia yöntemi bazlı) eğitim metodunun en önemli bileşenlerinden birisi atölye çalışmalarıdır. Bu atölye çalışmaları sırasında çocuklar; yeteneklerinin farkına varma, kendini ifade etme, başkalarının varlığını ve yeteneklerini kabul etme ve sosyal etkileşim içerisinde öğrenmeyi benimserler. Çocuklara somut yaşantılar sunularak yeni keşifler yapmalarına fırsatlar sağlanması amaçlanmaktadır. Çocuklar araştırma, üretme ve hipotezlerini test etme aşamalarından geçerler. Resim, heykel, dramatik oyun gibi birçok sembolik yolla kendilerini ifade etme imkanı bulabilirler. Çocuklar problem çözümünde yaşıtlarıyla birlikte çalışmakta, öğretmen de bu sırada onlara yardımcı olmaktadır. Eğitim anlayışımızın özünde şu prensipler yatmaktadır:

  Çocuk, büyüme potansiyeli olan, meraklı ve diğer kişilerle iletişime geçmek isteyen kişidir;

  Öğretmen, çocuğun merakını destekleyen ve birlikte araştırarak keşifler yapacağı kişidir;

  Her düzeyde işbirliği çok büyük önem taşımaktadır; çocuklar kendi aralarında, öğretmen çocuklarla, öğretmenler kendi aralarında, öğretmenler ebeveynlerle, ebeveynler kendi aralarında, okul da toplumla işbirliği halindedir.

  Reggio Emilia Yaklaşımında Çevrenin Önemi

  Çevre çocuğun değişik deneyimler yaşayabilmesi amacıyla özenle düzenlenmektedir.

  Reggio Emilia anaokulunda öğretmen, bilgi verici değil, çocuğun yanında araştırmacı/öğrenen konumundadır. Asıl görevi; öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde dinlemek, incelemek, soru sormak, grubu yönlendirmek ve araştırma güdüsünü arttırmaktır.

  Reggio Emilia yaklaşımında aileler de etkinliklerde aktif rol oynarlar. Reggio Emilia anaokulunda ebeveynler için çeşitli konularda eğitim programları uygulanır.

  İletişim;

  Adres: Konrad Adenauer Cd 535.Sk 13/A-B Sancak Mh Çankaya

  Telefon:0312 440 41 34 / 0507 743 93 55

  Yuva İlk Adım Kreşi

  Genel Bilgiler;

  Okul öncesi eğitim programlarımızı aynı binada iki ayrı bölümde sürdürmekteyiz:

  YUVA İLKADIM ve ANKARA ENGLISH PRESCHOOL (AEP)

  YUVA İLKADIM, 1974 yılından beri çalışmalarına başarı ile devam ediyor.

  AEP, 1991 yılında kuruldu. Ankara’da yaşayan yabancı uyruklu çocuklara İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz, hangi bölümde olurlarsa olsunlar, erken yaşlardan başlayarak doğal bir enternasyonal ortam ile tanışırlar. Yuva İLKADIM öğrencileri, İngilizceyi her gün ayrı bir ders olarak alırlar.

  SAĞLIKLI SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİM KOŞULLARININ SAĞLANMASI ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİNE YÖNELİK YAKLAŞIMIMIZIN ANA EKSENİNİ OLUŞTURUR.

  Yuva İLKADIM’ın çalışmalarının temel hedefi, geleceğin bireylerinin oluşumunda en belirleyici aşama olan erken çocukluk döneminde (kreş - anaokulu dönemi), hedeflenen temel davranış kalıplarının yerleştirilmesi ve sosyal-duygusal kısıtların aşılması için uygun ortamların sağlanması, gerekli organizasyonel desteğin oluşturulmasıdır.

  Anaokulumuzun iç işleyişi bu hedefi gerçekleştirmek üzere organize edilmiştir.

  Ayrıca çocuk ‘büyütmenin’ ortam ve koşullarının hızla değiştiği günümüzde, anne ve babaların ihtiyaç duyabilecekleri deneyim, paylaşma, bilgi aktarma, destek sağlama gibi rehberliğin her alanında sizlere sistemli hizmet sunar.

  Böylece doğru davranış kalıplarının yerleştirilmesi, istenmeyen davranışların söndürülmesi, öz bakım beceri ve alışkanlıklarının geliştirilmesi, öz-güven ve öz-saygıya temel oluşturacak kişisel yapının desteklenmesi, nihayetinde kendi sosyal çevresi içinde mutlu ve aktif bireyin yükselişi için gereken ortam oluşturulur.

  EĞİTİM

  Bu temel hedefe uygun olarak eğitim programlarının uygulanmasında ‘esneklik ve kararlılık’ iki temel kriterdir.

  Eğitim, çocuğu yaşadığı topluma yaklaştıran, onu ilerdeki yaşlara hazırlayan eğlenceli bir yolculuktur. Öğrenmeyi öğrenmek ve öğrenmeyi sevmek, öğrendiklerini "yaşam" bilgisi içine yerleştirmek üzere yol alacağı bir süreçtir.

  Yuva İlkadım’da eğitim programları tek bir modelden kaynaklanmaz.

  18. ve 19.yüzyıl eğitim felsefecilerinin ilerlemeci ve yenilikçi düşünceleri ile beslenen ve çocukları her iki dünya savaşının trajik kalıntılarından kurtarmaya kararlı pek çok eğitimci, 20.yüzyıl ortalarında erken çocukluk eğitimi alanında radikal önerilerle karşımıza çıktılar. Waldorf, Montessori, Reggio Emilia ekollerine bu kapsamda değinebiliriz.

  Piaget, Vygostsky vb. gibi pek çok bilim insanı 20.yüzyılda düşünce ve buluşları ile erken çocukluk dönemi eğitimine değerli katkı sağladılar .

  İkinci Dünya Savaşı sonrasında artan refah ve özgürlük talebi özellikle 1960’larda eğitim alanında radikal dönüşümlere zemin hazırladı.

  Daha sonra iletişim ve bilgi erişimindeki dev adımlar eğitim alanında yeni talepler yarattı.

  Türkiye’de de okul öncesi eğitim alanında teori ve uygulamada değerli birikimler ortaya çıkmaya başladı. Özellikle vurgulamalıyız ki, İLKADIM bu birikimde önemli bir paya sahip.

  Okul öncesi eğitimde pek çok ilk’i başlattık.

  Bunların bir bölümünün bu gün rutin uygulamalar olmasıbizim için gurur verici.

  Eğitim sürecini planlarken Yuva İlkadım okul öncesi eğitim alanına yapılmış tüm bu değerli katkılardan yararlanmaktadır. Kurumumuz bu katkıları, evrensel ilkeler, kültürümüzün özellikleri ve kendi kurumsal birikimleri ile bütünleştirerek programlarını oluşturur. Bunları ‘gelişimsel uygunluk’ kriterleri ile uygular.

  İletişim;

  Adres:Esat, Seyranbağları Mh, Hacıyolu Sk, No: 30 Çankaya

  Telefon:0312 433 29 50

  Zeynep Bostancı Çocuk Yuvası

  İletişim;

  Adres:Esat, Seyranbağları Mh, Hacıyolu Sk, No: 30 Çankaya

  Telefon:0312 433 29 50

  Anahta kelimeler

  Çankaya kreşleri, Çankaya'daki kreşler, Çankaya kreş,Çankaya kreşler, Çankaya anaokulu, Çankaya özel anaokulu,Çankaya'daki özel anaokulları, Çankaya'daki anaokullarının telefonları; Çankaya'daki kreşlerin telefon numaraları, Çankaya'daki kreşlerin adresleri,

  Altındağ kreşleri, Altındağ'daki kreşler, Altındağ kreş,Altındağ kreşler, Altındağ anaokulu, Altındağ özel anaokulu,Altındağ'daki özel anaokulları, Altındağ'daki anaokullarının telefonları; Altındağ'daki kreşlerin telefon numaraları, Altındağ'daki kreşlerin adresleri,